Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • Silvi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Hello! As vrea sa știu unde și cam cât m-ar costa sa schimb culoarea beculetelor din bord , din portocaliu in alb sau albastru ?
Am un Opel Astra G 2000 , sunt fata si nu prea ma pricep, asa ca as avea nevoie de ajutorul vostru pentru ca nu suport portocaliul acela ! Very Happy
Mulțumesc !


[edit] NU mai cosmetiza textul aiurea!
Skip ads

  • petrisor1986

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2011

  • Mesaj Privat
iti poti cumpara ceasuri cu plasma Very Happy arata super
  • Silvi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Pai am vãzut ca ma costa undeva la 300 lei dacã le cumpãr, ( plus ca nu știu cum sa le schimb) din câte am înțeles înlocuirea cu leduri a acestora m-ar costa mai putin, nu ? Cunoști pe cineva care ma poate ajuta , sa le cumpere și sa le monteze și eventual sa mai și funcționeze ? Very Happy
  • vlad.presada

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Vezi ca sunt o gramada de baieti care fac chestia asta pe forum ( da-i cu search si gasesti o gramada de tutoriale, dai mesaj pe privat, vezi ce zice). S-ar putea ca sa te coste cam cat plasmele o lucrare facuta bine sau chiar mai mult. Plus ca trebe sa tragi masina pe dreapta pana iti face ceasurile (posibil cateva zile) pentru ca dureaza sau sa iti gasesti alte ceasuri ca sa poti merge pana le face el. Cred ca e mai convenabil sa faci cu plasme (poate chiar gasesti la mana a doua si mai dai 50-100 lei la un "meserias" sa te ajute. Mai incearca sa vezi cine iti face cu led-uri, sigur gasesti pe cineva sa iti dea un pret.
Spor
Skip ads

  • Silvi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos ! Very Happy
  • SebaS

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Am schimbat eu tot interiorul, adica Bord+TID+Consola si m-a costat undeva la 80ron! Dar pe o Corsa, nu stiu daca la Astra sunt aceleasi becuri(respectiv aceleasi preturi)+ca la consola am pus banda SMD, dar te duce undeva pe acolo.
  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
vorbeste cu flores_astra, poate te rezolva.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
@Silvi - vezi ca este o discutie pe forum despre schimbare luminii de bord
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=1039027
si acolo gasesti si imagini cam cum arata si fiind din bucuresti poti lua legatura cu "flores astra" de pe forum si cred ca te ajuta. Ca si preturi nu stiu dar te va costa ceva... eu am inceput sa imi fac singur cu LED-uri si cand va fi gata o sa fac si un tutorial poate ca am facut ceva poze. Oricum este mult de munca daca este sa fie facuta treaba ca la carte... Eu sunt aproape gata cu bordul si ies undeva la 250 RON doar bordul cu acele si apoi o sa ma apuc de restul cand voi avea mai mult timp.
Skip ads

  • rares mihai

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Stiti pe cineva care schimba in Cluj becurile din bord ?
  • vlad.presada

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Becurile din bord sa stii ca poti sa le schimbi si singur. Da o cautare si sigur o sa gasesti un tutorial cum se face treaba aia. Daca te referi la modificat lumina din bord aia este alta treaba. Cum scriam si mai sus, da-i cu cautare, gasesti tutorialul despre ce te intereseaza, vezi cine a facut de la tine din oras treaba asta (sigur trebuie sa fie macar unul), ii dai mesaj pe privat daca iti face si tie si ai rezolvat problema. Ca sfat, nu te gandi sa schimbi becurile galbene din bord cu "super becurile extra mega luminoase" de prin bazar ca o sa te desumfli repede de rezultat. Daca vrei sa faci ceva calumea, se modifica cu plasme sau cu led-uri (multe led-uri ca sa fie un rezultat bun). Spor la treaba.
  • rares mihai

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Am vrut sa mi le schimbe cineva , sa stiu ca face calumea si nu carpeste. Nu am încredere in mana mea:)). Ma gândeam si eu la leduri. Sa schimb tot ce e galben, m-am saturat de culoarea aceea. Mulțumesc pentru sfaturi !
  • geobh

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Recomand flores_astra ! Face lucrari foarte faine si sunt sigur ca va poate ajuta.
Skip ads

  • NAR-COSTIKA

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2002 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Mda,dar in Braila stie cineva?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR