Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Unde sunt mai multi ochi sunt si mai multe sanse de reusita asa ca am zis sa incerc si pe club.

Astazi 5 ianurie 2012 in jurul orei 8:45 in tramvaiul 41 ce venea dinspre Billa Drumul taberei spre Lujerul prietena a fost intepata in spate cu un ac de o peroana inca neidentificata.
Aceasta persoana a urcat in spatele ei odata cu ea la stati 41 de la Billa DT iar apoi a simtit o intepatura tare in piciorul drept. Cand s-a uita in spate era aceasta persoana care avea o basca in mana si a aruncat-o intr-o punga pe care o detinea si apoi se chinuia sa arunce in punga ceva ce parea lipit de podul palmei.
Prietena era un pic in stare de soc si nu a realizat ce s-a intamplat exact dar cand si-a dat seama a reusit sa faca poze persoanei care s-a dat jos la statia Lujerului.

Ea apoi a coborat la statie Pod Ciurel de unde am luat-o eu cu masina. A sunat la 112 si i s-a zis sa faca plangere la politie -
Am mers la Institutul de Boli Infectioase "Prof. Dr. Matei Bals" unde s-a constatat intepatura (se vedea cu ochiul liber) i s-au recoltat probe pentru analize de sange si i s-au facut cateva vaccine profilactice pentru ce s-a putut.

Acuma timp de 6 luni trebuie sa mergem la analize si sa ne rugam ca nu a fost nimic pe ac.Ce nu se poate vaccina sunt Hepatita C si Hiv.

Semnalmente persoana:aprox 40 de ani , inaltime aprox 1.80, geaca culoare dechisa.poara ochelari de vedere, tuns scurt.



In seara aceasa o sa mergem si la politiei pentru ca pe zi nu era nimeni la judiciar.

Stiu ca am aveam colegi de club vatamani pe 41 dar nu mai stiu cum ii chema . Ii rog sa ma contacteze ata pe ei cat si pe oricine ne poate ajuta.

Multumesc
Florin
0723.577.200


Ultima modificare facuta de mctoto la Mar 10 Jan, 2012 3:54 pm
Skip ads

  • gogo_y17dt

  • Mesaje scrise: 492
  • Locatie: Falticeni sau Iasi
  • Masina: Vectra 2004 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2007

  • Mesaj Privat
OMFG ! Unde s-a ajuns. Sper sa il identifici si sa-i ......................... . Intelegeti voi ce am spus acolo cu punctele. Sa dea Dumnezeu sa nu fi fost infectat cu nimic acul.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Florine, din pacate profilul pshihologic al unei astfel de persoane arata o legatura aproape sigura cu o boala cu transmitere parenterala.
Din fericire, riscul de infectare prin intepatura de ac e extrem de mic, intrucat cantitatea de virioni inoculati e mica. In al doilea rand nici unul din acesti virusi(hepatitic B, C si imunodeficientei umane) nu e foarte rezistent la conditiile de mediu. Daca nu a fost atat de tampit sa se intepe inainte de a urca in tramvai, sansele sa se intample ceva rau sunt cam nule.
Sansele(de fapt nesansa Sad ) ar fi cam asa(sper ca mai am tinere de minte): 0,3 % HIV, 6-30 % pentru virusul hepatitic B(din care 90% dispar datorita imunizarii postintepatura) si 1,8% pentru virusul C(studiu multicentric din 2011).
Trebuie sa continuati cu celelalte rapeluri pentru virusul B si poate nu ar strica si tratament retroviral profilactic pentru virusul imunodeficientei umane.
Din momentul asta trebuie sa te protejezi si tu pana cand analizele la distanta vor confirma ca prietena ta a scapat cu bine. In mare masura, termenul de 6 luni ar fi cel mare.
Imi pare rau pentru cele intamplate.
Daca crezi ca te pot ajuta cu ceva, iti stau la dispozitie la orice ora.
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Trebuia s-o lasi s-o ia ambulanta, fugeai dupa tramvai si asteptai sa coboare ala. Dadeai cu el de pamant si-l tineai pina venea militia.
Daca-l vede altul ce crezi ca-i face? Te suna si gata. Pina ajungi tu, ala e acasa, mancat si batut.
Skip ads

  • aditz6

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Sa nu fie pura intamplare. Daca era sa fie ceva mai serios eu cred ca ala fugea nu mai statea, sau o intepa cand se dadea jos din tranvai, dar sa o intepe si apoi sa stea pe loc, nu stiu. Parerea mea. Sa nu fie vreun fugar de la spital cu perfuzia dupa el. Zic si eu, sa nu pun raul pe primul loc.
Doamne ajuta sa nu fie nimic si totusi stau cu gura cascata ca mai exista asa oameni, ma inchin, sincer.
Imi pare rau pentru cele intamplate prietenei tale.
  • deleted-38151

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2009

  • Mesaj Privat
UNHleaSHD a scris:Trebuia s-o lasi s-o ia ambulanta, fugeai dupa tramvai si asteptai sa coboare ala. Dadeai cu el de pamant si-l tineai pina venea militia.
Daca-l vede altul ce crezi ca-i face? Te suna si gata. Pina ajungi tu, ala e acasa, mancat si batut.

Merita vreo doua scaune pe carca Wink) . Dar ce-o fi fost in capul lui Confused Ti-am dat pe privat un mesaj cu cineva care seamana. Ai putea gasi probabil pe vreun site de socializare ....
  • cecenia

  • Mesaje scrise: 195
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Dupa fata , are trasaturi de psiho.. Doamne fereste . Totusi tind sa cred ca a fost din intamplare , cum a zis si colegu mai sus daca era ceva ar fi fugit (zic eu ) dupa ce a intepato . Frecventez zona Lujerului mai ales seara , daca e ceva te sun ! Sper totusi sa fie doar spaima fetei , nimic mai mult .. sa i se fi parut ca a facut-o respectivul cu intentie . Sa ne ti la curent. Toate cele bune
LE : Ca sa stati putini mai linistiti , am cautat pe sfatulmedicului.ro si am dat de urmatoarele :

"Transmiterea virusului C prin inteparea cu ac este extrem de redusa 0,1%. In cazul in care viremia pacientei aflate in tratament este nedetectabila sansele sunt aproape nule de transmitere a virusului. "
  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Chipul respectivului este unul comun, nu al unui psihopat; cel putin, nu mai mult ca al oricaruia dintre noi, cei care scriem aici. De unde pana unde se trag asemenea concluzii "freudiene" in baza unei poze facute cu telefonul mobil, dintrun unghi nu tocmai potrivit , nu reusesc sa imi dau seama... Laughing
Cel putin 60% din chipurile pe care le vedeti in jurul vostru va vor da impresia de trasaturi psiho ale acelei persoane. Pentru acest lucru ii putem multumi dozei de paranoia existenta in fiecare dintre noi, doza care creste in fiecare zi si se dezvolta cu fiecare generatie, datorita timpurilor favorabile. Culmea ironiei este ca mai multi psihopati au un chip care vi se va parea normal si mai multi oameni normali vor da impresia (prin aspect sau mimica) cum ca ar avea probleme neuro. Nu judecati pe cineva doar dupa cum arata; s-ar putea sa va inselati. Pe langa acest aspect, nu cred ca i-ar conveni niciunuia dintre voi sa isi gaseasca, din intamplare, pe vreun forum (daca nu mai rau), un profil deja bine definit cu trimitere catre psihiatru.

Asta fost o paranteza (oarecum) fara legatura cu problema lui mctoto.

Referitor la situatia descrisa, ma gandesc ca poate exista si o varianta (mai) fericita, in care nu a existat vreo intentie de a o intepa pe fata; poate tipul avea ceva ascutit in punga (sau in mana), intepatura aparand in urma unei ciocniri accidentale la urcarea in tramvai...
Skip ads

  • kalu

  • Mesaje scrise: 438
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
daca il identifici...te ajut la calcatul in picioare....
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Daca si ala e chip de psihopat... Si daca-l duci la militie ce crezi ca rezolvi? Asta in cazul in care e acea persoana. O sa zica "N-am facut nimic, domnule!" si gata. Alti martori ai?
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Florin, prietena nu a discutat absolut nimic cu respectivul? Si eu ma gandesc ca daca avea vre-o intentie rea, fugea imediat, insa totusi, vorbim de o intepatura puternica, ceea ce o simte si victima, dar si autorul.
Intamplator sora mea circula pe aceiasi ruta cu tramvaiul, ceea ce ma pune pe ganduri... si subscriu ideeii daca il gasesti cu ”o mana de ajutor la calcat in picioare”
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
eu cred ca omul avea un obiect ascutit in textila aia si , probabil cand si-a dat seama ca a lovit pe cineva (si ca ii poate provoca rani) a pus obiectul in sacosa. Merg pe ideea ca nu a fost cu intentie si ca nu se va intampla nimic mai grav decat o simpla sperietura. Asa sa fie!
Skip ads

  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Casspy a scris:
UNHleaSHD a scris:Trebuia s-o lasi s-o ia ambulanta, fugeai dupa tramvai si asteptai sa coboare ala. Dadeai cu el de pamant si-l tineai pina venea militia.
Daca-l vede altul ce crezi ca-i face? Te suna si gata. Pina ajungi tu, ala e acasa, mancat si batut.

Merita vreo doua scaune pe carca Wink) . Dar ce-o fi fost in capul lui Confused Ti-am dat pe privat un mesaj cu cineva care seamana. Ai putea gasi probabil pe vreun site de socializare ....
Ba nu mi-ai dat nici un mesaj.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Din cate stiu mijloacle de transport au camere video .Ai putea verifica si cu RATB`ul sa vezi unde a urcat unde a coborat si poze mai clare ele fetei.
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Sa le iau pe rand.
Unlee raspunsuri le grupez aici:

Am fost aseara la politie , facut o plangere formala si declaratie.Am discutat cu un ofiter care sre ocupa de problem de genul acesta (desi asta e prima oara cand a auzit pe 41 de asa ceva), el stie de onansiti , pedofili , hoti in 41 dar acesta a fost primul caz de genul acesta.
Ne-a dat exemple de bolnavi care urmareau femei in 41 si se mastrubau in spatele lor(am auzit la cineva ca a patit asta si s-a trezit si cu sperma pe par) iar daca femeia se misca de acolo si nu era el fericit puta deveni violent(imbranceli sau altele).
Deci ar pute fi si unul din asta care s-a supar si a zis sa pedepseasca.

O sa fie chemata la politie sa se uite pe un dosar cu cei cunoscuti cu antecedente, pentru incercare de identificare.

@gogo - sper sa il identific , macar pentru linistea noastra si ca sa fie luat in vizor macar.

@parvu_daniel - multumesc pentru ajutorul oferit. da , am intele si noi ca riscul este mic dar oricum el exista.acuma vacut vacine pt hepatita B si pt tetanus. luni sunt gata analizele si mergem sa vedem. oricum ele reprezinta punctul 0(adica sanatos) menit sa fie comparat cu analizele lunare de acum incolo.O sa vorbim si pentru tratament retroviral profilactic sa vedem ce zic. De pretectie , da ne-au zis sa avem grija pana nu stim nimic sigur.

@UNHleaSHD Pai eu eram acasa , am venit dupa ce m-a sunat.ala deja coborase.Pai atata vreau, sa fiu sunat eu , sau o cunostiinta si sa vedem in ce zona isi face veacul.

@aditz6 Pai nu are decat sa fuga cu perfuzia dar de ce sa intepep pe cineva.mersi.

@casspy seamana putin dar nu e el , oricum nu cred ca are profile pe situei din acestea.

@cecenia cu intentie , fara intentie , ceva a fost acolo. o intepatura accidentala mai greu , pentru ca a simtit si lovitura de mana si a trecut prin haina si fusta. si urma ramas e de ac, nu de ceva mai gros.

@tannu acuma nu ma stii ce hram poarat lumea dupa fata, desi uneori poti sa iti dai seama.
Intepatura e la nivelul fesei, undeva mai sus deci ceva din punga mai greu sa fi fost. problema cu accidentul e ciudata pentru ca uite cum a fos exact, citez aproximativ din declaratie:" am simtie o lovitura si un intepatura foarte tare(ca de penicilina) in zona posterioara.M-am intors si am vazu tun barbat in spatele meu.Cand m-am uitat la el mi-a evitat privirea si-a da basca jos din cap cu podul plamei tinut strans si a pus-o in punga incercand sa sscuture apoi ceva din palma.Eu am ramas blocata si nu am stiut cum sa reactionez.M-am uita la el fix cam 1-2 minute timp in care respectivul se facea ca nu ma vede si se uita numai pe jos.Apoi am scos telefonul si i-am facut o poza.Moment in care respectivul s-a indreptat spre usa din spate pentru a cobori.I-am mai facut poza. Respectiuvul nu a fost deranjat de faptul ca i-am faut poze si nici de blitz.S-a facut ca nu observa si incerca sa stea mai intr-o parte.Apoi a coborat la statia lujerulu."

@kalu - vedem dupa identificare Smile ideea e sa ne lamurim ce fost si sa nu mai faca si altora.

@DB77AAA Nu a discutat nimic, nu a avut nici o altercateie sau alt contact. Nu il cunosatem nici unul dintre noi si cum in ultima perioada am avut traseu decat 41( in 2010 si inceputul lui 2011 mergeam zilnic) nu ni se pare cunsocut de pe traseu.Am explicat mai sus mai clar cum a fot cu fuga si incidentul.Te inteleg cu sora ca aseara vorbeam cu botosu si sotia lui era cu 41 si era si el afectat.

@Bunicu - Pai tocmai de aia a ramas si prietena blocata ca nu ii venea sa creada, dar faptele indica altceva. Speritura sa fie dar mai dureaza pana aflam Sad.

@cangri. Pe 41 nu au. Ratb prezinta date doar organelor de ordine. Am reusit oricum sa m aintalnesc si sa vorbesc cu prietenul de la ratb de pe 41 care a zis ca ma ava ajuta cu ce poate (colegi si informatie). Ii multumesc mult inca o data.
_____________

Mi s-a sugerat sa incerca sa vorbesc si cu vanzatorii de ziare de la crangasi/bila care sunt de dimineata acolo. O sa le dau o foto printata o atentie si sa ma sune daca vad ceva.
O sa mai iau si eu o statie de 41 de prin zona in brate juma de zi de dimineata si o sa vad daca pica ceva
  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Merg aproape in fiecare zi cu 41 de la mall Plata pana la Manastirea Casin, o sa ma uit mai atent prin tramvai poate observ ceva care sa semene cu cele descrise de tine.
Mai ai cumva si alte poze?
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Astea 2 sunt singurele. a incercat sa ii faca din fata dar s-a ferit. Multumesc pentru ajutor.
  • mumus

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Judecand dupa ochelari..fiind pe surub...probabil este un om cu o stare materiala decenta...este miop...(are dioptrii cu minus) are undeva intre 4-6 dioptrii
Eu cu atat pot ajuta...dupa poze.
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Cu tot respectul pentru situatia ta @mctoto, vreau sa va adresez un sfat : POATE nu a fost decat un accident, trebuie gasit omul, nu zic nu, dar feriti-va de "calcat in picioare" sau mai stiu eu ce - nu mai acuzati ! Incercati sa va puneti voi in situatia in care intepi (fara sa iti dai seama) pe cineva, cu vreun obiect din posesia ta, si sa te trezesti cu niste pumni in gura la un moment dat, asa din senin. La fel, incercati sa va puneti in situatia in care cineva va face scandal in public pe aceeasi tema, si voi va stiti nevinovati ... Atat va rog, temperati-va iesirile !
@cecenia : nu vreau sa iti contest in vreun fel abilitatile in domeniu, dar da-ne si noua un indiciu din fizionomia acestui individ care ti-a aprins tie un beculet, pari destul de sigur ca este "psihopupu" - nu de alta, dar sa stim sa ne uitam mai atent in jurul nostru, si sa ne ferim; pe de alta parte, sunt covins ca e plin si de indivizi cu capacitati mintale obscure, dar pe care nu ii banuieste nimeni; uitati-va la alegerile generale din 2004, cati am fost pacaliti Sad
Repet, imi pare foarte rau pentru situatia ta mctoto, nu vreau sa ma gandesc prin ce treceti acum - nu pot decat sa incerc sa imi imaginez. Macar sa ramaneti doar cu sperietura, va tin pumnii Smile
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
daca tot esti hotarat sa il "calci in picioare" parerea mea este sa il urmaresti ceva timp sa il vezi daca mai face asa ceva si la alte persoane.
@bx3m@ poate are dreptate,desi,cum spuneai ca a incercat sa se fereasca de poze,dar nu a reactionat in vreun fel,poate se simtea cu musca pe caciula.numai bine si sper sa nu fie nimic altceva decat o sperietura!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR