Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Salutare! Am cautat in multe locuri discutii despre lucrul acesta si fiindca nu am gasit expun problema aici. As dori sa imi montez o statie de muzica cu subwoofer dar problema este ca nu stiu pe unde sa patrund din interiorul masinii la baterie,prin dreapta nu se poate ca e de umblat la filtrul de polen ramane doar in partea soferului dar nu am idee pe unde,as prefera sa fie facut cat mai profesional si nu am pe nimeni mai de incredere,de "Dorel" sunt satul sa rupa ceva de fiecare data de asta doresc sa rezolv singur,ar trebui desfacute si pragurile sa trec pe acolo cu firele,poate a facut careva aceasta operatiune si ma poate ajuta si pe mine cu un sfat,o idee...legat macar de unul din lucruri.multumesc anticipat!
Skip ads

  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Chiar nu are nimeni muzica aftermarket pe corsa d?
  • strutzzy

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ba da. In partea stanga sub parbriz cum te uiti de la volan ai o diafragma de cauciuc prin care trece un ditamai manunchi de cabluri. Intepi si tu diafragma cu cablul de plus si aia e. Eventual pt a lucra ceva mai usor dai masca jos de la stergatoare, dupa ce dai stergatoarele josnin prealabil.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru sfat am asteptat de mult un raspuns caci nu vreau sa fac improvizatii proaste o sa incerc numai bine
Skip ads

  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
strutzzy a scris:Ba da. In partea stanga sub parbriz cum te uiti de la volan ai o diafragma de cauciuc prin care trece un ditamai manunchi de cabluri. Intepi si tu diafragma cu cablul de plus si aia e. Eventual pt a lucra ceva mai usor dai masca jos de la stergatoare, dupa ce dai stergatoarele josnin prealabil.
am reusit sa imi montez cablurile oricum e destul de ciudat fata de alte modele. Multumesc de ajutor! Numai bine!
  • danikon

  • Mesaje scrise: 432
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2008 z13tdj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Poze se poate cu lucrarea /sistemul audio montat
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Imi pare rau dar nu am facut nici o poza cu lucrarea eram prea ocupat cu ce am montat am sa postez dupa ce voi face pozele,am mers pe sony boxele,statia mai am de luat difuzor pentru subwoofer momentan am ceva fabricat in USA as putea pune poze cum e tras firul rosu pentru statie.numai bine
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Am reusit sa pun intr-un final pozele cu montajul scuze intarzierea
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR