Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • Cristian89

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Aveam putina treaba prin zona Baicului si brusc masina mea a murit , nu stiam unde sa ma duc , mecanicul meu este tocmai in Ciolpani ,am gasit un service pe nume Sim auto-moto , am intrat acolo si mi-au rezolvat masina imediat cu costuri mici , sincer va recomand cu drag acest service , sunt niste oameni foarte oky , foarte buni , service-ul este foarte curat si un mecanit foarte bun , va recomand cu drag acel service , va atasez o poza care am facut-o la iesirea din el , am tinut neeaparat sa impart aceasta experienta foarte buna cu ceilalti colegi de-ai mei .....
Skip ads

  • CristiNistor

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Si cum au inviat masina, ca ai zis ca a murit...
  • Cristian89

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Au resuscitat-o Smile ( au reparat-o bineinteles)
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
pai spune si cum ca altfel noi o sa credem ca i-a facut ceva matanii si a dat cu aghiasma si si-a revenit... Smile
Skip ads

  • Cristian89

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Pai avand un opel astra g coupe din 2001 17dti , am forjat putin turbina sa scot negreala de pe galerie , am turat-o pana in 5 mii de ture si pur si simplu mi-a taiat alimentarea si s-a oprit masina, ne avand habar DE CE , am ajuns la baietii din service , au bagat-o pe elevator si au gasit problema (calculatorul de pompa de injectie) , l-au reparat in mai putin de 30 min si am plecat fericit .

P.S.
Mi-au facut si o verificare generala Gratis (pur si simplu baiatu care s-a ocupat de masina mea a fost foarte grijuliu cu masina mea ) Recomand cu incredere,
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ai avut mai mult ca sigur lipituri reci pe calculator Wink
  • yoza

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Domnule Marius Andrei, am scris aici pt a nu mai deranja alti utilizatori ai acestui forum, si sper sa fii postat bine, iar daca nu am postat, va rog sa redirectionati !
Trebuia sa fi verificat part nr si software version ale IPC in TIS 2000, si va-ti fi dat seama!
Am rezolvat problema, cu Tech2 s-a putut scrie code index 002 02 la IPC-uri!
Nu vreau sa postez convorbirea telefonica din data de 25.11.2016/15:41 pt ca v-as discredita fata de multi useri !
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Puteti posta discutia.
Si nu ati raspuns la intrebarea legata de IPC pentru Z16XEP (cadran 8000rpm) si Z17DTH (cadran 6000rpm) - dvs sustineti ca au acelasi part number si acelasi software number.
Va rog, o poza a Tech2 cu code index al IPC, software number si hardware number. Asa cum scriam in mesajul anterior, sunt dornic sa invat. Pe mine Tech2 nu m-a lasat (iar TIS confirma) sa aleg altceva pentru masina dvs - doar 1 si 5. Si inca nu am inteles ce mai era afisat eronat dupa a doua rescriere. Am confirmat cu colegul dvs ca valorile indicate erau conform cu asteptarile dlui.
Poate asa se lamureste situatia - nu este exclus sa aveti flash-ul rescris (km modificati?).

Edit: am confirmat cu userul @CORBU, codul 13172010 este pentru masini pe benzina.
IPC-ul dvs are acest cod? Ar fi trebuit sa aiba 13172012 (ultima cifra 2, nu 0).

LE2: De ce nu ati reprogramat dvs codul 002 cu OpCom?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR