Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro
  • babus123

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vivaro 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Cine poate sa ma ajut am observat ca pana nu ajunge apa la 80 grade imi moare motorul in mers. Cand se incalzeste motorul numai moare, si urca greu in turatii mari incepand de la 2200 in sus ..la diagnoze am fost ...cica trebuie curatata turbina ca plina de calamina .. aceleratia pot sa o calc la maxim..ca isi ea viteza greu. dar dupa un timp ajunge la viteza dorita .astept un raspuns
  • caliente

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vivaro 2003 F9Q 760
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
da .....asa se intampla ......din auzite....cu un diesel trebuie sa mergi la turatii cat de cat maricele.....altfel se depune calamina.......mergand la turatii mai mari...........turbina se desfunda singura nu se depune nimic.....mergi mult in subturatie? adica schimbi vitezele de obicei la sub 2000 de ture? ........asa facem si eu.....pana m-a pus cineva la curent.....mai tureaz-o si tu forjeaz-o de exemplu eu la vivaro acum bag piciorul in ea pe la 2500 schimb chiar 3000 uneori sau in mers ii mai dau si 140 uneori ....
  • lucilucieu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vivaro 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2011

  • Mesaj Privat
schimba debitmetru ( eu am pus o chinezarie era mai ieftin daca ai bani pune de la siemens, curata egr, desfunda futumul din spatele egr , si teava in care este infipf ...dupa merge racheta.... Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR