Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • bullet404

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2014

  • Mesaj Privat
Buna ziua, ieri cand ma intorceam de la servici, rulam cu 80km ~2000 / 2500rpm, deodata a inceput sa nu scada din viteza chiar daca apasasem acceleratia la maxim, am calcat ambreajul, sa dus in 4000rpm foarte greu si a pocnit ceva dupa a scos abur vreo 2 - 3 min.. am tras pe dreapta, am ridicat capota si nu mai am nici un gram de lichid de racire.. nu pot sa imi dau seama ce sa spart sau dus.. so fii dus chiuloasa? nu am spuma in ulei
Skip ads

  • streetfame

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1997 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2013

  • Mesaj Privat
verifica radiatorul, furtune, etc. unde era ud, in ce zona? sa nu fi calat motorul
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Verifica si busonul de la vasul de expansiune sa nu fie infundat (valva de pe el de suprapresiunea).
  • bullet404

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2014

  • Mesaj Privat
am gasit un furtun spart, undeva in jumatatea motorului.. foarte greu de umblat.. Sad undeva la 20cm deasupra tobei cred.. iese din blocul motor
Skip ads

  • bullet404

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2014

  • Mesaj Privat
corectie: furtunul iese din chiuloasa, problema e ca nu stiu de unde sa il cumpar si unde intra..
  • streetfame

  • Mesaje scrise: 92
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 1997 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2013

  • Mesaj Privat
0768488990 e un baiat care dezmembreaza tigre, il cunosc majoritatea baietilor cu tigre care erau pe forum la tigra, e din medgidia si il cheama adi.
  • bullet404

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2014

  • Mesaj Privat
ok, am vazut clar acum cat de cat.. deci, e ceva de calorifer.. vine de la chiuloasa, trece printrun robinet ceva in care intra un furtunas albastru mic ( ptr. vid ceva cred ) si apoi intra in interiorul masini.. sunt 2 furtune.. ala spartul e cel primul de langa distributie. Daca nu ma insel, intra undeva intro chestie de genu aleia din poza https://www.clubopel.com:808...269_rtguvnyuj.jpg asta
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
ala este robinetul vacuumatic. la tine e furtunul care pleaca, face cot si apoi are un T (pleaca un furtun mai mic)? De ce intreb? Sunt curios cum ai tu, deoarece eu am probleme cu acel T, n-am avut timp sa stau de ea sa-l repar, vroiam sa-l cumpar din dezmembrari si am inteles ca tigrele pana in 97 nu au acele lucruri, dar vad ca a ta are. Ai AC?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR