Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • newopel

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Mid am deja.ma intereseaza doar cid sau gid.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu pot sa va ajut pentru ca nu ma ocup de Vectra-B, ca si idee trebuie sa "colindati" site-urile de vanzari online din RO si daca gasiti atunci numai pe ebay.

CristianTM.
  • adriancristina

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Cristi, Multumesc pt upgrade de soft CID! Apelati cu cea mai mare incredere!
  • octamar2002

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2009

  • Mesaj Privat
CD 70 Navi cu Aux, pot sa leg la telefon mobil cu cablu micro usb la un capat si mufa jack la capatul de Aux?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
octamar2002 a scris:CD 70 Navi cu Aux, pot sa leg la telefon mobil cu cablu micro usb la un capat si mufa jack la capatul de Aux?

Poti sa legi telefon cu aux pe partea de audio, adica mufa de casti, nu are nici o legatura cu micro usb.

CristianTM.
  • djkalleb

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2014

  • Mesaj Privat
salut ma intereseaza si pe mine doar ecran color CID OPC + cablu RGB + antena GPS, aux in , la ce pret sunt?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
djkalleb a scris:salut ma intereseaza si pe mine doar ecran color CID OPC + cablu RGB + antena GPS, aux in , la ce pret sunt?

Pentru ce masina si ce culoare interioara ?
De exemplu:
Astra-H / Zafira-B (2004-2011) = 500 euro
Vectra-C / Signum (2005) = 430 euro iar Vectra-C / Signum (2006-2008) = 350 euro iar
acelasi sistem pentru Antara = 700 euro
(NAVIGATIA PE GRI INCHIS = CC METALLIC).

CristianTM.
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am rezolvat o problema electronica(rescriere calculator airbag si reparare op-com) cu ajutorul lui CristianTM. Totul a decurs foarte bine, mi-au disparut erorile. Stilul de comunicare mi-a placut in special. Prefer sa imi spuna cineva direct ce se poate si ce nu se poate decat sa o dam cotita ca "s-ar putea..." sau "sa vedem...".
Din punctul de meu de vedere, prin prisma experientei avute, este o persoana de toata increderea.
Multumesc frumos si toate cele bune!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru aprecieri #Red_dog
De vanzare sistem de navigatie pentru Vectra-C 2006-2008 format din CD70 navi cu aux in si display monocrom GID
(adica varianta ieftina pentru o navigatie originala Vectra-C / Signum - facelift), pret = 150 euro (CD70 navi cu AUX IN) si GID + rama = 250 lei.
TOTAL= 650 lei + 250 lei = 900 lei
Pentru varianta cu ecran color CID, pretul pentru sistem devine 1500 lei ~350 euro (fara RAMA).

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • geeeorge23

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Vreau va rog o info. Vreau sa imi schimb HU la masina cu un JVC cu 4 iesiri( asa scrie in spec produsului). La Astra H stiu ca pe mijlocul bordului ar fi un subwoofer si intreb daca cu acest JVC o sa mai fie activ acest subwoofer ? JVC KW-R510
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu exista subwoofer pe mijlocul bordului, cine ti-a zis asa ceva te-a informat complet gresit, acolo este doar un difuzor de frecvente medii care e legat intre canalul stang si canalul drept pentru o spatialitate mai buna ! Si care va functiona atata timp cat merge canalul L + R.

CristianTM.
  • soulraven

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2008

  • Mesaj Privat
CristianTM, ai idee cum se monteaza difuzorul asta suplimentar? si de unde s epoate gasi unul, ma interseaza.
  • geeeorge23

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Mersi de raspuns CristianTM. In alta ordine de idei cat ma costa la tine un alt HU cu mp3 (asta pe care il am cd30 pierde frecventa radio..asta este motivul pt care vreau sa schimb HU) si un GID? Am TID acum si totusi prefer sa nu pierd comenzi volan si acces la diferite informatii asa ca te rog sa imi spui HU mp3+GID pe un Astra H 2006 !?
  • Vita_Fresh

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Braila
  • Masina: Combo 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salut!
Pentru un Combo C,m-ar interesa un display care sa arate si BC (GID cred ca ii spune) si o rama pentru acesta. Este si daca da la ce pret?
Acum am pe masina display-ul simplu si indicatori de temperatura,ora si postul radio.
Multumesc!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
CD30 MP3 pe gri inchis = 350 lei (fara aux in )sau cu aux in = 450 lei iar un GID e 100 euro (440 lei) pentru ASTRA-H.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Vita_Fresh a scris:Salut!
Pentru un Combo C,m-ar interesa un display care sa arate si BC (GID cred ca ii spune) si o rama pentru acesta. Este si daca da la ce pret?
Acum am pe masina display-ul simplu si indicatori de temperatura,ora si postul radio.
Multumesc!

Display GID pentru Corsa-C / Combo = 200 euro iar un CD30 mp3 ...depinde ce culoare ? negru mat ? argintiu sau gri ? pret aproximativ 350-450 lei iar rama in jur de 20 euro.

CristianTM.
  • Vita_Fresh

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Braila
  • Masina: Combo 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Multumesc!HU-ul CD30 Mp3 il am deja pe argintiu.Lipseste doar display-ul si rama acestuia.
Revin cu o comanda ferma in perioada urmatoare.
  • geeeorge23

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2013

  • Mesaj Privat
CristianTM ma intereseaza cd mp3 cu aux imperecheat cu un GID Astra H din 2006. Se pot programa dupa VIN am inteles. Nu stiu ce sonda am pt ca am vazut ca sunt doua tipuri. Momentan nu am toti banii pt set care sa inteleg ca ajunge la 200 euro, cand ii am vb la un tel pt mai multe info si te rog daca poti sa-mi trimiti in pm nr tau
  • Gianni_C

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salut. Am un Opel Astra h din 2007 si am o problema de ceva timp...consola nu imi mai comunica cu display-ul si imi descarca si tot acumulatorul...ai idee ce se intampla?
Iti multumesc.
P.S.: E un cd70 navi...acum il tin cu mufa scoasa...ar mai fi ceva: la drum lung cand il tin deschis mai mult timp, se intampla sa isi revina...ajuta-ma cu un sfat te rog...merci din nou.
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Mulțumesc pentru upgrade CID de Corsa C / Meriva A, BC 3 linii și logo OPC. A fost primul modificat, cel puțin în România, poate și în Europa, eu sper sã nu fie și ultimul.


  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR