Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Pana la urma nu e vina firma SC DIMENSIONE SRL, ci firma de transport.
Destinatarul zice ca are inregistrarile video in care a venit curierul cu pachetul (2min) in care a descoperit ca, cd70 navi nu are fata la loc si l-a refuzat. Aici apare intrebarea daca avea voie sa il deschida fara sa plateasca mai intai si apoi se pare ca firma de curierat a umblat in pachet sau l-a deteriorat.
Pachetul s-a intors dar am refuzat sa il ridic pana nu primesc un raspuns si de la Urgent Curier in urma unei reclamatii facute ieri.

CristianTM.
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Dupa ce am cules informatii de la patronul firmei din Oradea incepe sa se infiripe o alta versiune si anume ca cei de la firma de curierat au desfacut pachetul, au rupt fata de la navi (intentionat) si surpriza ... cineva a schimbat placa mea de la CID cu una defecta ! Toate acestea pentru ca cei din Oradea sa refuze pachetul iar cineva sa se faca cu un CID funtional si gratis si altcineva sa fie pagubit (adica eu)!
In cele din urma cei de la SC DIMENSIONE SRL au fost de acord sa le re-trimit pachetul cu CID-ul defect la pretul stabilit anterior.
CID-ul trimis de mine avea seria + codul masinii mele, CID-ul intors are o alta serie, alt soft si alt cod si e DEFECT !

Daca v-ati pus vreodata intrebarea DE CE nu trimit strainii in RO ? De ce nu prea putem cumpara de pe e-bay-uri ? Uite raspunsul mai sus!
Pentru ca unii au "minti diabolice" si nu mai stiu cum sa te faca !

CristianTM.
  • grigs

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra Z16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Super tare ce spui tu.
De ce nu folositi Posta Romana? Dureaza putin mai mult dar e mai ieftin si mai sigur. Nu mai folositi ramburs cu persoane pe care nu le cunoasteti. Transfer bancar in Romania si PayPal cu exteriorul. Sau cel putin cereti un avans de 25-30% inainte.
Incearca sa-i ameninti cu presa locala, cu Politia, cu OPC.

Legat de romani, ticalosi sunt in toata lumea nu numai la noi. Totusi sa nu ne pierdem speranta.

Bafta
  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Din cauza asta eu folosesc doar Fan Courier sau Nemo Express. Mai demult mai foloseam si Cargus, dar am avut probleme, nu de genul celor de aici dar de alta natura.

Bine ca in final nu ramai in paguba!
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
E ceva care nu se leaga aici!
CristianTM a scris:Nu e Fan Curier (eu nu am avut probleme niciodata cu aceasta firma) ci Urgent Curier (firma cica "agreata" de SC DImensione SRL).

Daca e firma agreata de ei inseamna ca au mai lucrat impreuna si au fost multumiti de rezultate. N-as baga mana in foc ca problema e la curier, ci mai degraba as banui destinatarul.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
"agreata" ... adica e "din familie" ... si pot face magarii fara sa stie altii ...
una e sa ai un contract de colaborare cu o firma de curierat si alta e sa zici ca numai cu ala lucram ... ca e agreat de noi ... daca n-ar fi avut nimic de ascuns, n-ar fi trebuit sa comenteze nimic daca-si alegea Cristian curierul, ca doar nu se deplasau ei dupa colet, i-l aduceau la usa ... iar de achitat, nu cred ca facea FanCurierul scandal la un OP sau altceva ...
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Eu primesc la firma colete si plicuri trimise prin orice curier. Nu am un curier "agreat". Cand zici "agreat" inseamna ca ai o relatie mai stransa cu acea persoana/firma.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Eu primesc la firma colete si plicuri trimise prin orice curier. Nu am un curier "agreat". Cand zici "agreat" inseamna ca ai o relatie mai stransa cu acea persoana/firma.

Sau un abonament, si platesti mai putin.
Skip ads

  • Akaiu07

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Din pacate pot confirma si eu ca firma SC DIMENSIONE din Oradea este de 2lei!

Sunt patit zilele acestea.Am trimis colet prin Fancourier, si l-au refuzat. Sunt atat de jalnici incat au incercat sa-i arunce pe cei de la Fancourier in fata. Ca i-au plimat pe drum, ca i-au anuntat ca au colet, s-au dus acolo si le-au zis ca nu-i colet, bla,bla,bla.
I-am crezut pe ei si am facut sesizare la Fancurier.Am fost contactat a 2a zi de fancurier ca nu vor sa accepte coletul.
Avand in vedere ca lucrez cu cei de la Fan de foarte multa vreme si nu am avut niciun incident pana acum, le dau crezare.Am incercat sa contactez pe domnii de la SC Dimensione, dau si-au inchis telefoanele.... Ceea ce confirma faptul ca sunt nite neseriosi.
Asa, ca atentie....


Cristian
  • magiun

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Calarasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2011

  • Mesaj Privat
CONFIRM PATANIILE CELOR CARE AU SCRIS AICI ! La primul apel era ceva de reparat ,la al doilea apel era altceva stricat ,la al treilea apel nu mai stiau ce au zis la celelalte 2 apeluri anterioare , CONCLUZIA ,aparatul nu mai valoreaza nimic ,daca le spui sa ti-l trimita iti schimba piesele bune cu altele stricate ,daca il lasi la ei iti ofera un pret de bataie de joc ! CONCLUZIA : FERITIVA CAT PUTETI DE SAMSARII DE APARATE AUDIO-VIDEO AUTO DE PE SITURILE DE SPECIALITATE ,SUNT TEPARI SI AU NUMAI MARFA FURATA DE AFARA ! SA AIBA PARTE DE BANII SCOSI PE APARATUL MEU ASA CUM AM AVUT SI EU (O LEI) !
  • magiun

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Calarasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2011

  • Mesaj Privat
pe ocazii.ro si 4tuning.ro FERITIVA de userul "navigatiiauto" sunt teparii de la dimensione srl oradea !
  • magiun

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Calarasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2011

  • Mesaj Privat
pe 4 tuning samsarul de aparatura auto de la DIMENSIONE - Oradea , are userul "alexandrucristea" , FERITIVA DE EI ! TOATE APARATELE LOR SUNT LIVRATE SI VANDUTE CU CODURILE DE BARA RUPTE SI CU SERIILE STANTATE DE PE CARCASELE APARATELOR ZGARIATE PANA NU MAI RECUNOSTI NIMIC ! DECI ,CONCLUZIA ....................... O TRAGETI VOI !
Skip ads

  • adrian778

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arges
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Aveti Grija mare daca cumparati ceva de la ei,sunt mari TZEPARI si dau vina pe curier cand trimit piese defecte.Mi-am luat si eu o tzeapa de la ei cu un proiector Mercedes.Au pus niste poze si au trimis altceva, unul spart
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Si voi nu puteti sa le dati teapa? Cumparati de sume mai mari,alegeti localitati mai indepartate de sediu unde se platesc km suplimentari si nu ridicati coletul. E asa greu?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR