Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • pampam

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Buna seara, am si eu o mare mare mare problema, va rog ajutati-ma! am cumparat o masina acum o luna de la un tip care aduce masini din germania ( mi-a dat brief mare, brief mic , documentul cu care a adus masina in tara) si mi-a facut contract de vanzare cumparare intre bunica mea ( ca pe numele ei urma sa inscriu masina) si german ( ca si cum a luat bunica mea direct masina de la german). Eu citisem a doua zi pe net ca imi trebuie ctr de v-c intre german si baiatul de la acre am luat masina, respctiv intre bunica mea si baiatul in cauza, dar el a zis ca nu este nicio problema, ca nu o sa intampin probleme si ca asa fac acesti toti baieti care aduc masini ca sa nu mai plateasca ei nu stiu ce. Toate bune si frumoase, am facut toate actele, rar, itp, autentificare, asigurare tot tot si la politie cand m-am dus sa o inscriu pt numere definitive nu mi-a primit dosarul ca nu m-a crezut ca a luat bunica mea masina din germania, eu m-am fastacit si a zis ca nu il pacalesc pe el si nu stiu ce si sa vb cu cel de la care am luat masina sa imi dea ctr de v-c intre el si german, si apoi sa fac unul intre bunica mea si el sau sa imi dea nu stiu ce fiscal, am vorbit cu el a zis ca nu are ce sa-mi dea ca asa fac toti si ca acum nu o sa-mi mai inscrie nimeni masina decat prin pile. ce pot sa fac in situatia asta? as putea macar sa o vand? ce acte trebuie ca sa o vand? si cumparatorul va trebui sa se duca iar la rar sa faca tot ce am facut eu? sau cum pot s arezolv sa o inmatriculez eu fara probleme? cineva mi-a zis sa ma duc sa faca bunica mea o procura pe numele cuiva si sa se duca respectivul s ao inmatriculeze, la alt ghiseu si ca daca intreaba ceva, sa spuna ca nu a avut procura la el si de aceea nu a primit dosarul.....va rog dati-mi si mie un sfat...
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Bisnitarul a scos vreodata numere rosii la masina?
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
intreaba la un birou de acte auto (gen vanzare cumparare) te pot lamuri mai bine cum sta treaba.
  • pampam

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2014

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Bisnitarul a scos vreodata numere rosii la masina?

Nu a scos, tocmai pt faptul ca daca scotea trebuia sa imi dea mie fiscalul.
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Atunci dute inapoi la Ghitzalu de la ghiseu si da-i 2 palme peste frunte.
  • razzvy99

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2013

  • Mesaj Privat
exact asa am cumparat-o si eu, mai incearca, poate gasesti un politist nu foarte interesat daca bunica ta a fost in germania sau nu. treaba e foarte legala. succes.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR