Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • BVP

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1901 A BLU'
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Propunerile tale au fost trimise Smile
Iti multumim!
Skip ads

  • Cr1stY

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 X20XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Propunerile tale au fost trimise Smile
Iti multumim!
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,275
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Concursul s-a incheiat.
Va multumim pentru implicare!

In total au fost 304 voturi date de 70 votanti unici catre 120 de votati unici.
Am verificat toate voturile si confirm ca sunt valide; no monkey business Smile
In imaginile atasate puteti vedea intregul clasament.

Asadar cei 10 castigatori sunt ... drumroll please:

1. libra
2. mariusgmg
3. dancuciureanu
4. maiandrei
5. DB77AAA
6. gyzmo
7. The_Black
8. jE
9. lucio85
10. StefanTolos

Felicitari castigatorilor!
Si multumiri votantilor!




Castigatorii vor fi contactati prin PM pentru datele de livrare.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,810
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Felicitari! Intr-adevar...sunt cei mai merituosi colegi ai nostri. Sa stapaniti sanatosi..."jucariile".
Skip ads

  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc tuturor celor care m-au votat, sper sa reusesc sa ajut cat mai multi colegi de forum sau simpli posesori de Opel si in continuare ,sunt bucuros ca sunt unul din cei 10 castigatori.
Felicitarile mele celorlati castigatori pe unii din ei i-am votat si eu fiind foarte greu sa alegi doar 5 persoane Respect!
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Mulțumesc mult tuturor colegilor.
Cred ca e primul concurs câștigat la care nu m-am înscris și nici mãcar nu m-am votat.
ÃŽncã o datã, mulțumiri!
  • BH07PKD

  • Mesaje scrise: 739
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Felicitari!
  • Libra

  • Mesaje scrise: 3,998
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
De fapt, nu putem spune ca a fost un concurs in adevaratul sens al cuvantului pentru ca in cazul unui concurs, fiecare participant/concurent isi mobilizeaza capacitatile necesare si disponibile pentru a castiga.
Noi am procedat in mod diferit, plecand de la altruismul membrilor comunitatii, calitate care practic a tinut in picioare acest forum. Astfel, fiecare participant a nominalizat un numar de 5 persoane pe care le apreciaza in cadrul comunitatii, neputand sa se nominalizeze pe sine. Asta inseamna altruism, intrucat cei care au participat la concurs, au facut-o desi ei personal nu aveau de castigat.
Ma bucur ca avem 120 de persoane care se bucura de aprecierea celorlalti membri ai comunitatii.
Poate mai important decat premiile in sine cred ca este acest aspect: avem mebri ai comunitatii care nu vin pe forum doar sa-si rezolve problemele, ci ii ajuta si pe cei care au nevoie.
Vreau sa-i felicit pe absolut toti cei 120 de nominalizati in acest concurs pentru ca oameni ca si ei "duc steagul" acestui forum.
Nu degeaba spunea Mr.Opel ca cel mai des utilizat cuvant de pe forum este "multumesc".
Nu degeaba avem pe forum topicul "Multumiri pentru cei care te-au ajutat"

Nu in ultimul rand, vorbind despre concurs, vreau sa-i felicit pe castigatorii machetelor Opel.
Le-am trimis cate un mesaj privat prin care le solicit datele necesare expedierii premiilor.
Ii rog sa imi raspunda in cel mai scurt timp. Trebuie sa transmit lista cu datele respective la Opel Romania.
Opel Romania o sa expedieze premiile prin curier, catre fiecare dintre castigatori.
Skip ads

  • 0va

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Felicitari tuturor votatilor. In cartea mea toti sunt castigatori.
Sincer, mi-am dorit foarte mult sa se afle @libra pe locul I, pentru ca cei care au fost cel putin o data la Fest, stiu foarte bine implicarea si daruirea de care da dovada de fiecare data in organizarea Fest-ului.
Felicitari @libra si @mariusgmg pentru ca tin stacheta foarte sus de fiecare data cand e de organizat ceva in cadrul comunitatii.
Domnilor, MA INCLIN! Si sa sarbatorim in cinstea noastra acum si in toamna!
  • Libra

  • Mesaje scrise: 3,998
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@0va, multumesc pentru aprecieri. Nici tu nu ai fost departe de un premiu. Si nici cu tine nu mi-e rusine in lumea asta. Smile
@libra si @mariusgmg or fi avand ei meritele lor, dar uite ca mai sunt si alti oameni de apreciat pe forumul asta. Pot spune ca de ordinul sutelor. Si asta cred ca este cel mai important.
Ma gandesc deja la un concurs de machete. Sa vina fiecare cu machetele lui de acasa (multi dintre noi avem deja pe acasa machete Opel) si gasim noi o idee de concurs pana atunci. Cele mai multe machete, cea mai frumoasa macheta, cea mai rara macheta, etc.... Dar sa nu o dam in off-topic tocmai acum. Smile
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos tuturor colegilor care au participat la acest vot.
Ma inclin in fata celor care m-au votat, sunt impresionat de alegerea facuta.
Acest vot inseamna foarte mult pentru mine.
Felicitari si celorlalti castigatori.

"Multumesc frumos" ,Very Happy
  • constantin pricope

  • Mesaje scrise: 568
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2017 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Felicitari tuturor castigatorilor si votantilor. Cum era de asteptat organizatorii celor doua festuri nationale au fost pe primele doua locuri.
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Felicitari castigatorilor! Cu siguranta meritati! Chiar daca am mai avut 'contre' cu unii dintre ei, asta nu m-a facut sa nu le recunosc meritele. Inca odata felicitari!
  • Libra

  • Mesaje scrise: 3,998
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cifra 11 e cu noroc.

Am analizat mai cu atentie clasamentul si am identificat o mica eroare.
La pozitiile 15 si 16 apar userii "ova" (cu litera "o") si "0va" (cu cifra "zero").
Avand in vedere ca userul o litera "o" nu a mai postat pe forum din anul 2007 si tinand cont de notorietatea lui "0va" (cu "zero"), am facut mici investigatii si am identificat oamen icare au votat "ova" fiind siguri ca il voteaza pe "0va" (cu "zero").
Adunand voturile celor doi, 4+3, am ajuns la un total de 7 voturi, exact cat au acumulat pozitiile 8, 9 si 10 din clasament.
Adica 11 castigatori pentru 10 premii.

Problema a rezolvat-o d-na. Malina Dragu PR manager la Opel Romania. Ne-a promis ca o sa avem 11 premii, pentru cei 11 castigatori.
Multumesc inca o data pentru suport.
Felicitari lui "0va" aka Ovidiu Szekeres din Timisoara.
Astept si de la tine un mesaj privat cu adresa de livrare a premiului. Numele si numarul de telefon le am.

Deci, 11 castigatori in anul in care ClubOpel.com implineste 11 ani de existenta. Smile
  • Libra

  • Mesaje scrise: 3,998
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
In urma actualizarilor despre care scriam mai sus, am actualizat si primele pozitii din clasament.

Astfel, @0va (cu "zero") cumuleaza 7 voturi si urca pe pozitia 11 in clasament. In timp ce @ova (cu litera "o") ramane cu niciun vot.

Primele 11 pozitii, cele castigatoare arata in felul urmator:



Mai trebuie sa primesc datele de la @maianderi si de la @StefanTolos si lista este completa.
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Va multumesc frumos tuturor celor care mi-ati acordat voturile si increderea dumneavoastra.

Povestea continua si pasiunea pentru Opel nu va muri niciodata.

Cu stima si respect va salut pe toti membrii ClubOpel.

O zi faina sa aveti.
  • BVP

  • Mesaje scrise: 341
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1901 A BLU'
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Felicitari tuturor opelistilor ! @libra , ma bucur nespus ca ai luat decizia sa "contopesti" voturile lui 0va , eu din neatentie si graba votasem cu O ... (mea culpa) . P.S : proaspetii posesori de machete sunt rugati sa le "ude" la urmatorul fest ! Sa ne vedem cu bine si inca o data felicitari !
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Deci, eu am facut ochi de broasca cand m-a sunat libra sa imi spuna ca o sa capat masinuta noua Smile Surpriza e extrem de placuta, multumim de apreciere:)
  • Libra

  • Mesaje scrise: 3,998
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am transmis inca de ieri la Opel Romania lista cu datele de livrare a premiilor pentru toti cei 11 castigatori, impreuna cu multumirile noastre ale tuturor.
Nu stiu cand vor fi expediate premiile, dar ele ar trebui sa ajunga la castigatori in urmatoarele zile. Sper
Eu va rog sa postati aici poze cu premiile primite.
Si poate la toamna, la Festul de la Baile Felix - Oradea, sa facem o mica expozitie/concurs de machete, inclusiv alte machete pe care le mai avem pe acasa unii dintre noi.
Nu uitati de topicul dedicat colectionarilor de machete LINK
Nu uitati de asemenea ca in aceste zile, pe pagina de FBK a Opel Romania se mai deruleaza niste mici concursuri unde pe baza unor poze postate de fani, prin tragere la sorti se acorda tot machete de masini clasice Opel.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Astazi am intrat in posesia premiului...



Si, sunt foarte... Very Happy
Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR