Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • MihaiGab

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Danemarca
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Salut, sa incep direct si la subiect. Problema(insignia 2009 ST 2.0 Cdti 160) e ca uneori la franari mici intra abs-ul dar fara rost iar imediat dupa se aprind martorii abs si esp iar in bord scrie service esp.Nu face mereu asa,uneori la cateva zile,uneori de 2,3 ori pe zi.Am fost la opel,au pus-o pe tester si au zis ca nu pot sa vada nimic. Care ma poate ajuta sau cine a mai avut aceasta problema? Multumesc!
Skip ads

  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Senzori murdari? Discuri/placute uzate neuniform?
  • MihaiGab

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Danemarca
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Am uitat sa mentionez ca discurile si placutele au fost schimbate recent,au maxim 1000 km. Nu cred ca e de la ele,frana tine foarte bine,chiar am avut un accident cand masina din fata mea a intrat in unu iar eu am oprit la 3,4 m de el fara probleme.
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Ar trebui sa ai stocat in memorie un cod de eroare din moment ce a aparut in bord Service ESP. Cum naiba de nu au vazut nimic aia de la Opel? Mai poate fi si un cablaj intrerupt care cand face, cand nu face contact si posibil din cauza asta da mesaje din cand in cand.
Skip ads

  • MihaiGab

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Danemarca
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Clau nici eu nu stiu cum de nu au vazut pentru ca stiam si eu ca raman stocate erorile dar...Au zis sa ma duc cand apare iar eroarea sa vada atunci...Faza e ca uneori cand franez intra abs putin si nu inteleg de ce.Simt in pedala cum intra 2 sec,si uneori fara sa apara eroarea. Intra la viteza mica cand franez,carosabil uscat,cauciucuri noi.O sa ma duc maine iar la Opel!
  • stefan_sb

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2009 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu am avut aceasta eroare cand viram maxim si din ce in ce mai des, pana am schimbat senzorii. De atunci nu am mai avut nici o problema.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR