Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Salut!
Am o mica problema cu o janta de aluminiu, care a incasat o lovitura destul de puternica de la o groapa nesimtita din mijlocul drumului! In urma incidentului janta nu s-a ovalizat sau indoiat, in schimb a capatat o batie radiala, laterala, merge de parca ii o roata de bicicleta! Intrebarea mea, este se mai poate aduce inapoi pe calea cea dreapta? Sau nu mai are sanse! Astept o parere! a multumesc!
Skip ads

  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
cristyliviu a scris:Salut!
Am o mica problema cu o janta de aluminiu, care a incasat o lovitura destul de puternica de la o groapa nesimtita din mijlocul drumului! In urma incidentului janta nu s-a ovalizat sau indoiat, in schimb a capatat o batie radiala, laterala, merge de parca ii o roata de bicicleta! Intrebarea mea, este se mai poate aduce inapoi pe calea cea dreapta? Sau nu mai are sanse! Astept o parere! a multumesc!


vulcanizare...scos cauciucul de pe janta .....pus janta pe masina de echilbrat si vazut ce bataie are fara plumbi pe janta.....doar asa se vede daca sunt probleme la janta

daca janta este ok atunci se monteaza cauciucul si se vede daca acesta are probleme....
succes
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Am dus janta undeva in oras, Pascani, si nu prea se bagau baietii de acolo, ea nu este ovalizata sau altceva, are bataie laterala, anvelopa e pusa acum pe alta janta si merge bine, in schimb janta are bataie! Am sa mai incerc prin Iasi sa caut o vulcanizare ceva mai dotata sa incerce inderptarea ei! Bafta!
  • addy2002

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Daca este "plecata din spita"ca sa ma adresez in limbajul celor de la vulcanizari, nu prea mai ai ce sa-i faci sa iasa ca lumea. Sunt firme de genul care si din janta patrata iti fac sa fie rotunda, dar pretul nu renteaza decat daca e un model deosebit. Altfel mai bine iti iei un set sh sau o schimbi pe casco, daca acopera.
Skip ads

  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Posibil sa fie un plecata din spita, desi nu se vede nici o fisura, ea a avut o spita sudata! Am sa mai incerc! Faza proasta e ca vine de la un set original, destul de scump OZ Hartge, pentru un BMW. Asta e! Merci mult de pareri!
  • claudiu_giuclea

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2006 1.6 xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2011

  • Mesaj Privat
necunoscand prea bine am aflat ca am montat roti de audo 5×112 pe 15 in loc de 5×110 ! este vreo problema f grava daca nu bat si nu vibreaza? mentionez ca nu sau putut monta cu plasticul ala pentru centrare din interiorul genti-? va rog ajutatima cu un raspuns daca sa le pastrez sau nu ?,!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR