Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,428
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Desi imi pare rau, parerile de rau nu ajuta. Informatiile DA. Sper sa nu ai alte necazuri cu masina in viitor.
Skip ads

  • mishu88

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Injectoarele noi/altele decât cele care erau înainte în motor TREBUIE neapãrat rescrise? A schimbat cineva vreun injector la Corsa C?
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,428
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am schimbat eu tot setul si nu le-am rescris. Functioneaza bine mersi!
  • MihaiGSM

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
VictorYU a scris:

pui motorina buna (de la OMV - sprint diesel ca e mai acceptabila)


Sa vezi ce misto e motorina aia de la OMV cand ingheata... patit de doua ori cu 1.5dci din locatii diferite. Cea mai buna e aia de la Rompetrol mai scumpisoara. Faceti teste cu picatura de motorina pe deget - aia de la rompetrol se vede ca e o idee mai uleioasa decat cea de la OMV.
Skip ads

  • zistok

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Mures
  • Masina: Combo 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Am citit tot ce ati scris in acest topic.
Am un Combo 1.3 CDTI cu care, am facut in jur de 200 mii km ( Masina are aprox 240m km ). O am de 4 ani ( aprox. ) si filtru combustibil nou, vede odata pe an ( toamna ).
Masina in 4 ani a intrat in statia de alimentare ( indiferent de firma ) aprox. 5 - max. 10 ori. Am avut probleme cu regulatorul, la care am schimbat un oreng ( cel verde )
Eu asa ceva ce scrieti voi, nu am patit ( inca ).Injectoare originale , pompa originala ( cu pilituri aparute la regulator ). Merge bine. Am facut testul cu borcanase la injectoare
si nu am probleme ! Poate suna OFF dar totusi incerc sa va spun , ca nu in toate cazurile au dreptate mecanicii ( poate unii dintre ei nu au nici jumate din anii de scoala pe care o avem
unii de pe aici.), Nu trebuie sa schimbati jumate din masina, de multe ori la nimereala , dupa sfatul uinui " mecanic " , care nu pune banii din buzunarul lui pentru piesele cumparate aiurea.

Despre OM-V, pentru linistea sufleteasca si standardele asutriece va scriu o patanie. O cunostinta, ne avind ce face cu 20 l ( motorina ), m-a cadorisit pe mine. Eu ( logic ) cu " recipientul " la pompa si umplut de minuta mea ( foarte important ). Dupa citeva saptamini, la -20 grade de nevoie, am vrut sa alimentez din "recipient", am pus pilnia cu sita ( nu trece apa ) si torn grabit,
dupa citiva litri turnati, surpiza ,curge din pilnie " zeama ", ma opresc , scot pilnia o golesc si vad un strat gros, ceva alb pe sita, am curatat pilnia si iar la treaba, dupa citiva litri iar aceeasi poveste, iar si iar. La sfarsit am adunat citiva puni ( 5 - 6 ) de cristale albe de APA ( gheata ) !
Asa ca dragi colegi si asta poate sa fie o sursa pentru problemele voastre.

Sper , ca nu am suparat pe nimeni , oricum eu nu am avut astfel de intentii !
  • razvi_gyl

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salut ! Am nevoie de o informatie daca este posibil.Injectoarele de pe motorul Z13DTH/DTJ merg pe Z13DT ? Multumesc !
  • razvi_gyl

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Le-am montat,merg !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR