Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • bdd74

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2013 A 17DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2015

  • Mesaj Privat
cumpar droser xenon Nr. de identificare W0L0JBF3511213090 pentru Opel Vectra B 2001, Z16 XE , cu xenon din fabrica
  • Catalin Gurau

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua, din discutiile de pe forum am ajuns la concluzia ca am o problema cu distributia. Masina,Opel Corsa C din 2001, motor z12xe, as vrea in privat o oferta de schimbare a kit-ului complet de distributie + pompa de apa din partea dumneavoastra. Multumesc
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Catalin Gurau a scris:Buna ziua, din discutiile de pe forum am ajuns la concluzia ca am o problema cu distributia. Masina,Opel Corsa C din 2001, motor z12xe, as vrea in privat o oferta de schimbare a kit-ului complet de distributie + pompa de apa din partea dumneavoastra. Multumesc


Buna ziua, ai PM
  • Vlad.

  • Mesaje scrise: 236
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Buna ziua, un set de diuze de parbriz de insignia ce pret?
  • radualex90

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2016 1.6CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2014

  • Mesaj Privat
Buna seara,

Se poate o oferta de pret , piese si manopera pentru urmatoarele ?
-Kit distributie lant ( + pompa apa )
-Planetare ( ambele )
Corsa C 5 usi, 1.0 XE, an: 2001.

Multumesc,
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Vlad. a scris:Buna ziua, un set de diuze de parbriz de insignia ce pret?


Buna ziua.

Duza GM - 16 lei x 2 buc
Manopera 20 lei
  • roxanica_gtc

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2011

  • Mesaj Privat
am avut o programare saptamana trecuta cu GTCul in service-ul EDS ptr o diagnoza si-am schimbat electrovalva & 2 bujii (celalalte 2 urmand sa le schimbe d-l Ion de lg Urziceni). Baietii s-au miscat foarte repede, foarte bine ...de la diagnoza, mecanica etc ... am 100% incredere in operatiunile efectuate in service si in toate recomandarile primite.
Urmeaza sa revin ptr schimb de bielete antiruliu si eventual chip tunning.
O intrebare legata de eventuala remapare: tb sa schimb apoi talonul masinii sau ce implica la nivel de acte schimbarea de la 90CP la mai multi cai? eventual rca marit sau nu e cazul, motorul fiind acelasi ?
  • brasil

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Spuneti-mi cat m-ar costa la un Opel Zafira 2.0 DTI 16v, an 2002 pretul pt timonerie cabluri cutie F23 (echip+manopera). Am o problema de care m-am cam saturat si vreau s-o rezolv: imi intra greu in treapta 1 (cu asta m-am obisnuit de ceva timp...) si a doua destul de suparatoare si nasoala unul din cabluri, care merge la motor spre cutie imi sare din boltul acela (in treapta 4 mi-a sarit de 3 ori) si trebuie sa cobor si sa-l fixez/prind caci "mestec in mamaliga" cu schimbatorul de viteze. Va multumesc!
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
roxanica_gtc a scris:am avut o programare saptamana trecuta cu GTCul in service-ul EDS ptr o diagnoza si-am schimbat electrovalva & 2 bujii (celalalte 2 urmand sa le schimbe d-l Ion de lg Urziceni). Baietii s-au miscat foarte repede, foarte bine ...de la diagnoza, mecanica etc ... am 100% incredere in operatiunile efectuate in service si in toate recomandarile primite.
Urmeaza sa revin ptr schimb de bielete antiruliu si eventual chip tunning.
O intrebare legata de eventuala remapare: tb sa schimb apoi talonul masinii sau ce implica la nivel de acte schimbarea de la 90CP la mai multi cai? eventual rca marit sau nu e cazul, motorul fiind acelasi ?


Nu este nevoie sa faceti absolut nimic.
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
brasil a scris:Spuneti-mi cat m-ar costa la un Opel Zafira 2.0 DTI 16v, an 2002 pretul pt timonerie cabluri cutie F23 (echip+manopera). Am o problema de care m-am cam saturat si vreau s-o rezolv: imi intra greu in treapta 1 (cu asta m-am obisnuit de ceva timp...) si a doua destul de suparatoare si nasoala unul din cabluri, care merge la motor spre cutie imi sare din boltul acela (in treapta 4 mi-a sarit de 3 ori) si trebuie sa cobor si sa-l fixez/prind caci "mestec in mamaliga" cu schimbatorul de viteze. Va multumesc!


BUna ziua, rog o serie de caroserie in privat.
  • lucian_c

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara!Astazi am schimbat arcurile fata+spate si bieletele antiruliu(spate)+bucse bara stabilizatoare(spate),acestea din urma nu erau in programare,dar baietii au fost foarte amabili si au facut tot posibilul sa le schimbe.Un service foarte bun,recomand tuturor.
  • ady762

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua, as dori o oferta pentru schimb ulei GM5W30 + filtru, Zafira A 2001, Y20DTH. Multumesc

l.e. am trimis direct pe site-ul ServiceOpel.ro; am uitat ca am cont si acolo Embarassed
  • Redroshe

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salutare echipa! Vroiam sa va mulțumesc pentru promptitudinea și profesionalismul cu care a-ți reușit sa ma ajutați! Sunteți cei mai tari! Bafta în continuare!

P.S. Spun asta, pentru ca am avut o urgenta și bãieții au stat peste program sa ma aștept ca sa pot sa las masina acolo și într-o zi și un pic a fost gata!
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
ady762 a scris:Buna ziua, as dori o oferta pentru schimb ulei GM5W30 + filtru, Zafira A 2001, Y20DTH. Multumesc

l.e. am trimis direct pe site-ul ServiceOpel.ro; am uitat ca am cont si acolo Embarassed


Manopera - 62 lei
Ulei GM5w30 5L - 109 lei
Ulei GM 5w30 1L - 26 lei
Filtru ulei Mann - 31 lei

La preturile de mai sus aveti discount 5%.
  • truck_mihai

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Spania
  • Masina: Ampera 2013 X30f
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Postat in Lun 24 Jan, 2011 11:52 pm
car pass-ul masinii il poti cere de la maiandrei. esti din bucuresti. da o fuga pana la el la service si vei gasi acolo toate raspunsurile garantat.
Noroc, Maiandrei tocmai ce am descoperit acest mesaj dupa multe cautari! De fapt cautam altceva cu ceata ca ramane aprinsa dar nu asta e problema, as vrea sa te rog altceva referitor la car pass ul masini daca ai putea sa mi l trimiti si mie. Am un vectra c gts y22 dtr pr care l am cumparat fara car pass am acest vin : W0L0ZCF6838035064
Multumesc anticipat ! Sant in spania si nu pot ajunge la tine la atelier. multumesc inca o data!
  • djsadiq

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2008 1.4 twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut
Am un opel astra h 1.4 xep si am o problema cu fulia aer conditionat cat ma costa sa o schimb ? ms
  • uskatu

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salut, vreau sa schimb motorul pe astra f (x16szr) cu altul identic si complet. Cat ma costa manopera pt "transplant"?
  • MihaiPlay

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Salut,sunt nou pe aici si nu am stiut unde sa las un mesaj!
Caut sa cumpar bara spate opc pentru un gtc dar doar partea de jos grila cu evacuare pe mijloc daca o are cineva sau de unde o pot cumpara.Multumesc si sper ca nu am deranjat pe cineva.
  • MihaiPlay

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
http://www.filedropper.com/dsc05479mws o poza cu ce ma intereseaza sa cumpar.
Multumesc.O zi buna!
  • EDS Team

  • Mesaje scrise: 274
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2014

  • Mesaj Privat
uskatu a scris:Salut, vreau sa schimb motorul pe astra f (x16szr) cu altul identic si complet. Cat ma costa manopera pt "transplant"?


Salut, 1200 lei, tva inclus
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR