Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • OpelDriver

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2003 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Eu asa am cumpart-o, dobitocul de a adus masina din germania a busit-o pe partea stanga, nu am verificat-o cand am cumparat-o si am aflat asta ulterior.... Airbagul sa il ia dracu mai pe romaneste, e identic cu volanul, poate nu este mufat, poate este acea diferenta de care zici tu, din cate stiu airbagul are 2 fire pt capsa detonatoare, nu imi dau seama care e marea inginerie din spatele unui airbag de vede ca nu e identic..
  • ablan

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2013

  • Mesaj Privat
OpelDriver a scris:Cand am incercat acum 2 zile am facut tot ce am scris mai sus plus ca am scos si releele r6,r7 si r64.Plus ca ventilatorul de racide si de ac erau scoase.Singurul lucru care sa facut la masina este schimbatul ambreajului acum 1 luna.
Cum dumnezeu alimentaza cid-ul sau mid-ul si stopurile nu inteleg pt ca tid-ul functioneaza si fara siguranta....Improvizatii si modificari 0
Releul k34 este in compartimentul motor?


Din cate stiu eu in urma studiilor facute pentru a-mi instala MID, F38 NU alimenteaza MID sau CID sau TID, doar ofera informatii catre MID sau CID in legatura cu functionarea stopului de frana. Garantat nu are nici o influenta asupra TID deoarece ne exista cablat pana la TID si a trebui sa il cablez cand am pus MID.
  • OpelDriver

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2003 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2014

  • Mesaj Privat
De rezolvat, 90% e rezolvata.Am recablat de la siguranta pana la butonul/contactorul de la pedala frana, si de acolo pana in spate la stopuri asa preventiv sa vad rezultatul.Momentan baba se prezinta ok.Astazi pe lumina o sa cobor sa aranjez toate plasticurile si sa ma uit pe cablu sa vad unde e buba.
  • OpelDriver

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2003 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2014

  • Mesaj Privat
Gata si cei 10%, problema cu aeroterma a fost rezolvata.Sa demontat aeroterma, am constatat ca peria era terminata, nu prea mai avea viata lunga nici ea nici carbunii asa ca am inlocuit-o cu alta de la dezmembrari care arata aproape noua.
Multumesc pentru sfaturile primite.
Caz inchis
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR