Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro
  • caliente

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vivaro 2003 F9Q 760
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
am un opel vivaro model 2003 cumparat pe comanda de primul proprietar......masina a fost cumparata din germania in octombrie 2008 ......nu are absolut nici o problema tehnica....dar ma dreanjeaza ceva ..........la sistemul de navigatie SIEMENS VDO .....seria nu o mai stiu sa ma uit......arata in carte ca trebuie sa imi afiseze un meniu in care apare consumul.........si date despre consum........si explica acolo cum se intra in meniu respectiv.......apasand butonul BC (board computer) apar mai multe optiuni in care sa intri.....consum ......date& time ......si alte chestii.........asa scrie in carte.......dar eu cand intru imi intra direct in date&time.......si nu am cum sa dau back sau chestii de genu.........pur si simplu intra direct acolo..........si daca stiti careva cumva cum sa resetez navigatia sau ceva de genu sa imi spuneti va rog.........multumesc mult
  • cosmin b

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2007

  • Mesaj Privat
buna! se pare ca tu nu ai bc-ul activat. du-te la o reprezentanta opel sau la cineva care are tech 2 si spune-le ca vrei sa-ti activezi computerul de bord. mai departe stiu ei ce au de facut. numai bine
  • caliente

  • Mesaje scrise: 100
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vivaro 2003 F9Q 760
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
bc-ul cred ca este activat cum zici tu ......pentru ca imi intra direct intro categorie din el ......adica in date&time.......care se afla in BC.......dar sa dau back sa intru si la consum nu pot.....cred ca trebuie umblat la optiunea asta cum spui tu la cineva care are aparate:D multumesc oricum
  • cosmin b

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2007

  • Mesaj Privat
raman la parerea ca NU ai bc ul activat. mai citeste un pic pe forum si ai sa vezi ca majoritatea care nu au bc-ul activat,practic nu pot vedea dacat setarile cd player-ului ,climei si ceasul. cand insa e activat , poti vedea autonomia,consum instantaneu,consum mediu, viteza medie si distanta parcursa. numai bine
  • banu ionut

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vivaro 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2011

  • Mesaj Privat
salutare. tocmai ce mi-am cumparat un vivaro si m-ar interesa o navigatie cu bluetooth sh. ce-mi recomandati si cam la ce pret ar fii?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR