Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • marius1983

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2011

  • Mesaj Privat
am si eu o intrebare se poate schimba bordul la o zafira a de pe dreapta pe stanga cat costa si ce trebuie ms mult Sad
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Daca te referi la ceasuri ( IPC ), se pot schimba, dar cel mai probabil cele de pe Vauxhall au in loc de km/h, mile/h.
Daca te referi la tot bordul...nu se poate schimba. Doar volanul se potriveste, desigur are alta sigla pe mijloc Wink
  • marius1983

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2011

  • Mesaj Privat
nu la ceasuri ma refer am gasit o zafira cu volan pe dreapta si vreau sa stiu daca pot sa o fac cu volan pe stanga si ce trebuie
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu o poti, doar cu modificari majore. Gandeste-te ca trebuie sa tai podul pedalier sa scoti axul volanului, la care se adauga caseta de directie pentru modelul cu valanul pe partea stanga. Ptrebuie sa schimbi pedalele, + pompa de frana, iar pentru asta trebuie sa gauresti din nou podul pedalier. Bordul nu sepotriveste, trebuie schimbat...si lista poate continua. Concluzia: nu se merita Exclamation
Skip ads

  • marius1983

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2011

  • Mesaj Privat
faza ca eu am deja o zafira cu volan pe stanga numai ca mam rasturnat cu ea si as vrea sa o "recarosez" si am gasit una cu volan pe dreapta la pret bun eu as avea de la a mea toate piese necesare dar vreau sa stiu daca se merita si cam cat ar ajunge si unde as putea face asta in iasi ms mult
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Daca vrei sa schimbi doar piese de pe masina cu volanul pe dreapta pe masina avariata...este posibil: foarte multe piese se potrivesc.
Daca vrei sa faci recarosare, adica sa folosesti masina provenita din Anglia...trebuie sa modifici tot bordul, sistemul de franare ( pompa, pedale conducte ), acceleratie, etc, ..in acest caz este valabil cea ce ti-am scris mai sus...nu se merita Exclamation
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR