Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • scanx

  • Mesaje scrise: 679
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Unde mai pot face o reglare a geometriei in Iasi-ul asta? Ultima experienta de doi lei, am avut-o la Restyle Auto, unde m-am trezit ca pe raportul final cu unghiurile masinii, era trecut Corsa B. Intors la locul faptei, cel de la receptie nici macar un "ne cerem scuze" in plus la asta, lasa ma ca merge asa, ca valorile sunt la fel la ambele masini.
Eu i-am trantit-o in fata si-am plecat cu japca direct in sectie si am vb. cu dorel, la care si el la fel, sunt aceleasi masini.
Am inceput eu cu explicatiile mele, dar de unde frate...ca ala nu stia ce vorbeste el, apai sa ma inteleaga pe mine.
Am pus masina pe stand si bineinteles ca valorile erau aiurea rau, in 2 ani ramaneam fara cauciucuri si nu mai zic ca nu te lasa sa intri sa vezi ce face dorel, ca el oricum lucreaza prost si nu trebuie spionat, iar cand ridici masina de acolo, trebuie sa ai impresia lucrului bine facut Laughing
Am plecat viteza mare de acolo si acuma merg cu volanul stramb nu alta, ca nici asta n-a fost in stare sa faca.
Deci, in cazul in care ati mai facut vreo verificare - ajustare a geometriei, ma intereseaza un service unde poate e posibil sa aiba un aparat in care poate anula erorile umane cat mai mult posibil.
Am mai facut si la BTM de cateva ori, dar ce...te lasa sa vezi ceva, iti ia masina cu japca si cand o ridici de acolo, ramai cu impresie buna si atat.
Skip ads

  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Tripaco e singurul service din care am reusit sa plec cu volanul drept si directia ok.
  • scanx

  • Mesaje scrise: 679
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Am notat. Multumesc.
  • 61pry

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2011 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Un tech2 in iasi? ms.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
btmgrup sau andemotors
Dar e musai tech2 ? Ce vrei sa faci la masina?
  • 61pry

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2011 1.7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Da nenea Dan, am midul ãla de diesel, doar cu tech2 merge, ne-am mai chinuit noi la el.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pune mana pe tel si suna, vezi ce preturi iti dau.
  • ionutzsvn4

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2014

  • Mesaj Privat
scanx a scris:Unde mai pot face o reglare a geometriei in Iasi-ul asta? Ultima experienta de doi lei, am avut-o la Restyle Auto, unde m-am trezit ca pe raportul final cu unghiurile masinii, era trecut Corsa B. Intors la locul faptei, cel de la receptie nici macar un "ne cerem scuze" in plus la asta, lasa ma ca merge asa, ca valorile sunt la fel la ambele masini.
Eu i-am trantit-o in fata si-am plecat cu japca direct in sectie si am vb. cu dorel, la care si el la fel, sunt aceleasi masini.
Am inceput eu cu explicatiile mele, dar de unde frate...ca ala nu stia ce vorbeste el, apai sa ma inteleaga pe mine.
Am pus masina pe stand si bineinteles ca valorile erau aiurea rau, in 2 ani ramaneam fara cauciucuri si nu mai zic ca nu te lasa sa intri sa vezi ce face dorel, ca el oricum lucreaza prost si nu trebuie spionat, iar cand ridici masina de acolo, trebuie sa ai impresia lucrului bine facut Laughing
Am plecat viteza mare de acolo si acuma merg cu volanul stramb nu alta, ca nici asta n-a fost in stare sa faca.
Deci, in cazul in care ati mai facut vreo verificare - ajustare a geometriei, ma intereseaza un service unde poate e posibil sa aiba un aparat in care poate anula erorile umane cat mai mult posibil.
Am mai facut si la BTM de cateva ori, dar ce...te lasa sa vezi ceva, iti ia masina cu japca si cand o ridici de acolo, ramai cu impresie buna si atat.
Salut..Pentru opel-ul meu am reusit sa aduc volanul la drept la Radburg Soft pe C.A.Rosetti aproape de iesirea din iasi si am dat doar 70. Sa eviti Auto Alex de pe canta si sermecom de pe Pacurari la capitolul reglarea directiei, iti zic asta din propria experienta am iesit cu directia la masina mai prost de cat cum am intrat...mai rau la sermecom nici directia nu au facut`o in schimb mi`au dereglat si pozitia volanului.
Skip ads

  • scanx

  • Mesaje scrise: 679
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Daca nu reusesc maine, saptamana viitoare sigur rezolv si asta. Radburg sau Cedol ii stiam eu si sincer acolo am fost o singura data si pot spune ca am fost multumit. Am avut cu cine sta de vorba si am plecat cu volanul drept de acolo.
La AutoAlex am auzit laude multe despre un sf de aparatura care regleaza singura directia, ba mai mult....."face si plinul". Din pacate n-am incredere, acuma ca ai zis-o si tu.....
Am de ales intre Tripaco si Cedol.
  • cyoby38

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
tot pe Rosetti am fost ,MULTUMIT
  • razvanj

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Salut, am rugamintea daca ma poate ajuta cineva cu un numar de telefon,nume etc pentru curatare EGR, admisie, verificare clapeta de acceleratie, debitmetrul si altele daca se mai gasesc la un Opel Astra H (Z17DTJ - 110Cp) . Multumesc anticipat!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Clapeta de acceleratie se curata nu numai verificat.
Daca nu ai gasit inca te rezolv eu, sunt obisnuit cu munca jegoasa.
Skip ads

  • floringfi

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 g
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2009

  • Mesaj Privat
buna ziua,

Am probleme cu EDU, la o masina opel astra G 1.7 din 2003, va rog recomandati-mi pe cineva care sa nu-mi ceara f mult pt reparatie .....in iasi.......
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ma suni, de bani ramane de vazut cat de grav este.
  • mihaidobre

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2011 A20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Loghin Reny a scris:Buna seara,
Pot apela la ajutorul vostru pt o recomandare legata de un service care sa faca o diagnosticare, eventual o reparatie la un opel insignia my 2011? Pt o mai buna intelegere asupra problemei, mentionez o eroare aparuta in bord legata de suspensia flexride (suspension sysstem service).
MUltumesc frumos


Salutari.

Ai rezolvat cu cei de la BTM ?

Mie imi apare din cand in cand, si am observat atunci cand e mai frig afara, Check StabiliTrack sau ceva de genul asta si martorul de derapare (nu stiu cum ii spune) aprins in bord .. dupa 50 m de condus, dispare eroarea. Nu apare tot timpul. Am citit pe aici ca ar putea fi un senzor de abs ..

A mai mers cineva la un service cu o astfel de problema ?

Multumesc. Drumuri bune.

P.S. Masina este Insignia 2012.
  • cipik_cipik

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara! Ma puteti ajuta cu o indrumare, la un service auto, care poate face operatia de segmentare a motorului. Adica cineva care a mai facut si e multumit de rezultat.
Multumesc!
  • cipik_cipik

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara! Imi puteti lasa va rog un numar de telefon, unde va pot contacta pentru o constatare la o masina in vederea segmentarii. Multumesc !
  • cipik_cipik

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2015

  • Mesaj Privat
@dan ciucureanu
  • ayp383

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2015

  • Mesaj Privat
buna baieti
Nu de mult timp am achizitionat un opel vectra caravan 2007,2.0turbo,175cp benzina
Masina are 157000km,am apucat sa-i fac schimbu de ulei si atat.Ma gandesc ca trb sa-i schimb si distributia,avand in vedere ca ii cea originala plus cele auxiliare...
Ce piese trb sa schimb la acesti km?
Tin sa mentionez ca peste 4 saptamani va trb sa plec inapoi in suedia(3000km)si as dori sa-i fac o revizie completa aici.presupun ca-i mai ieftin decat in suedia.
Un service in iasi ...?
piese...?
  • razvanj

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2012

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Clapeta de acceleratie se curata nu numai verificat.
Daca nu ai gasit inca te rezolv eu, sunt obisnuit cu munca jegoasa.



Va rog, un numar de telefon la care sa va contactez?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR