Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • Nikolici

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2008

  • Mesaj Privat
clau24nil a scris:concediu placut MARK

Buna tuturor, tocmai m-am intors din concediu_mai stresata decat plecasem si vreau sa va dau un sfat, daca vreti intr-adevar un concediu placut si fara "stres"_fara sa va simtiti urmariti la fiecare pas, sa nu cumva sa va cazati la Costinesti la Str.Marii Nr.1 (langa discoteca Tineretului), la doamna care promite tot pana se vede cu banii luati pe cazare (250/pers.-500 camera) si apoi incepe cu tot felul de nemultumiri oricat de linistit ai fi si cat de putin ai sta prin curtea dumneaei, discursul ei incepe cand vrei sa inchiriezi "fara copii si fara o zi", ok noi ne-am incadrat, dar ne-a stresat toata saptamana, dand "tarcoale" si comentand la orice, deci va anunt ca este foarte "scortoasa", nu ii convine nimic de nimeni, pe unii ii "barfea" la noi si pe noi la altii....pana la urma a reusit sa scoata "rautatea" din noi si ne-am "ciondanit" cu ea pana a zis ca ne da banii inapoi si sa plecam din "munca" ei de 78 de ani, dar cum era vineri va dati seama ca nu ne permiteam sa plecam, toti stim ca preturile de weekend difera f.mult fata de cele din cursul saptamanii, se comporta de parca o obligase cineva sa ofere cazare, dar eu ma intreb daca noua nu ne convenea ceva, de ex. ca ne-a mintit ca avem frigider si apa calda non stop, si vroiam sa plecam a doua sau a treia zi ea ne inapoia banii?! Sunt foarte revoltata de ceea ce se intampla la noi pe litoral daca indraznesti sa te cazezi mai ieftin la particulari.
In speranta ca nu am deranjat cu mesajul meu, va urez tuturor un concediu placut!
Skip ads

  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
domnisoarelor, doamnelor si domnilor!

Am un amic la Eforie Sud- casa renovata special pentru turism, curte interioara cu mese si scaune - unde poti sa stai linistit cat vrei, gratar in curte ....

Camerele dispun de:
- TV
- frigider
- DVD
- acces internet wireless
- apa calda - cata vrei non-stop
- iar la mansarda Aer Conditionat.
- paturi duble;

Preturile:
Camara cu baia pe hol: 80RON/noapte
Camera cu baia in curte: 70RON/noapte
Camera cu acces la baie direct: 100RON/noapte
Mansarda - 50RON/nopate
Plaja la 10-15 min de mers pe jos, 5 -7 min cu masina.

Locuri libere in limita posibilitatilor.
Rezervarile se fac prin telefon si se cere seriozitate maxima.
Cine este interesat lasati mesaj.

Bafta
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
de ce nu ai spus mai repede ca am cautat cu cateva posturi mai sus ,duminica plec si am facut deja rezervare
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am reinviat topicul acesta deoarece vreau sa inchiriez camera/garsonira (particulari) in Mamaia, incepand de pe data de 20iulie, pentru doua persoane (eu si sotia). Asadar, daca aveti cunostinte astept detalii pe PM sau chiar aici.Va multumesc anticipat
Skip ads

  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pune-te pe studiat: cazare mamaia

Sfatul meu e sa intrebi si sa ti se spuna explicit la ce distanta e fata de plaja locatia, ptr ca vei avea surpriza sa-ti spuna ca la 300m, foarte adevarat, dar distanta asta e in linie dreapta, prin curtile si gradinile oamenilor, pe strada, aprox un km.
Concediu placut!
  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
A fost careva prin Eforie/ Costinesti vara asta si stie vreun loc bun?
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ziku a scris:A fost careva prin Eforie/ Costinesti vara asta si stie vreun loc bun?

Mai multi prieteni au stat aici si am inteles ca au fost super multumiti. Pretul e de 150RON pe camera dubla(negociabil daca ai stat si anterior).
  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Mersi, am mai gasit ceva intre timp, sa vedem Wink
Skip ads

  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Mai gasesti si aici destule oferte de cazare.
Concediu placut
  • Laur R.

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Mersi, am gasit ceva gen Vila Flory in Eforie si am fost azi sa trimit un avans la banca. Mi se pare destul de ok, stiu ca am platit si macar am ceva, s-a mai intamplat sa vorbesc si cand ajung acolo era ocupat. Are camere cu baie, etc. O sa revin cu impresii dupa
Danke ! Mr. Green
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
reinviem topicul:

caut cazare pt sambata prin navodari-mamaia. ma ajuta careva cu idei ?
Merci
  • geanina1987

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Laur R. a scris:Mersi, am mai gasit ceva intre timp, sa vedem Wink


Buna Laur,

pacat ca am vazut tarziu mesajul tau si sper ca ai ai avut in concediu reusit pe litoralul romanesc. Daca esti deja in cautarea unei oferet de cazare in Mamaia, nu ezita sa cauti cazare la apartamente de lux in Mamaia si vei ramane uimit cat de bine te vei simti, vei avea tot ce iti trebuie si poti sa pleci si cu copii si cu soacra. Iti atasez un link unde poti face o rezervare rapida pentru Cazare Mamaia
Skip ads

  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
A fost careva cazat in vara aceasta (sau anul trecut) la hotel Parc in Mamaia, Malibu sau Bavaria Blu?Ceva impresii? Ma gandesc la o rezervare si n-as vrea sa am surprize fata de ceea ce se prezinta pe site-uri.
  • astra_bubu

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Vreau sa merg un weekend la mare in perioada 9-11 august fie la Mamaia fie la Eforie Nord. Ma poate ajuta cineva cu oferte de la particulari/vile?
  • cont-sters-60068

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
un coleg/colega
poate recomanda o zona de cazare la privat(casa/vila) in eforie nord sau costinesti?
  • astra_bubu

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
@Live Speedy recomand Pensiunea Dana in eforie nord. Au o mancare foarte buna la preturi decente, iar cazarea foarte ok. Pana la plaja faci cam 10-15 minute.
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 691
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Dupa 10 ani de evitat litoralul romanesc m-am hotarit sa incerc din nou si am rezervat hotel la Venus, in ideea ca plec cu pruncul de 11 luni si sotia si acolo e mai liniste, mai verdeata, mai fina plaja... din auzite. Nu sint un fandosit, imi e deajuns sa fie cearsaful curat si baia igienizata corect, daca ma intelegeti. Insa, am ramas cu amintirea paharelor ciobite, fetelor de masa arse de tigara, chelnerilor nepasatori, servicii slabe, peturi si gunoaie la vedere, si asta de acum 10 ani, de acum 15 ani... La insistentele sotiei am ajuns la Venus (avea nostalgii din copilarie cu Neptun, Olimp...). Si datorita lenei de a face pasaport pentru fetita. O sa ziceti, ca si altii, ce caut eu (din Timisoara) la mare la noi cind drumul e la fel catre Croatia, Muntenegru, chiar Grecia. Am zis de ce, de curiozitate si nostalgie.
Acum, ca unul care merge aproape in necunoscut, aveti ceva sfaturi? Mincare, plaja, shopping, parcare... De ce sa ma feresc, la ce sa ma astept?
Exista ruta alternativa la A2, cu asfalt bun si timp aditional nu mult mia mare? Imi place sa vad ''plaiul'' nu sa tin volanul drept. Timp as avea, ma opresc in Bucuresti o noapte, deci plec dimineata.
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Atentie la mincare....pe litoral se cam gaseste mincare,,expirata,,.....atentie la hoti atit din hotel cit si din sau masina,plaja....in rest.....sper sa fie un concediu placut...si sa ne tii la curent,eu la fel de citiva ani evit plajele de la noi din cauza de:mizerie,tratament prost ,hoti ,ospatari nesimitit care te gtrateaz de parca esti vinovat ca ai venit la mare,apa murdara,preturi exagerate pentru ce se ofera.Eu prefer sa string bani de toamna sa rezerv locuri in alta tara din februarie si de fiecare data am fost mult mai multumit fata de la noi.
  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Eu am fost saptamana trecuta la mare cu prietenii in Costinesti dupa 6 ani de mers numai in Bulgaria si Grecia. Cazarea a fost ok, camere mari, baie frumoasa dar curatenia lasa de dorit, am mancat doar la restaurantul DFG, in restul nu aveam incredere, plaja mica spre epava dar apa foarte curata in acea zona, plaja mare înspre dig dar apa plina de alge vreo 5 m de la plaja. Cu hotii n-am avut probleme chiar daca am lasat prosoapele singure si 30 minute. Seara puteai sa mergi doar in parcul de distractii si mai era o pista de karting ascunsa prin spatele unor hoteluri, cam asta era distractia. Cam atat in mare, daca mai imi amintesc ceva important o sa scriu.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR