Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • laur.grigorescu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2014

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Mai intii il desfunzi cum a spus colegul dupa care cureti instalatia cum am dat idee aici :
https://www.clubopel.com/vie...;highlight=#72496
Daca nu cureti se va infunda din nou !

salut, o problema asemenatoare am si eu...ma rog corsa c din 2002 cu motor de 1 litru a sotiei, a incercat sa spele parbrizul dar cred ca lichidul era inghetat, nu pulverizeaza apa,stergatoarele merg,bratele nu sunt blocate...am sa gresez sistemul cum da firul ieerbii insa problema mea este ca nu merge motorasul,nestiind ca are o siguranta separata am luat un motoras second care mergea si l-am inlocuit pe al meu care culmea merge si el.... deci dau la stropitoare stergatoarele fac cursa de 3 ori,in mod corect dar apa nu iese deoarece motorasul nu merge,nici zgomot nu face, am verificat toate sigurantele din acea cutie cu relee, aia patrata. cutia prin care intra apa in masina este izolata etans de mine cu silicon si un furtnel.... dar ... daca acolo e siguranta desfac. ..... ideea e ca nu stiu unde ar putea fi acea siguraanta si... ar mai fi o problema...nu pot regla electric oglinzile laterale nu merg motorasele (sa se fi ars amindoua ? si amindoua o data? masina asa am cumparat-o)desi degivrarea functioneaza si le incalzeste perfect...
pe tester nu da nici o eroare... am cumparat un opcom de pe net,,,isi face treaba.multumesc de intelegere
Skip ads

  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,478
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Laurentiu pentru ca ati fost neglijenti ( sotia si talica) si nu te-ai deranjat sa cauti si sa citesti ai inceput sa arunci bani pe apa sambetei, apoi ai inceput sa postezi si sa postezi.
Primo: Poti edita timp de 30 de minute postarea.
Secundo: Apa a inghetat pe traseele motoras - stropitori parbriz si motoras - stropitoare luneta, deci duci masina in garaj incalzit, parcare subterana sau astepti vara.
  • laur.grigorescu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2014

  • Mesaj Privat
de fapt intrebarea era asa... in afara de cutia aia de sigurante de afara mai are vreuna? acolo toate sigurantele sunt bune.sincer eu sunt aici pt ca sotia a ales asa o masina si normal eu o ajut... eu am loganuri si alea nu au semenea probleme cu stergatoarele...la mine la ploiesti temperatura e pe plus de ceva timp si in vas am pus spirt curat... nu sunt dopuri de gheata... deci alta cutie cu sigurante mai are masina asta? sau e vreun calculator ceva cum tot am citi cele 22 de pagini la forumul stergatoare...
  • laur.grigorescu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2014

  • Mesaj Privat
am gasit problema,era o siguranta arsa,la mine era de 10,tot de 10 am pus. era pitita impreuna cu 2 rinduri de sigurante in spatele unui capac asa... daca nu te impiedici accidental de el sau daca nu stii ce e acolo faci ca mine : numeri sigurantelele si nu iti ies la numaratoare ca cele din desen.
Skip ads

  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
M-a lasat si pe mine motorasul de la sprituitoare. Siguranta 15 e ok. Pe net am vazut preturi de la 30 de lei la cateva milioane. Care producator e mai de doamne-ajuta?
  • T.ion

  • Mesaje scrise: 3,454
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
La care te sprituitoare te referi.
Verifica relele si sigurantele si masa.
  • laur.grigorescu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Shiva a scris:M-a lasat si pe mine motorasul de la sprituitoare. Siguranta 15 e ok. Pe net am vazut preturi de la 30 de lei la cateva milioane. Care producator e mai de doamne-ajuta?

din intimplare am eu original de la dezmembrari,am cumparat pentru corsa sotiei si era alt defect.....am dat 50 de lei daca il vrei imi dai banii cit am dat eu si il dau pe ala.eu doar l-am probat dar nu am mai apucat sa il folosesc... am dezghetat apa de pe conducte ,era iarna si am dus-o intr-un garaj incalzit
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR