Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • macs

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Adica nu se pot pune leduri? Trebuie doar cu filament? Sau?
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
se pot pune si leduri, si alea de mai sus merg sunt T20 uitate pe prima pagina gasesti suficiente innformatii Wink
cele care nu au CanBus o sa dea eroare de bec ars Exclamation
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Lucio nu merg nici nu se aprind pentru ca sunt 7440 ,trebuie musai 7443 doar sunt 2 faze pe același bec nu?
  • macs

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salutare! Ce ziceti de beco-LED-urile astea?hids-direct.co.uk
Skip ads

  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Le am eu dar nu sunt strãlucite și nu merg pe 2 filamente (adicã nu mai ai lumina de zi,doar poziția și pe o singura intensitate)
  • macs

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Atunci mai cãutãm. Mulțumesc pentru rãspuns.
  • Spire

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Salut,

Fiindca se folosesc materiale de calitate la aceasta minunata masina nuca schimbatorului a inceput sa se deterioreze si anume ca acel cauciuc care practic imbraca nuca s-a dezlipit .
Intrebarea mea este de unde pot da comanda de o noua nuca avand in vedere ca este pentru modelul cu , cutie automata sau daca stiti vreun tapiter bun in Bucuresti care se pricepe sa imbrace asa ceva in piele avand in vedere ca are acel buton pentru marcharier .
Mersi
  • macs

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salut. Cu nuca schimbãtorului poți încerca aici: http://ghebriel.wordpress.com
Skip ads

  • DarthCata

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Salutare. As vrea sa schimb toate becurile la masina (momentat am facut comanda de Philips Blue Vision Ultra H7) si as vrea si 2 becuri DRL. As dori ceva de genul ca in pozele urmatoare, dar nu mi-am dat seama despre ce becuri este vorba sau a fost vorba: Simoni Racing sau leduri t20. Intrebarea mea este: ce becuri s-au folosit in aceste poze? Oare?



Multumesc.
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
leduri cu canbus momentan din cate stiu eu nu exista .....o sa ai eroare in bord. se poate rezolva si eroarea cu niste modificari dar parerea mea e ca mai bine iei becuri .

eu am PIAA si dupa aproape 3 ani s-a ars primul bec ,cel stanga. Am comandat si am schimbat becul momentan doar pe cel ars ca tre sa te chinui ceva sa le schimbi daca nu ai mana mica.
http://www.ebay.co.uk/itm/P...sh=item3a9d050bac

singura dezamagire e ca primul set era made in japan asta e made prin EU sau ceva de genu conform codului de bare.
si e si o diferenta fizica intre cele vechi si cele noi: cel vechi (made in japan) avea 3 brate la filament ....astea noi au doar 2 ....la fel ca cele originale de pe masina. unde e linia rosie, la cele din japan e un brat

Stie cineva care e diferenta intre 3 si 2 brate ?
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Avand in vedere ca filametul e foarte subtire si e supus constant la trepidatii, cel de-al treilea brat e pentru sustinerea filametului pentru a nu se rupe.
  • DarthCata

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2015

  • Mesaj Privat
leduri cu canbus momentan din cate stiu eu nu exista .....o sa ai eroare in bord. se poate rezolva si eroarea cu niste modificari dar parerea mea e ca mai bine iei becuri


Eu am vazut ca exista o multitudine de leduri canbus. Doar la o simpla cautare pe ebay, gasesti tot ce vrei...insa sunt atat de diferit construite ( chiar daca toate sunt de exemplu T20) incat probabil exista la fel de multe intensitati de lumina, facand alegerea dificila. Pe mine unul chiar nu ma intereseaza pretul, ci doar efectul.
Skip ads

  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pentru mine e totul atât de simplu acum dupã ce am încercat tot ce exista pe piața și nici decum firme mari ,de exemplu cea mai alba lumina de hd halogen nu o au nici cei de la Philips sau Osram
  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Am gasit asa ceva http://www.proxenon.ro/acce...8-leduri-samsung/ dar in februarie au zis ca primesc insa nu stiu daca sunt cu 2 faze?
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
george84 a scris:Pentru mine e totul atât de simplu acum dupã ce am încercat tot ce exista pe piața și nici decum firme mari ,de exemplu cea mai alba lumina de hd halogen nu o au nici cei de la Philips sau Osram


dar cine? soarele ? nu se intelege din postul tau

@ cristi_ilie : ai intrebat daca nu dau eroare in bord? pretul e ok zic eu ...adica cam asa am dat si eu pe becuri, dar banuiesc ca or avea durata de viata mai mare
  • george84

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2011 1,4 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Se numesc xenon și atât și sunt halogene ,le am de la cineva din Germania și au costat 80 lei setul, iar ledurile t20 dau eroare toate pe care le am incercat
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am schimbat becurile T20 si becurile din plafoniere cu leduri ....nu sunt erori la ledurile T20, datorita anulatoarelor/condensatorilor montati...pentru ledurile din plafoniere nu a fost nevoie de anulatoare de eroare...cost 200 lei...au fost montate de un coleg de serviciu , care le-a si procurat ! urmeaza lampi cu leduri pentru numerele de inmatriculare ...
  • cosmin65397

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Daca va referiti la anulatoare/condensatori la cele din prima poza aceea nu este decat o simpla rezistenta de 8ohm/25w .doar atat s-a montat pt anularea erorii?
  • deleted-50234

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
da...eu am "botezato" asa ! nu am stiut ca e o simpla rezistenta, dar cu "chestia " asta s-au rezolvat erorile din c.b. !
  • DarthCata

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Eu am gasit led-uri de interior de genul si multe alte forme. Pentru becul din centru am gasit asa ceva dar sunt aproape convins ca nu are loc. Pentru portbagaj si numere

Gabriela, arata bine led-urile, insa dupa gustul meu, DRL-urile lui george84 arata mult mai bine si ofera un alb mai pur si puternic...sau poate asa pare din poza.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR