Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Da multumesc stfan pt raspuns. Asta nu stiam. Ma gîndeam ca mi sa stricat încuietoarea .
Skip ads

  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Crystian01 încearca sa pui cheia în contact , pune contactul si apasa pe închidere la usi. Trebuie sa se închida si sa se deschida. Poate asa se reseteaza închiderea centralizata. Poate ai probleme cu motoraºul de la haion.
  • crystian01

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2008

  • Mesaj Privat
szian a scris:Crystian01 încearca sa pui cheia în contact , pune contactul si apasa pe închidere la usi. Trebuie sa se închida si sa se deschida. Poate asa se reseteaza închiderea centralizata. Poate ai probleme cu motoraºul de la haion.


Mersi pentru raspuns...dupa ce pun contactu apas pe inchidere usi pe cheie sau pe butonu din bord?
Momentan vad ca sa mai potolit, nu mai se deschide aiurea, dar nu se stie niciodata...
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Pe închidere usi cheie. Sper sa mearga.
Skip ads

  • veleno

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2001 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Ca sa intru si eu in clubul celor care isi dechid masina cu cheia desi am telecomanda la cheie o sa va spun ca am si eu aceeasi problema cu telecomanda.I-am schimbat bateriile am dus-o la service...au sincronizat telecomanda cu susta aia "bagi cheia in contact..pui contactul ...tii apasat 15 secunde sau nu stiu cat" si am vazut ca a avut efect.Am plecat de la service...a mers 4-5 inchideri deschideri si iar a clacat.Am refacut acasa sincronizarea a mers cateva dati..si apoi la revedere.Nu mai merge deloc.TRebuie sa recunosc ca ambele telecomenzi sunt destul de uzate.Masina Opel vectra b 1996 1.6-16 v.Eu as cumpara o cheie noua cu telecomanda daca se poate.La reprezentanta pe comanda?Dar sunt convins ca ma costa cat jumatate de masina.
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Desfa telecomanda toata si curat-o bine peste tot. Posibil sa aiba mizerie înauntru la contacte si cînd merge cînd nu. Încearca ºi asta pîna sa te apuci sa dai bani pe alta noua. Trebuie încercat orice posibilitate. Mult succes.!
  • veleno

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Vectra 2001 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2011

  • Mesaj Privat
UIte ca partea asta de curatenie interioara nu am incercat-o..Iti multumesc pentru idee...acum ma apuc de treaba.Mersi


Fac un mic update...tocmai am incercat faza in care am curatat cu alcool telecomanda..am pus o baterie noua...se aprind becurile la telecomanda...am intrat in masina am pus cheia in contact s a facut sincronizarea...telecomandat functioneaza in masina cu cheia in contact...cand am scos cheia si am iesit din masina la revedere...se aprind doar becurile degeaba.


Ultima modificare facuta de veleno la Lun 12 Dec, 2011 10:07 pm
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Mult succes. Eu am sters cu o cîrpa umeda cu alcool sanitar
Skip ads

  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Tot la telecomanda e buba. Ai pus baterie corespunzatoare de 3v ? Nu stiu ce sa mai zic. doar o telecomanda ai ?
  • ignattica

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2011

  • Mesaj Privat
am un opel vectra din 96 si mi-au ramas blocate usa fata dreapta si spate stanga,inchiderea centralizata este din cheie.cum pot sa le deblochez?nu se deblocheaza nici daca trag de timburus.multumesc anticipat
  • andreimox

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salutare

Am si eu o problema care ma confrunt pentru a doua oara si nu vreau sa o las nerezolvata!

Plec de acasa deschid masina din telecomanda...merg 3-4 km cand opresc cand sa o inchid nu mai merge...o inchid din cheie... se inchid toate usile fara problema... ma intorc dupa 3-4 ore la ea o pot deschide din telecomanda... Neutral

De ce oare? Cum pot sa o rezolv problema... sau daca mai are cineva problema asta...
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Parchezi cumva in raza camerelor de securitate?Sau antene radio sau de telefonie?
Atunci se explica.
Am parcat odata in fata unei banci si nu a vrut sa mearga nici in ruptul capului.Era si iarna trecuta si incuietorile inghetasera asa ca nu mergea nici cu cheia.Noroc ca in ziua aia era mai cald si s-a dezghetat.
Skip ads

  • andreimox

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Prima oara mi s-a intamplat in parcare unui hypermarket si acuma langa mall vitan... Neutral
  • madalinilinca

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Am si eu o problema la Zafira mea. Usa spate se inchide si descide doar manual daca ridic tzamburushul. Desi toata masina se incheie din telecomanda( din cand in cand ca trebuie sa sincronizez cheia saptamanal) , usa spate nu da semne ca e de la aceeasi masina sa se inchida si ea ca celelalte. Fir intrerupt sau motorashul mort? Pana sa ajung la tester ce pot sa verific?
  • Doru Lucian

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2011

  • Mesaj Privat
testerul nu cred ca iti va spune ce e ,,,mult mai sigur o faci singur, problema ar putea fi la burduful de cauciuc care face legatura dintre caroserie si usa .din cauza solicitari in timp se pot intrerupe fire acolo.
  • madalinilinca

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Trebuie sa desfac usa sa vad daca sunt fire intrerupte pe acolo, sau daca motorasul de la inchidere mai merge. Unde gasesc poze sa stiu cum sa desfac usa. Nu se vad suruburile de prindere de la usa. O inchid manual pe cea din spate. Dar vreau sa o rezolv curand. Daca are cineva ceva poze sau desene cum se desface usa, sa le puna aici sa vad cum e prinsa.
  • davidgaby

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare am cumparat azi un modul cu inchidere si alarma de opel vectra b si vreau sa il pun pe a mea opel vectra b are doar inchidere centralizata am schimbat modulu am pus pe ala cu alarma si inchidere dar nu zice nimica nu merge nici sincronizata nimic trebuie sa pun un testar op-com ? Multumesc
  • KingBushido

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Buna seara!Va cer si eu ajutorul in legatura cu inchiderea centralizata!Unchiul meu are un Opel astra G 1,7 dti din 2000.Zilele trecute masina i-a fost sparta adica au spart geamul de la sofer!Din acel moment inchiderea centralizata nu mai functioneaza la absolut nici o usa!Singurul mod in care poate inchide masina e prin apasarea fiecarui buton de pe usa si introducerea cheii in portiera de la sofer!Am incercat si cu resincronizarea dar nimic...Stie cineva ce pot face?Trebuie sa schimb ceva?Sa ma duc cu ea la tester sa stearga eventualele erori aparute ulterior spargerii?
  • KingBushido

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Revin cu o completare...azi i-am schimbat siguranta(era arsa) de la inchidere insa nimic....cand apas pe butoanele de pe cheie se aprinde ledul dar nimic..iar cand bag cheia in usa se aude inchiderea dar nu coboara nici un buton de pe interiorul usii in afara de cel de pe usa soferului, prin urmare singura usa care ramane inchisa este cea de la sofer..celelalte nimic...Chiar nu stiu ce as putea sa mai incerc.Am incercat si treaba cu resincronizarea , iar atunci... s-a auzit cum se inchide si deschide dar la fel acele butoane de siguranta de pe interiorul usii nu au coborat.
  • tibco1

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2012 A20DTH ST
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor.

Am si eu o problema cu inchiderea centralizata la usa stanga spate in sensul ca acum 5 luni am constatat ca nu mai se aprinde martorul la bord atunci cand se deschideam usa stanga spate ,cand le deschideam pe celelalte se aprindea
Astazi am constatat ca acea usa nici nu se mai inchide .


Multumesc anticipat pentru eventualel sfaturi.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR