Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Mokka
  • Alexandru.Manole

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2014

  • Mesaj Privat
in aceeasi categorie cu onor colegul contaural. AMR 8-14 zile, Mokka Enjoy 1.4 4x4, pachet Confort+Confort Electric+Iluminare si vedere, sistem CD600.
Skip ads

  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Cred ca la bucuresti ajunge mai repede decat la Brasov. Da-ne si noua de stire cand esti chemat sau cand mai ai vesti. Cand ai comandat masina?
  • Alexandru.Manole

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Comandat initial pe 5 aprilie, termen livrare noiembrie, dar intre timp mi s-a oferit o alta masina, care urmeaza sa vina probabil saptamana viitoare.
  • Alexandru.Manole

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2014

  • Mesaj Privat
A venit masinuta. Prima impresie: WOW! Voi incerca sa scriu si un review dupa ce mai fac ceva kilometri
Skip ads

  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Felicitari! Dupa cum am banuit in Bucuresti se invart treburile. masina mea azi era tot in Ungaria. Fratilor, daca mai vreti masini, cumparati din Bucuresti ca prin provincie nu se misca nimic.
  • andreih

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Tocmai ce am sunat a treia oara pe ziua de astazi la reprezentanta, raspunsul este acelasi ca si acum 2-3 zile: este in Ungaria si urmeaza sa fie incarcata pe trailer. Asa ca se pare ca o sa fie transportata impreuna cu a colegului contaural - un trailer plin numai de Antara si Mokka.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Din ce stiu eu din momentul platii dealer-ului catre Opel Romania acestia din urma dau comanda catre transportator, iar acesta la randul sau decide incarcarea. Cica s-ar aduce cu trenul pana in Pitesti si din Pitesti cu masina catre reprezentante. Nu stiu cine este transportatorul si nici cand mai are incarcare. La ora aceasta masina mea este tot in Ungaria.
  • BogdanPE

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Salut.Sunt posesor de Corsa D Ed.111 Years 2010 1.2@85cp si tocmai am comandat o Mokka 1.4@140 4x4 Cosmo Maro cu bord maro..si cateva pachete optionale.E aproape Full option.Ii lipseste camera fața Opel eye( foloseste cineva la noi asa ceva?noi nu avem drumuri baºca semne) si trapa ( pare o optiune interesanta dar nu astept pana in Ianuarie doar pentru asa ceva).TL sf. lunii Noiembrie.Din pacate Corsa pleaca buy back la dealer este in stare f. buna si f bine intretinuta..insa noua masina Opel Mokka sper sa fie la fel de fiabila ca predecesoarea Corsa din familia Opel.Am optat pt vrs full dif.fiind de 1000 euro pt a beneficia de tot confortul pus la dispoztie de Opel pe acest Mini Suv. Bafta si distractie maxima cu noua masina Wink .
Skip ads

  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Masina mea tot in Ungaria este. Cred ca sta acolo pana la Craciun.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Maine (marti) am data de incarcare si eu. Cred ca miercuri nu va ajunge, dar joi sigur da. In sfarsit se apropie si la mine finalul asteptarii (rabdarea s-a terminat de multa vreme).
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Stimati colegi de suferinta, eu astept aceasta masina - opel mokka - sa ajunga din Slovenia in Romania, din 15 iulie 2014. Contractul este din 03. 03. 2014 si plata integrala din 15-20 august 2014.
Si mie mi s-a spus ca masinile vor veni pe tren pana la Pitesti, ba dealer-ul mi-a garantat ca miercuri 03.09.2014, voi ridica masina.
Ma indoiesc insa sepranta moare ultima.
Multumesc pentru informatiile legate de costurile de inmatriculare.
Abia astept sa va impartasesc informatii despre masina. Nu este prima masina masina pe care o cumpar, este insa primul opel.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Din cate citesc de la voi si din cate informatii am si eu de la mine, incarcarea se va face in 02.09 din Gyor, probabil in 03.09 unii iar altii in 04.09 ne vom ridica masinile. In sfarsit! Se pare ca am avut asteptarea cea mai lunga din seria asta, eu semnand contractul in 01.03.2014. Este a doua masina noua care o cumpar, prima a fost alta marca, dar asteptarea a durat doar 2 luni. Sper din suflet ca a meritat asteptarea, atat la mine cat si la voi, si vom fi bucurosi de alegerea facuta. AMR 1-2 zile!
Skip ads

  • salageanr

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Salut,

Pai unde sunt informatiile legate de costurile de inmatriculare? Posteaza si aici sa le vedem si noi.
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Costurile de inmatriculare sunt postate de un alt coleg care-si prezinta masina. Verific discutiile si va dau numele, dar 765taxa de prima inmatriculare, 100 la rar, 625 euro asigurare la generaly pe un an, 100 lei nu mai stiu exact unde.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=127486
postarea 2
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc contaural, acum cand caut nu mai gasesc postarea. Maine e 03.09, va dati seama ca abia astept sa-mi sun dealer-ul?
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Ati ridicat masinile? A mea inca nu a ajuns Sad
  • mistiqe

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Arges
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2014

  • Mesaj Privat
Nici a mea nu a ajuns, mi s-a spus ca maine. Dumneavoastra vreti sa renuntati? Dupa ce ati asteptat 6 luni? Maine la 12 intru pe cont sa va comunic cum stam astazi la 15 trenul nu ajunsesenla gara din Bascov. Hoddlmayer care trebuia sa asigure transportul auto a comunicat ca in seara asta ajunge trenul, dar nu are camioane pentru transport. Putintica rabdare, ca mult a fost putin a ramas. Celelalte doua masini nu le-am asteptat nici 5 minute, una am luat-o direct din expozitie, a doua am ridicat-o din parc imediat dupa plata. Asta a fost asteptata 6 luni, mai ceva ca un ferari. Am eu un filing ca a meritat asteptarea. Ne auzim maine.
  • contaural

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Cum sa renunt? De unde ideea cu renuntatul? Eu abia astept sa primesc masina dupa 6 luni si ceva de asteptare. Daca ai aceste informatii referitoare la tren si transportator, inseamna ca cei din Brasov si Bucuresti nu vor ridica nici vineri masinile. Sa speram ca fac rost de masini prin subcontractare.
  • andreih

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Mentalitate pur romaneasca, stam si asteptam ca poate se va intimpla. Cum ar fi ca toti cei carora le-a fost depasit termenul de livrare sa renunte la masini? Ar fi de ajuns o singura data sa se intimple un asemenea fenomen si nu s-ar mai inregistra niciodata intirzieri de livrare. Trebuie sa invatam odata ca din moment ce semnezi un angajament trebuie sa il si respecti!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Mokka

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR