Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara
  • vlad_g

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2014

  • Mesaj Privat
E clar ca dealerul tau nu e serios.
Eu am primit si serie caroserie, serie motor, ca sa-i pot face Casco si RCA anticipat, sa le am deja gata pe 23...
Skip ads

  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
moldovas00 a scris:Nu este trecuta seria sasiului.Problema este ca urmeaza sa lipsesc 2 saptamani si voi fi nevoit sa inchiriez o masina si nu este deloc ieftina.De aceea am si insistat sa primesc un termen cat mai exact si mai ales ca m-a asigurat saptamana trecuta c-o sa primesc masina pana la sfarsitul acestei spatamani.

Sustin ca ai un dealer cam neserios. Masina ai luat-o cu banii jos? Leasing?
Daca nu ai serie sasiu va trebui sa alergi cand vine masina sa le faci pe toate.
Ai un termen de livrare inscris in contract?
  • moldovas00

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Sunt de acord cu voi dar din pacate numai este nimic de facut.Termen de livrare 5 luni de la data de 28.02.
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Asa scrie in contract? Citeste cu atentie contractul si clauzele de intarziere. Nu ar strica sa-i trimiti un email cu ce scrie in contract sa vada ca are si el o problema si ca ar fi cazul sa se implice mai mult.
Skip ads

  • moldovas00

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Dupa ceva corespondenta cu Opel Romania si Di-bas Ph mi se ofera masina , maine pana cand va sosi exemplarul meu in data de 23-24.07 dupa spusele managerului zonal de la Opel.Deci dupa cum vedeti nici data de 23.07 nu este sigura. Livrarea este oricum inca in termenii cotractuali.
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Ai vazut. Tre insistat. Chiar daca este in temenii contractuali faptul ca nu stie sa spuna un termen de livrare lasa mult de dorit si spune multe despre reprezentant.
Insistat si cerut lamutiri. Mie, Opel Romania mi-a dat niste raspunsuri pentru care, intr-un stat civilizat, domnisoara respectiva si-ar fi cautat de lucru.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/vie...p=1710620#1710620
Eveniment "monden",cine are Opel 4X4 este asteptat cu drag..
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Stie cineva daca la Antara se poate seta inchiderea centralizata sa intre in actiune dupa ce masina pleaca?
Skip ads

  • Doru Motoras

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Merita sau nu sa schimb batrina astra g cu antara cosmo 184 cai. Rog pareri, este la fel de fiabila ca batrinul magarus european ?daca are cineva date despre motorul de 2,2 este nemtesc sau galbejit de pe la hyundai sau ceva de genul acesta
  • moldovas00

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2014

  • Mesaj Privat
vlad_g a scris:E clar ca dealerul tau nu e serios.
Eu am primit si serie caroserie, serie motor, ca sa-i pot face Casco si RCA anticipat, sa le am deja gata pe 23...

Ai primit sau primesti masina astazi?Eu nu cred ca primesc masina nici saptamana aceasta desi , inca odata dealer-ul mi-a spus, ieri, ca astazi va fi in showroom."Sa stau linistit ca ma anunta el"cu alte cuvinte sa nu-l mai deranjez cu telefoane.


Ultima modificare facuta de moldovas00 la Mie 23 Jul, 2014 2:55 pm, modificat de 2 ori in total
  • vlad_g

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Ieri era pe trailer (nu stiu exact unde).
Azi nu am dat de dealer. Probabil maine va veni, sper.
La tine?
  • moldovas00

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Am discutat cu dealer-ul chiar acum si-mi spune ca este de aseara in Pitesti si ca asteapta si el ca si mine.E clar ca nu vine nici saptamana asta , chiar daca zice el, este la Pitesti . Oare o fi la Pitesti? Pana la urma cine face programarea transporturilor Opel Romania sau dealer-ul?. Dealer-ul zice ca este un manager de zona de la Opel.


Ultima modificare facuta de moldovas00 la Mie 23 Jul, 2014 3:54 pm
Skip ads

  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Raspuns tipic pt un dealer pe care nu-l intereseaza decat prima luata.
dar stiu ca dupa livrare Opel trimite un chestionar. Satisfactia clientului. Ai ocazia sa-ti spui of-ul acolo. Nu stiu daca va tine cont opel de parere dar...
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
moldovas00 a scris:Am discutat cu dealer-ul chiar acum si-mi spune ca este de aseara in Pitesti si ca asteapta si el ca si mine.E clar ca nu vine nici saptamana asta , chiar daca zice el, este la Pitesti . Oare o fi la Pitesti? Pana la urma cine face programarea transporturilor Opel Romania sau dealer-ul?. Dealer-ul zice ca este un manager de zona de la Opel.


daca e in Pitesti sunt sanse sa ajunga pana vineri.
depinde de transport si cum sunt grupate pe zone.
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
moldovas00 a scris:Am discutat cu dealer-ul chiar acum si-mi spune ca este de aseara in Pitesti si ca asteapta si el ca si mine.E clar ca nu vine nici saptamana asta , chiar daca zice el, este la Pitesti . Oare o fi la Pitesti? Pana la urma cine face programarea transporturilor Opel Romania sau dealer-ul?. Dealer-ul zice ca este un manager de zona de la Opel.


daca e in Pitesti sunt sanse sa ajunga pana vineri.
depinde de transport si cum sunt grupate pe zone.
  • vlad_g

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Azinoapte mi-a ajuns masina la dealer.
Ma duc sa o iau. Very Happy

A fost ceva nebunie cu livrarile. A ajuns pe trailer in Pitesti si de acolo au luat-o pe alta masina.
Bine ca s-a rezolvat. Doar cu o zi intarziere fata de ce ma anuntasera, insa mai devreme decat termenul contractual (15 august).
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Dai de baut sa te tina Smile
Sa o stapanesti sanatos
  • vlad_g

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc!
  • moldovas00

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2014

  • Mesaj Privat
vlad_g a scris:Azinoapte mi-a ajuns masina la dealer.
Ma duc sa o iau. Very Happy

A fost ceva nebunie cu livrarile. A ajuns pe trailer in Pitesti si de acolo au luat-o pe alta masina.
Bine ca s-a rezolvat. Doar cu o zi intarziere fata de ce ma anuntasera, insa mai devreme decat termenul contractual (15 august).

S-o stapanesti sanatos.Sa-ti traiasca DEALER-ul - a reusit ce altii nu au putut nici pana in momentul de fata - sa dea un termen serios cu marja de eroare mai mult decat acceptabila. Eu mai am de asteptat. Nimeni nu poate sa-mi spuna exact unde este masina in momentul de fata. Dealer-ul nu poate sa afle (din ce motive nu stiu) iar la Opel Romania am discutat cu cineva la callcenter si astept sa ia legatura cu managerul zonal pentru un raspuns in cursul zilei de astazi.
  • gutab

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Antara 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Deci Dealer-ul poate face multe. Daca vrea. Dar daca astepti dupa un raspuns de la Opel s-ar putea sa nu iti placa. Eu m-am ars de 2 ori pana acum cu Opel callcenter.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Antara

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR