Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
catala2003 are dreptate, mai toti vor super dar la pret de maidan. Numai cineva care a facut service sau a fost patron (nu neaparat auto) stie ca in manopera intra pana si fusta scurta de la intrare sau lacul ei de unghii. Daca se urca in masina pune husa pe scaun, e spalat pe greble, ridica capota iar cheltuiala de spalat pe greble dar lumea nu vede sau nu vrea sa vada aceste sute de costuri, mici dar exista si se aduna.

Acum vreo 5 ani era prin Iasi o masina inscriptionata ca face diagnoza cu 10lei. Dupa o luna sau doua imi spune un patit ce fac ratatii, bla bla tra la la, stins becul si tine pana la colt. Nu am mai vazut masina, probabil acum vand economizoare de carburant si alte vortex cu forceps.
Skip ads

  • alexandru.iulian

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Cred ca ma bag ca musca in poponetul calului, insa sincer cei de la EDS sunt super tari.Pentru lucrarea care a fost la masina mea am platit la jumatate la EDS fata de un service Suzuki ( din giulesti).Sunt foarte multumit de ceea ce a facut dnu mecanic de la EDS, de sfaturile date.Promit solmen ca, cum fac rost de piese ( sunt ceva mai scumpicele si mai rarute, decat prin dezmembrari sa le iei ca sa se amortizeze costul ) spuse de catre dansu, imediat programare pt montaj.Sunt foarte pretentios la ales service-uri si cei de la EDS au fost la inaltime.Respect faptul ca au fost directi si au vb pe sleau si nici nu am de gand sa forjez masina pana nu ajung din nou la EDS sa-mi faca acele schimbari.
O zi buna!
  • scatalinu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salut,

Sunt nou pe acest forum, si proaspat posesor de opel astra h 1.7 si a venit vremea sa ii fac revizia la 95 000km. am tot cautat pe forum pareri despre diferite service-uri de prin bucuresti, dar nu am reusit sa imi fac o parere clara! unii spun ca sunt ok, altii spun ca au avut probleme cu service-uri respective, deci pe cine sa crezi si ce sa alegi ?

s-a tot vorbit pe aici de eds si cei de la revizieopel si opel erebus.

Deci, unde mergem la un service de incredere in bucuresti ? Avem vreun rating pentru service-urile din Bucuresti ?

Multumesc anticipat!
  • catala2003

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu unu zic ca orice service e ok sa iti faca revizia. Nu e cine stie ce teza de doctorat. Si nici diferente de pret cer pamant nu vor fii intre serviceuri.manopera peste tot este 50 ron aprox. Poti merge linistit si cu sufletul impacat in orice service....zic eu
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
50 de lei revizia?Unde ai gasit tu aceste preturi?Si mai ales ce intelegi tu prin revizie?
  • Tiaz

  • Mesaje scrise: 1,069
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z 17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@tase service-ul revizie opel iti ia 50 de ron pentru revizie completa schimb de filtre(ulei, motorina/benzina, aer) si ulei.
Eu am schimbat recent in service-ul lor la h-ul din dotare pompa de apa si rola intinzatoare de pe cureaua de accesorii. Pretul total a fost de 238 ron aici intrand piese 4 litri de antigel GM + apa distilata si rola intinzatoare cumparate de la ei. Pompa de apa am avut-o eu.
Am sa pun un scan al facturii cand am timp ca sa nu se creada ca fac vreo reclama ascunsa.
Per ansamblu am fost multumit cum s-au ocupat de masina. N-au avut ceva foarte greu de facut asa ca nu pot sa dau referinte mai bogate gen laude si osanale. Consider ca marele lor avantaj acum il constituie pretul si faptul ca totul se pateste cu factura, practic nu exista costuri ascunse.


In alta ordine de idei nu pot sa remarc pleiada de posturi in favoarea EDS pentru a justifica preturile pe care le practica. Useri cu unul maxim doua postari si alea toate cu referire la ei vin si fac teoria batului de chibrit pe forum.
Eu inteleg ca platesc reclama dar totusi sa vii cu astfel de interventii pentru a justifica o politica comerciala d.p.m.d.v e o greseala de marketing.
Cred ca era mai simplu sa spuna ,, NOI ASA NE EVALUAM MUNCA, vrei mai ieftin te duci in alta parte".
Diversitatea este ceva normal intr-o societate echilibrata. Problemele apar atunci cand raportul pret calitate nu este echitabil, iar aici fiecare e liber sa-si spuna pasul.
  • mihailescu_e

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Germania
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2006

  • Mesaj Privat
In ultimele luni masina mea a trecut prin modificari majore "transplant" cutie manuala in locul celei automate, inlocuit CIM, schimbat ceasuri bord (de la 180.000 a primit un bonus si a ajuns la 276.000 km) din punct de vedere mecanic este ok, mai am mici aspecte de remediat senzori parcare, comenzi volan etc. In urma rasfoirii forumului m-am adresat EDS si am ajuns la ei pt testare si identificare solutii. Am ajuns pe mana "electricianului" ,imi pare rau ca nu i-am retinut numele, care nu stiu de ce ii spun colegii lui asa omu' este mult peste titulatura primita, ar putea sa ii spuna "Stapanul tech-ului" Smile, chiar stie bine cu ce se mananca electronica cu toate astea nu se bate cu pumnul in piept. Astept saptamana viitoare sa merg din nou si sa imi refaca setarile calculatoarelor.
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Recomand si eu revizie opel service. Am schimbat la ei distributie, placute, discuri si astazi lichid de frana + reglare saboti. Nota 10 pentru noul service!
Skip ads

  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
In ce locatie ai fost ?
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Distributia, placutele si discurile le-am schimbat in vechea locatie din baba novac si astazi am fost la noua locatie din morarilor.
  • iulian1971

  • Mesaje scrise: 7,081
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc.
  • catala2003

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@ tase prin revizie iti spun sincer ca m-am referit STRICT la schimb de ulei si filtrre, si la asta cred ca s-a referit si colegul Scatalinu. Dar acum o sa vii si o sa-mi spui ca la 95000 este fisa tehnica cu : se verifica scurgeri de ulei la servo, scurgeri lichid de frana, se verifica caroseria, si ce-o mai fii scriind in fisa tehnica a producatorului....la inspectia de 90 demii. Eu cred ca omu s-a referit strict la schimb d ulei si filtre care mai peste tot este 50 de ron. Daca chiar vrei detalii poate chiar si mai ieftin e la viorel la aparatori 30 de ron. Mai vrei locatii ca-ti mai zic...daca vrea pot sa i-o fac si eu cu 50 de ron in fata blocului pe trotuar, ba in banii astia ii mai fac si o diagnoza gratuita poate mai fac si o spaga pe langa. Mai trebuie doar sa ma duc sa-mi cumpar un patent strasnic si sunt gata de treaba....
Skip ads

  • catala2003

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2009

  • Mesaj Privat
mihailescu_e a scris:In ultimele luni masina mea a trecut prin modificari majore "transplant" cutie man:-) uala in locul celei automate, inlocuit CIM, schimbat ceasuri bord (de la 180.000 a primit un bonus si a ajuns la 276.000 km) din punct de vedere mecanic este ok, mai am mici aspecte de remediat senzori parcare, comenzi volan etc. In urma rasfoirii forumului m-am adresat EDS si am ajuns la ei pt testare si identificare solutii. Am ajuns pe mana "electricianului" ,imi pare rau ca nu i-am retinut numele, care nu stiu de ce ii spun colegii lui asa omu' este mult peste titulatura primita, ar putea sa ii spuna "Stapanul tech-ului" Smile, chiar stie bine cu ce se mananca electronica cu toate astea nu se bate cu pumnul in piept. Astept saptamana viitoare sa merg din nou si sa imi refaca setarile calculatoarelor.

Ceasurile de bord pot foarte bine fii clonate pentru a se putea pastra km din bord si seria de caroserie:-) . Daca dorestite pot ajuta detalii pe PM.imi trebuiesc ambele ceasuri.
  • alecu26

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2012

  • Mesaj Privat
EDS Opel (incinta anticorosiv).acolo am facut totul pentru corsa mea si sunt foarte multumit.recomand!
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
catala2003 a scris:@ tase prin revizie iti spun sincer ca m-am referit STRICT la schimb de ulei si filtrre, si la asta cred ca s-a referit si colegul Scatalinu. Dar acum o sa vii si o sa-mi spui ca la 95000 este fisa tehnica cu : se verifica scurgeri de ulei la servo, scurgeri lichid de frana, se verifica caroseria, si ce-o mai fii scriind in fisa tehnica a producatorului....la inspectia de 90 demii. Eu cred ca omu s-a referit strict la schimb d ulei si filtre care mai peste tot este 50 de ron. Daca chiar vrei detalii poate chiar si mai ieftin e la viorel la aparatori 30 de ron. Mai vrei locatii ca-ti mai zic...daca vrea pot sa i-o fac si eu cu 50 de ron in fata blocului pe trotuar, ba in banii astia ii mai fac si o diagnoza gratuita poate mai fac si o spaga pe langa. Mai trebuie doar sa ma duc sa-mi cumpar un patent strasnic si sunt gata de treaba....
Trebuia sa scrieti si tu si colegul..Schimbat filtre si ulei...nu revizie...ca prin revizie se intelege cu totul altceva...si apropo la orice colt de strada schimbul de ulei si filtre costa tot 50 de lei!!!
  • catalinxox

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Recomand EDS Opel (incinta anticorosiv)
Revizie ulei si filtre, distributie si pompa apa. Foarte multumit de comunicare, pret si implicarea personalului.
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Merg si eu maine la EDS pentru prima oara, interventii: filter+ulei+distributie+pompa apa, am citi pareri pro si contra asa ca o sa constat pe "pielea" mea cum sta treaba.
In ceea ce priveste preturile practicate: oferta EDS=oferta revizieopel< mult decat orice reprezentanta

Revin cu pareri dupa, daca sunt nemultumit revin la reprezentanta Opel Russe Bulgaria unde am mers in ultimii patru ani de cand conduc Opel
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Mi-am petrecut toata ziua la EDS, a fost ok, atmosfera buna, mecanicii super de treaba, toate problemele pentru care am mers au fost rezolvate.
Marius un tip foarte deschis, mi-a raspuns la toate intrebarile.

Eu nu am ce sa le reprosez, pana la proba contrarie au castigat un client
  • mariocove

  • Mesaje scrise: 321
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salut ! Am ramas placut impresionat de un service multimarca si il recomand.Eu am o problema cu masina mea in sensul ca este ''prea veche '' si multe service-uri refuza sa lucreze la ea .Aici nu au comentat nimic,s-au apucat imediat de treaba la problemele care le aveam. Baieti tineri,rampe noi,curatenie,sala de asteptare etc. Am fost impreuna cu un prieten cu un Golf 4 cu ceva becuri aprinse in bord si le-a rezolvat pe toate (ESP,CHECK,airbag ). Preturile generale sunt afisate pe site insa in realitate au fost tot timpul mai mici.Piesele se pot lua prin ei sau se poate veni si cu ele de acasa. Se afla in zona Pantelimon-Cora. http://www.autoleader.ro/
  • mihailescu_e

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Germania
  • Masina: Vectra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Revin cu intarziere intrucat nu am avut timp.
La mine probleama a fost mai complicata, a trebuit inlocuit CIM-ul cu unul nou pentru ca avea erori de comunicare cu airbag-urile si cu cheia(sa nu faceti gresala sa-l inlocuiti cu unul SH cum am facut eu ca tot la unul nou ajungeti). Am ajuns vineri la 11 conform programarii si am lasat masina pentru instalare si programare CIM, pe la 12 m-au sunat sa imi spuna ca piesa nu ajunge, le-am explicat din nou ca stau la 200km de Bucuresti si luni plec din tara cu masina. Au reusit sa faca rost de un CIM nou de la alt service si l-au adus pe la 15. Dupa aceea a intrat in schema "tata Tec-ului" care spre rusinea mea, din nou nu am reusit sa tin minte cum il cheama si cu toate ca a stat peste program a reusit sa imi finalizeze masina si sa imi repare carpelile facute de altii. Woodoo face prin fire si calculatoare, nu sta sa caute problema, o rezolva direct, asa ca pentru probleme de soft/electrica mergeti cu incredere la EDS.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR