Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • ct_vys

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2010

  • Mesaj Privat
calin1945 a scris:
ct_vys a scris:salut,
va deranjez cu o intrebare,stiti cumva la noi in constanta un service sau un frigotehnist care sa-mi schimbe si mie inelele la capacele un compresor ac delphi? multumesc !


Daca pui intrebarea unde trebuie, o singura data, este suficient. .. Embarassed

Numai bine.


greseala mea.scuze!
Skip ads

  • veverytza

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 1.7 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2008

  • Mesaj Privat
un service bun este pe t. burada daca stiti strada aia de la cimitirul central,cu multe case mortuare.mi'am schimbat acolo un senzor care il schimbasem de 2 ori inainte in alte parti si tot nu mergea,si acum merge perfect.se pricep f bine la probleme cu aerul conditionat si la orice,domnul electrician Ovidiu si mecanicii sunt super priceputi,iar preturile sunt mici avand in vedere calitatea.va las nr domnului Ovidiu daca aveti nevoie : 0724347195
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am fost la Bosch de pe varianta Ovidiu si s-a intamplat exact ca la doctor...masina a mers perfect..nu dadea in nas la mers constant si totul a fost frumos...
I-am facut o diagnoza (100 ron) la care a iesit ok ...0 erori,asa ca am plecat spre casa si culmea e ca si acum masina inca merge bine...
Preturile sunt destul de mari ..tinand cont ca m-au asigurat ca pentru astra h 1.9 cdti nu imi iau mai mult de 200 ron manopera sa schimbe toate placutele de frana
Le-am schimbat la "nea Vasile" cu 50 ron si masina merge bine.
  • eduard manole

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2011

  • Mesaj Privat
un service ok in constanta - autozone. ii cunosc din bucuresti si sunt tare in regula. ic bratianu!
Skip ads

  • alex82

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2012 2.0 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Si eu recomand aska, am fost la ei si au preturi bune si sunt foarte seriosi si ptr cine vrea au si service.
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eu distributia am schimbat-o la Bucuresti la Maiandrei.Pur si simplu aici nu am avut cunostinte la vreun serice si nici nu am vrut sa risc.
Ma gandesc ca va trebuii sa intru cu ea in service, pana atunci sper sa-mi gasesc unul de incredere si la niste preturi romanesti
Ultima data am fost pe Burada si am schimbat placutele pe fata cu 40 ron manopera...rapid si accesibil
  • liviulucian

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2012

  • Mesaj Privat
au trecut 2 ani de cand nu sa mai postat aici
am si eu de facut o lucrare si am nevoie de un sfat
am de vopsit o bara fata si de lucrat la un prag la opel
lucrarea e pe casco deci nu conteaza cat costa ideea e sa o faca bine .
de preferat reprezentanta
  • liviulucian

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2012

  • Mesaj Privat
nu am primit nici un sfat si m-am dus cu capul inainte la Radacini Motors Constanta .
Stimati colegi EVITATI cat se poate acest service mizerabil din punct de vedere calitativ .
Skip ads

  • Sever.SVR

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2012

  • Mesaj Privat
murtzunel a scris:
arroyo a scris:Salut, a venit vremea sa-mi schimb si eu distributia la masina si v-as ruga sa-mi spuneti si mie un service bun in Constanta in afar de reprezentanta care sa-mi faca o lucrare de calitate . Daca aveti idee spuneti-mi si la cat a ma astept sa platesc pe manopera .


Salut, eu acum ma duc sa imi schimb distributia si prin "pile" am gasit un mecanic bun, mi l-a recomandat cineva care a fost sef de service la Kamsas 3 ani (Adrian Filip daca iti spune ceva), si am luat piesele de la ASKA (e pe atelierelor si pe soveja pe langa betoniere), m-au ajuns 335 ron (dar nu stia sigur daca sunt corecte piesele pt ca n-aveam seria motorului ca actele sunt la intermediarul pt vanzare cumparare), si manopera mi-a zis omul ca o sa ma ajunga la 170 ron. Am vorbit si eu la Kamsas si cred ca sunt cam japca, adica 1200 ron mi-au zis ca ma costa la ei schimbarea distributiei. De la 500 ron la 1200 ron mi se pare o diferenta cam mare.

Ah, era sa uit sa iti dau numarul de telefon:
- 0721412450 - Maestrul Filip (asa mi-a fost recomandat), e mecanic, eu la el am fost si mi-am facut testul mecanic inainte sa iau masina
- 0722327887 - Adrian Filip, cel care a lucrat la kamsas 3 ani, el te poate ajuta pe parte electronica, teste, etc. - la el mi-am facut testul electronic inainte sa iau masina

Sper sa iti fie de folos. Succes cu masinuta.

PS: Daca mai afli cate ceva de piese, sau alte chestii prin Constanta care ar merita, sa ma anunti ca si eu sunt la inceput cu masina si sper sa fac alegeri cat mai bune.


Vreau si eu sa imi cumpar un Opel Astra G Coupe din 2002 , nu Bertone, 1.7 DTI si as vrea sa stiu cat te-au costat amandoua testariile si cat timp a durat.Multumesc anticipat de raspuns.
  • arroyo

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 1.7 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
rog um moderator sa inchida aceatsa discutie
  • Bull
  • *
  • 1 mesaje
  • din 08 Feb 2016
  • Corsa 1997 b342z
  • Constanta
  • Bull

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 1997 b342z
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2016

  • Mesaj Privat
liviulucian a scris:nu am primit nici un sfat si m-am dus cu capul inainte la Radacini Motors Constanta .
Stimati colegi EVITATI cat se poate acest service mizerabil din punct de vedere calitativ .


Ca tot a venit vorba de service-uri mizerabile ..... SA NU MERGETI NICIODATA LA automotive PE STR.CARAIMAN ! E DE CACAT ! O LUNGESC CU TINE SA TREACA TIMPUL SI SA TE COSTE TRIPLU FATA DE ALT SERVICE ! SI SUNT NISTE JEGOSI SI NISTE RESPINGATORI ! NU AI VOIE NICI MACAR SA TE UITI LA EI CAND LUCREAZA ! TE TRIMIT IN SALA DE ASTEPTARE !
  • tadobaru

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Bai, dar toate service-urile cunoscute au referinte proaste. Acum ori mergem la mecanici la garaje ori la ele tot o loterie este.
Skip ads

  • irimescu_gabriel_flo

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2007 1.9 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Un service bun in Constanta?Probleme cu bujiile,consumul,trebuie sa schimb distributia si multe altele,va multumesc anticipat!
  • tadobaru

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Daca gasesti sa ne spui si noua.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR