Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Ionut.Braila

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2015

  • Mesaj Privat
am inceput sa 'rumeg' problema mai bine cu imprumutul pt masina Smile...ma bate gandul la un leasing auto pt un Astra J Very Happy, ori rulat foarte putin prin afara si adus in tara de vreo firma ceva...ori de la cnv care nu-si mai permite leasingul :S....asta bine inteles sa.mi cumpar first time apartament cu prima casa...Smile) st suparat tare de tot si vreau sa intru in datorii Smile) glumesc, mai am si la anu un avantaj, cred, un ''ajutor'' cat de cat bunicel in urma nuntii Smile ! am timp sa ma gandesc, dar nu prea am rabdare!
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Ionut, prima mea masina a fost o masina de 2500eur. Asa trebuie sa fie la oricare, nu datorii, nu nimic. Inveti pe ea, astfel incat masina aia sa fie un fel de cal de bataie. Puteam sa am si 10.000eur, eu tot masina de 2000eur imi luam. Nu te baga in datorii pentru un fier, casa e importanta. Fara masina mai poti trai, dar sa nu ai unde sa stai e mai greu. Faci nunta, calculezi prima data ce casa poti sa iti iei, prioritatea 2-3 sa fie masina.
Asta am avut-o: http://forum.4tuning.ro/191...atriculat-ro.html
  • Ionut.Braila

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2015

  • Mesaj Privat
as putea sa-mi iau una de 2500e, de condus nu e nevoie sa ma invat, am avut dacie, si acum opel vectra b( a lu tata)+ condus camion Wink asa ca nu se pune problema, as vrea sa dau un ban dar sa nu am batai de cap prea curand cu ea...ma bate gandul uite de exemplu si la o vectra b 2001 z1.8xe OPC, am gasit pe un site, dar cerea 3500 parca, e foarte mult. http://olx.ro/oferta/opel-v....html#aa9f79d409, acum vad ca cere 3000 pe ea, si atre si al3lea set de nr rosii...cam cat ar fi taxa la asta ? oare sa fie dubioasa, mai ales km ? ast o parere !
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Toate masinile second au nevoie sa bagi bani in ele, o masina fara batai de cap se numeste noua. Daca masina are 3 ani si a iesit din garantie, probleme pot sa apara. Deci ori ca dai 2000eur, ori 3000 e tot aia. Ori ca dai 10.000 pe un audi second, probleme sunt.

Despre vectra nu prea pot sa zic multe, am avut motorul ala pe astra, e foarte ok. Taxa cred e corecta cum o declara, 311. Mie mi se pare pretul putin mare, fiind un model vechi, insa e la final de productie, mai e si OPC, as zice ca merita. Interiorul arata bine, daca la fata locului constati ca nu are uzura mare, s-ar putea km sa fie reali, dar asta nu conteaza f mult. Mai mult conteaza starea generala. Deci daca iti place masina per total eu zic ca merita
  • deleted-107795

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Buna dimineata dragi fani Opel,

Am un Astra G 1.8 benzina 2001 -125CP si vreau sa-l vand sa imi iau un Astra H tot pe benzina.

De data aceasta as vrea un motor de 1.6, de 1.8 nu am gasit
Ce motor imi recomandati ?
Exemplu: Z16XEP ... care or mai fi ele acum pe H.

Va multumesc pentru ajutor
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR