Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • nadiamoti

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Am achizitionat de curind un opel astra G an 2002, cu motor diesel de 2000. masina este adusa din franta de catre fratele meu.Masina re numere rosii, si as vrea sa stiu daca ma puteti ajuta cit costa taxa de prima inmatriculare?Ce emisie de carbon are?Am un certificat de inmatriculare francez pe care o sa l atasez.Nu stiu nici macar ce nivel euro are masina..Multumesc!
Adina
Dr.Tr.Severin
Skip ads

  • JustCrazy

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Prea Mult costa si eu am acelasi motor ... anu trecut era undeva la vreo 2000 si ceva de euro ca este motor euro 3 ... asa ca nush cat ai dat pe masina da cu siguranta nu se merita sa o inmatriculezi
  • nadiamoti

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2011

  • Mesaj Privat
JustCrazy a scris:Prea Mult costa si eu am acelasi motor ... anu trecut era undeva la vreo 2000 si ceva de euro ca este motor euro 3 ... asa ca nush cat ai dat pe masina da cu siguranta nu se merita sa o inmatriculezi


pai si ce pot sa fac?imi vor expira numerele rosii..pot sa o inamtriculez in alta tara?
multumesc!
  • petre.ion

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2011

  • Mesaj Privat
Comform noii taxe te-ar costa 2570 Euro si cum tu nu ai dat mai mult de 3000 E pe ea logic ca nu renteaza.Singura varianta ar fi inmatriculatul pe Bulgaria , in cazul asta te-ar costa undeva la 4-500 E.Dar din cate se pare Statul va incerca sa limiteze circulatia masinilor inmatriculate in strainatate pe teritoriul Romaniei la 90 zile dar inca nu s-a hotarat nimic.
Skip ads

  • nadiamoti

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2011

  • Mesaj Privat
petre.ion a scris:Comform noii taxe te-ar costa 2570 Euro si cum tu nu ai dat mai mult de 3000 E pe ea logic ca nu renteaza.Singura varianta ar fi inmatriculatul pe Bulgaria , in cazul asta te-ar costa undeva la 4-500 E.Dar din cate se pare Statul va incerca sa limiteze circulatia masinilor inmatriculate in strainatate pe teritoriul Romaniei la 90 zile dar inca nu s-a hotarat nimic.


am dat 900 de euro...daca imi expira numerele rosii in 10 zile o pot inmatricula in bulgaria sau in alta tara?
multumesc
  • JustCrazy

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
da poti sa o duci in bulgaria singura preoblema e sa vb cu cei ce iti vor inmatricula masina sa te duca pe platforma de la vama la itp-ul din bulgaria
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR