Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • classalex

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Tks.Abia astept sa vad cum o s-o scoata,sper sa nu fiu dezamagit.
Skip ads

  • nigab

  • Mesaje scrise: 254
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Ca sa va spun pe scurt experienta mea in ale vopsitoriei ar suna cam asa:am cumparat un tub de spray(negru in cazul meu)din Cora-15RON si niste diluant,mai aveam eu niste scoci de hartie si niste ziare,am degresat cu diluantul,am izolat cu scoci si cu ziare si am vopsit.Concluzia este ca mie chiar imi place cum a iesit si chiar vreau sa continuu cu vopsirea grilei si a manerelor usilor.Daca faci asa ai grija mare la izolare ca eu am reusit sa o gazez un pic dar am rezolvat-o.Succes Shocked Embarassed Razz
  • classalex

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Am facut bandourile,praguruile,si bara originala de Astra G,masca radiator,plus eleron pe spate,in culoarea masinii.Vopseaua de la Standox.Eu sunt multumit cum a iesit.O sa fac azi niste poze mai bune,dar pana atunci,cam asta e rezultatul!
  • adicojocaru

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Nu prea se cunoaste in poza ce s-a vopsit, incearca sa faci poze undeva unde este soare. Grila fata de unde ai cumparat-o, ce marca e si daca se poate o poza mai detaliata? Multumesc
Skip ads

  • classalex

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Da,grila este originala din germania,m-am uitat fara sa vreau pe spatele ei inainte sa o vopseasca,si scria nu stiu ce firma,made in germany,astra G.Manerele,nu le-au facut,proabil ca era mult de lucru,nu s-au mai complicat.Iar bandourile vreau sa zic,ca se dau super usor jos,sunt prinse in niste cleme,pe o parte si pe alta.Trebuie sa ai mana formata,cand le pui la loc,sa nu le rupi.
  • classalex

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Sa mai pun o poza,aseara le-am facut pe ploaia aia.Azi o sa fac unele mai bune,ca sa-mi completez garajul!
  • adicojocaru

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Cat a costat grila??
  • classalex

  • Mesaje scrise: 93
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Si mult asteptatele poze.Asa am luat-o,cu tot cu grila,doar ca era gri,se poate vedea in garajul meu diferenta.

Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
classalex a scris:Da,grila este originala din germania,m-am uitat fara sa vreau pe spatele ei inainte sa o vopseasca,si scria nu stiu ce firma,made in germany,astra G.Manerele,nu le-au facut,proabil ca era mult de lucru,nu s-au mai complicat.Iar bandourile vreau sa zic,ca se dau super usor jos,sunt prinse in niste cleme,pe o parte si pe alta.Trebuie sa ai mana formata,cand le pui la loc,sa nu le rupi.

salut. si eu vreau sa vopsesc bandourile la o zafira A, dar nu stiu cum sa le dau jos ca sa evit eventualele gazari , izolari, etc.
poti detalia cum le-ai dat jos?
sau daca stie vreun alt coleg.
mii de multumiri, si drumuri bune.
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
cip077 a scris:
classalex a scris:Da,grila este originala din germania,m-am uitat fara sa vreau pe spatele ei inainte sa o vopseasca,si scria nu stiu ce firma,made in germany,astra G.Manerele,nu le-au facut,proabil ca era mult de lucru,nu s-au mai complicat.Iar bandourile vreau sa zic,ca se dau super usor jos,sunt prinse in niste cleme,pe o parte si pe alta.Trebuie sa ai mana formata,cand le pui la loc,sa nu le rupi.

salut. si eu vreau sa vopsesc bandourile la o zafira A, dar nu stiu cum sa le dau jos ca sa evit eventualele gazari , izolari, etc.
poti detalia cum le-ai dat jos?
sau daca stie vreun alt coleg.
mii de multumiri, si drumuri bune.

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
cip077 a scris:
cip077 a scris:
classalex a scris:Da,grila este originala din germania,m-am uitat fara sa vreau pe spatele ei inainte sa o vopseasca,si scria nu stiu ce firma,made in germany,astra G.Manerele,nu le-au facut,proabil ca era mult de lucru,nu s-au mai complicat.Iar bandourile vreau sa zic,ca se dau super usor jos,sunt prinse in niste cleme,pe o parte si pe alta.Trebuie sa ai mana formata,cand le pui la loc,sa nu le rupi.

salut. si eu vreau sa vopsesc bandourile la o zafira A, dar nu stiu cum sa le dau jos ca sa evit eventualele gazari , izolari, etc.
poti detalia cum le-ai dat jos?
sau daca stie vreun alt coleg.
mii de multumiri, si drumuri bune.

  • raiko

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2011

  • Mesaj Privat
salut , am incercat sa scot bandourile sa le vopsesc la un prieten si am rupt clema de la cel din dreapta si m-am oprit . poate cineva sa puna cateva poze sau un filmuletz care sa-mi arate cum sa le dau jos ? tre sa le vopsesc si la mine si nu vreau sa rup nimik ca deja am plattit unu
Skip ads

  • Glacius

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2011

  • Mesaj Privat
classalex a scris:Eu stiam ca nu sunt lipite,ca intra in niste cleme,adica in niste gauri acolo!


Acele benzi laterale negre sunt si lipite, cleme au la capete si pe parcurs din 30 in 30 cm , mi s a deslipit una si ma lipit o cu poxipol , tine bine dar la cat de repede se intareste cand faci operatia faci 1000 de draci:)
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salut tuturor! As dori sa vopsesc pragurile,bandourile laterale si manerele usilor pt. ca sunt decolorate si cam matuite:(! As dori daca puteti sa-mi dati niste sfaturi sau cativa pasi ce trebuie sa cumpar in afara de spary pt. vopsit alte solutii? Multumesc mult tuturor:D
  • adu86

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 1998 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2011

  • Mesaj Privat
dak vreau s dau jos bandourile de pe usi,s o lasa fara ele...cum crede-ti k e bn..sa ii sudez o bucata de tabla si apoi acoperita cu kit...?ast un rasp
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,716
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Pai de ce sa mai sudezi o bucata de tabla ? Umpli direct cu fibra de sticla si apoi un strat finut de chit
  • tasedoru78

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2004 X14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salutare daca totusi stie cineva cum se scot bandourile si are si ceva foto sau cine are bandouri nemontate sa faca cateva foto si sa le posteze si pt noi cei nestiutori sa ne putem face o parere despre sistemul de prindere
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR