Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • bebbyk

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2014

  • Mesaj Privat
sunt cam departe de casa...m'am apucat de mecanica si am incercat sa vad daca pot sa scot senzoru de turatie de pe cutie si am inceput prin scoaterea borcanasului de apa.....si in partea dinspre faruri a borcanasului sunt doua furtunase unu mai mare care o ia in dreapta si unul care se duce pe langa borcanas inspre bordul masinii.....este un opel tigra din 97....motor 1.4 https://www.google.fi/search...3587%3B1024%3B768
poate va ajuta poza asta cu ceva.....maine dimineata tre sa plec acasa si nu merge rotund masina....va rog mult daca puteti sa ma ajutati.....0733830690
  • streetfame

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1997 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2013

  • Mesaj Privat
cred ca duce la canistra de carbuni daca e ala subtire, o poza mai amanuntita sa arati unde intra macar si iti zic unde duce...
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Nu inteleg de ce furtunasul mic face unghi de 90 de grade. Mai este inca un furtunas de apa care duce inspre jos? ca nu vad bine in poza.
  • mamitzoiu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2014

  • Mesaj Privat
cauta un furtunas subtire dintr u plastic negru,la capat are o reductie din cauciuc mai grosutza de cat el,acea parte cu cauciucul intra in supapa(scrie pe ea "delco remy" parca),si vine de la camera de carbuni,(dinspre stg,dinspre distributie)care i intre aripa si aparatoare noroi.
Iar furtunasul ala cu unghi la 90 este de la supra plin/recirculare apa si se duce intr adevar undeva sub vasul de expansiune.
Bebbyk,daca tot e scos furtunul macar uitate in supapa aia sa vezi sa nu fie infundata cu carbune si trage unn pic cu gura(fa un vid cat poti) pe furtunasul care nu stiai unde vine.Ar trebui sa tragi relativ usor aer si sa nu ti vina granule de carbuni pe el.In cazul in care ai impuritati,trebuie schimbata/reparata camera de carbuni ca sa nu ti traga admisia carbuni ca ti "rezolvi"motorul.
Drmuri bune colegule
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR