Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • tuscanu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Pentru cei care vor sa isi repare masina la acest service, pe partea de vopsitorie eu Zic sa ocoleasca acest service. Prin noiembrie am vopsit total masina la ei, iar prin martie a inceput sa se umfle vopseaua pe doua usi pe partea stanga. Am lasat-o in service au revopsit masina, iar prin aprilie s-a umflat vopseaua pe cele usile din dreapta si pe portbagaj. Am dus masina din nou in service, a stat cam o saptamana spunand ca nu au locuri libere si au foarte multe programari. Dupa ce au terminat de vopsit masina, din nou, am plecat. Cand am ajuns acasa si am verificat-o era lacul curs pe portbagaj. Apoi am trimis email pentru ca am considerat ca prin telefon nu se rezolva nimic. A doua zi dupa ce am trimis email m-au si sunat la 8 dimineata sa imi spuna sa vin cu masina in service sa remedieze problema si sa imi dea masina de schimb. Am dus masina, iar dupa ce am trimis email si am facut public greselile facute mi-au completat proces verbal de revopsire de intrare in reparatie. Am lasat masina si a ramas sa vin sa o ridic in 3 zile. Dupa 3 zile am ajuns sa ridic masina, iar cand am analizat-o ,, foarte atent,, am observat ca lacul era scurs pe la bandourile de la usi si la o aripa, cred ca se scursese de la interventiile anterioare.
Parerea mea este ca aceste masini nu se verifica dupa ce ies din service, daca se verificau nu ma intorceam de atatea ori in service.
Deca vreti sa va reparati masina la o reprezentanta, ca este totusi reprezentanta, incercati la alta.
Iar cand am intrebat de garantie, pentru timpul pierdut in service, si cu masina imobilizata, au zis ca nu se poate da garantie la garantie,


  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Eu am vopsit spolerul la ei si dupa cateva spalari ( cu jet la spalatorie) mi-a sarit o bucata de vopsea ( cam cat o unghie).
  • VLAD

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Au avut o perioada cand foloseau primer la spray ca sa faca mai repede vopsitul si acela era prost.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR