Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A
  • Gabriel.O

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Buna seara,

Toate scuzele de rigoare, daca exista un subiect asemanator, insa eu nu am gasit nimic !

Am o Zafira A, culoare argintiu metalizat (cel deschis). Stiu ca exista doar doua nuante de argintiu metalizat pe Zafira A. Este cel deschis (cum il am eu) si cel putin mai inchis cu o mica tenta de mov, oarecum. Am o zona de rugina, care e destul de bine conturata cat marimea unei palme situata pe pragul de la sofer. De altfel, de-a lungul timpului, au aparut si pe portiera din spate stanga cateva mici puncte de rugina. As vrea sa rezolv aceasta problema pana nu se face mai rea situatia.
Acum sunt in Bucuresti si as vrea sa stiu, daca ma ajuta cineva:
1. Cat ma ajunge de revopsit zona pragului si punctele de pe portiera ? ( probabil ca trebuie curatata, chituita si apoi dat vopsea, se face tot procesul pentru ca tabla este destul de afectata, zic eu)
2. Cat dureaza procesul ?

Multumesc !
Skip ads

  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
cred ca in Botosani sunt destule ateliere de vopsitorie,de ce nu intrebi,,la fata locului,,cat face toata operatia,asta dupa ce este vazuta de un ,,,meserias,,,
  • Gabriel.O

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Nu, Nicu, m-am mutat in Bucuresti, sunt student si am luat de curand masina cu mine aici. N-as bate un drum pana la Botosani, numai pentru a face treaba asta. E greseala mea, nu am trecut orasul unde as vrea sa fac reparatia. Smile
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
eeeeeee atunci te cam costa reparatia,de,preturi de capitala
dar poate gasesti sa repari masina pe undeva,ca sunt destule ateliere particulare care vopsesc masini,doar sa cauti
Skip ads

  • Gabriel.O

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Atat as vrea sa stiu, ma sare mai mult de 350-500 RON ? Macar o idee, sa imi fac si eu in cap, inca sunt tanar si n-as vrea sa le las tot portofelul acolo. Smile)
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
cam asta este pretu pentru o piesa vopsita
  • Gabriel.O

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Am inteles, multumesc frumos ! Very Happy

P.S: Foarte frumos citatul din semnatura !
  • mihaidarie

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
nu intru in detalii, dar ce vrei sa faci, poti face singur, daca iti place si iti dai interesul. asa te costa doar timp si materiale! cu 400 de lei cumperi materiale de calitate si tot ce ai nevoie si iti mai raman bani Smile ...Tot in Botosani sunt si eu nascut. Succes
  • Gabriel.O

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2012

  • Mesaj Privat
mihaidarie: Sincer, m-ar fi batut capul sa ma apuc de treaba asta singur, dar ma gandesc si la faptul ca as putea s-o dau in gard, n-am mai facut niciodata si n-as vrea ca rezultatul sa fie asemanator cu cel al unei carute vopsite la betie. Smile) Oricum, am sa iau in calcul si varianta ta si am sa incerc sa ma documentez mai mult, poate cine stie... Multumesc mult pentru indicatie ! Very Happy
  • calinmieruta68

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Mures
  • Masina: Mokka X 2017 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Sa ma scuze colegul de mai sus... dar cum s-a gandit ca poate vopsi o masina in fata blocului ? Au cam trecut vremurile alea.. in anii 90 am vazut si eu in parcarea din fata blocului meu un meserias vopsin in totalitate o Dacia ! In 2014 nu stiu daca mai e posibil !
  • mihaidarie

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Stimate calin, in discutie este vorba de niste praguri, nu de masina! iar niste praguri le faci oriunde,daca nu bate vantul la vopsire! dar trebuie sa ne bagam, sa derutam lumea, ca altfel nu existam pe clubopel. Stima.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR