Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • turmol

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Inca un pic si va trebui sa invatam Coranul
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Si aia taiati imprejur care fac jocurile ...cum fac?
  • turmol

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Perciunatii?
Nu spun.
Nu vreau sa ma trezesc reclamat pt antisemitism.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Cea mai mare gresala a lui Hitler a fost ca a dus ovreii la exterminare. In loc sa i duca la ei acasa...Ma rog ei se scuza si zic ca la perioada aia nu aveau o tara a lor. Nu exista statul Israel, da ii duceam p acolo le creeam conditii rezonabile ....si la revedere. Ca astia oricum ...temperament arab o iau din loc si umbla aiurea prin lume. Normal si logic...au fugit departe de probleme.Unde ? In America, care aveau deja evreii lor dar au mai importat cu ocazia asta inca cateva mii, zeci, sute,....Eeee si uite asa...au ajuns ei sa faca ce stiau ei mai bine...bani. Cateodata castiga(de cele mai multe ori)...dar se mai intampla sa o ia si in barba. Asta e... N avem ce face deca sa i dibuim...s sa le refuzam elegant serviciile. Mai sunt si altii buni in afaceri, care sunt competitivi."Rog sa nu se considere asta reclama antisemita". Dar ei au castigat cu ocaza ostracizarii lor un lucru....Cand e sa vorbestibesti ceva de ei si nu le convine ...Hop sar de cur in sus si tipa...Sariiiiti...ne omoaraaa.... Eee na, hai sai mai vedem si la adevarata lor culoare. Mai da i in plm de figuranti....
Skip ads

  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Statul Israel a fost promis de englezi evreilor in schimbul sabotarii masinii de razboi germane,ei aveau industria grea si finantele in mana restul a fost doar un pretext ca sa fie macelariti.Hitler nu putea sta la mana lor cand avea planuri mari de colonizare a Rusiei ,spatiul vital cum il numeau ei este spre est ...restul se cunoaste ce-a urmat iar ce va fi se vede din zazania pe care au creat-o in zona asta iar Romania n-a ratat marea sansa sa-si vada de treaba din nou se baga precum curva proasta in bataie dovada ca n-a invatat nimic din ultimii 75 de ani.
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Hm...va luati de ,,poporul''lui Dumnezeu ,cei care nu l-au recunoscut pe adevaratul Dumnezeu pt ca era sarac ,si noi avem un ,,popor'' ales ,nu muncesc dar au palate! morala?poate o stie hitler...
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Si cum naiba se face ca englezii ... afurisita natie, vor ei dea-n-doaselea, circulatie pe stanga, masini cu volan pe dreapta, unitati de masura, pe limba lor si mai nou s au sucit, ca nu ma vor integrare in UE. Daaa sa ne lase n pace ... ca bine le fac tiganii nostrii ca se duc peste ei, de le amesteca starea. Si in afara subiectului dar, apropo de ce ai spus mai sus Mecanik...cum ce face ca iar ne combinam la furaciuni...vezi Ponta consiliat de Blair...sanchi...au mai cotit niste bani. Fratiloooor...suntem condusi de niste idioti. Noi astia care mai stim sa butonam si mai avem contact cu realitatea...votul vine din tara unde nivelul de cultura este ....sub clasa 4a de scoala generala.
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Ti-ai raspuns singur .cate generatii dintre cei pe care ii blagoslovim ca teroristi cei care sunt dezradacinati vor mai fi in stare sa aiba parte de cultura educatie civilizatie,atat cat le aveau-majoritatea in dictaturi!-toate astea sa le faca in tara lor de origine?ppate cand acolo nu vor mai fi bogatii...dezbina si condu ! cu galeata ,pui si pixuri!asta ne paste
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Auzi ...OpelAstraCaravan... Nu stiu cum naiba se face ca (va rog sa nu considerati ca am ceva personal cu ei)...cu natia aia...''aleasa'', dar s au facut studii in sensul asta si s a ajuns la concluzia ca evreilor le place sa povesteasa mult, sa iasa in evidenta. Culmea ca de la inceputurile civilizatiei ne au spus "povesti''... si le au pus pe manuscrise. Dup aia ei s au orientat la religia lor. Stiu sa "bage intrigi" apoi daca se da cineva la ei incep si fac atmosfera... In razboiul de 6 zile (Iom Kipur) cand s au dat cu tancurile, aviatia si infanteria la coalitia Egipteano-Siriano-Iordaniana, au fost smekeri, ca i aveau pe americani in spate. S au "culcusit'' in toate tarile, ocupa pozitii importante S au infiltrat in filmografie si studiouri cinematografice...si au iesit in fata cu actori, scenaristi, regizori. In economie si finante s au infiltrat si au ajuns in pozitii cheie in asa fel incat mai au un pas si pot determina hotararile militare ale americii. De aceea Obama, la vizitele repetate a lui Netaniahu...decizia lui a fost ... ''Ia mai descurcati va si singuri"...
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Apropo de facebook...cum te simti cand tastezi cand pacaliciul ala din craiova care a fost saltat de mascati pt presupuse ...ca si-a schimbat numele in araba si a postat pe facebook a fost saltat asta cu luni in urma?
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Ha ha ha ha .... Postarea asta se potriveste altui topic deschis de mine ... "Este Facebook un soft de urmarire sociala ?''...
Drept sa ti spun nu ma simt bine pt ca se vede de la o posta ca suntem ... ''monitorizati''. Chiar daca nu avem conturi Facebook, calculatoarele noastre au un IP...si se poate afla cam tot.(daca se doreste).Eu unul n am nimic de ascuns, ca nu s vre o personalitate. Nu am cont Facebook pt ca, consider aplicatia inutila. Nu am nimic personal cu nimeni, cu nici o persoana, natie sau etnie. Mi am exprimat si imi exprim parerile fara sa ader la vre o organizatie si nu am in intentii sa devin "fanatic" a vre unei situatii. Extremele sunt de cele mai multe ori periculoase si daunatoare. Nu incerc sa instig, ci doar spun niste impresii fara sa treaca de niste limite acceptabil valabile verificate conform surselor Wikipedia si a altor surse certificate oferite de internet. Multi dintre noi au acces la informatie si cultura si pot vede cu ochii sai adevarul Problemele apar atunci cand devii ''oaia razleata''... Pustanul ala din Craiova ... a facut un act teribilist si ai nostrii au sarit repede cu mascati pe el. La varsta aia stim cu totii ca toti am fost tineri si faceam acte de "bravura". Trebuia sa aratam si noi celorlaltor tari ca ... ''ia uitati si la noi se incearca diverse acte" ...''dar statul nostru este vigilent". Peersonal cred ca se rezolva mai simplu, il monitorizam, il chemam la sediul din localitete al SRI...(ii bagam citatie n cutia postala...doar cand o vedea ii tremura nadragii), daca nu venea il luam cu mandat si ii prezentam problema. Se imuia de la prima vizita. Pe vremea comunistilor...erau atatea metode de intimidare...ca te linisteau subit. Acum deee...e libertate, democratieee...nu mai pot organele statului sa se implice ..."discret", si mai si trambitam ca tata n targ...ce grozavie am facut noi. Nisteee...(nu spun ce, ca poate mi iese vre o ...)
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cine a ajuns sa ne conduca .....clanuri de tigani s-au batut cu sabii,au terorizat cetatenii platitori de taxe,au fost linistiti cu politia si mascatii adica pe banii nostrii,presedintele n-a zis nimic,ministru justitiei n-a zis nimic....un cort de ziua internationala a romilor a fost vandalizat....s-a scandalizat presedintele,ministrul justitiei cere pedepsire exemplara....rusine ,astia trebuie sa conduca o tara si destinele a 18 mil de romani.
Skip ads

  • turmol

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Aiurea.
in sinea lor gandesc exact pe dos, dar ca sa nu supere licuriciul cel mare ...
Am ajuns la fel precum africanii in epoca coloniala
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
MecaNIK....Eu am vazut cu ochi mei (la postul Digi24, rog nu considerati asta reclama)... cel putin o stire ca, presedintele statului ''sa aratat ingrijorat si a dezaprobat atitudinea referitoare la incidentele de ziua nationala a romilor". Dehh...a ''mormait'' si Iohannis acolo 2vorbe. Ce vroiai sa facem ? Sa iesim sa le ducem toti flori la cortu' lu bulibasa...din Pta Universitatii, sa stam la coada sa i pupam mana si sa ne cerem scuze, ca suntem si noi romanii prin tara ?
Va rog sa nu considerati afirmatiile mele , rasiste dar romii...sau tiganii cum ii stim cu denumire consacrata( in alte limbi titulatura este asemanatoare .... Gitanes, Tzingari, Tzigoiner,...) sunt o rasa, o specie greu de educat, datorita lipsei de cultura. Nu au dorit sa se civilizeze, in principal datorita lor. Apoi au un stil de viata care nu are nimic in comun cu ...convietuirea sociala. Sunt in natura ... bacterii,animale, care traiesc si exploateaza slabiciunea altora. Se numesc ...paraziti.
Cam asta e stilul lor de convietuire. Totul depinde de noi, cum le facem viata. Daca dorim sa i integram sau nu ? S a incercat in perioada comunista o asa zisa integrare datorata situatiei, precum ca ''toti eram egali''. Nu se poate sa fim cu toti egali...pentru ca va dau exemple din natura...nu toate animalele sunt egale pe lantul zootrofic. In istoria Bucuresti ului...cartierele erau asezate pe baza rangului social. In Cotroceni locuiau avocarti, medici, ln zona Hala Traian evreii, in cartierul armenesc ...armenii, iar in Colentina ... tiganii. Numele Colentina a venit de la... ''colo n tina'' (colo n praf) Nu toate tarile sunt egale. In cazul tiganilor avem de a face si cu o particularitate... Nu au dorit sa se integreze in cadrul popoarelor unde s au aflat, pt ca ei au fost popor migrator si nu au dorit asta. Si situatia asta are o rezolvare pe masura ce trece timpul...or sa se raspandeasca prin Europa si prin lume...si gata. Numai sa nu le creem ocazii sa faca "parade" cand se intalnesc...Mai subtire, mai ca si cum n ar fi...
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Nivelul de profesionalism al gazetarilor aproape toti "acoperiti" nu le permite sa atraga atentia decat dupa vechiul manual al dezinformarii comuniste ,in care trebuia inventata o stire care sa-ti permita alaturarea unui adevar usor de verificat de minciuna care trebuia sa beneficieze de creditul tintei.Astia sunt jegosii care apar seara de seara la televizor sa infiereze sistemul care de fapt i-a pus acolo sii manevreaza in propriul interes,motivul invitarii jurnalistilor prin tari straine nu este recunoasterea unor merite ci ocazie sa le traseze indicatii de ce vor latra la intoarcere si marea majoritate au fost preluati de la serviciile romanesti de dezinformare cele care au manevrat toate alegerile de dupa 89 incoace.Daca observati Romania este tinta unor campanii de dezinformare mai agresive ca oricand,America vrea razboi in zona,UE n-a terminat de acaparat tot,Turcia trage tare sa recupereze timpul pierdut,se vrea din nou o putere si pana acum i-a cam iesit pasenta,vezi alba-neagra cu refugiatii si interventiile intr-un stat cu care nu se afla in razboi declarat.
Aparitia unor indivizi de teapa Crudutelor,Madalinei Pamfile,cu toata liota de curvet de rigoare la orice eveniment zis monden,cocalari,sefi de clanuri interlope aia sunt modelele promovate, pentru a face atmosfera adevaratul mesaj este ,romani capul jos stapanii va vor supusi.De istoria luptei anticomuniste se vorbeste rar cat mai rar,faptul ca avem razboi la granita directa nu sufla nimeni o vorba,acolo mor oameni pulverizati de obuze ca-n 44, distanta dintre drama lor si nepasarea noastra este de doar 15 min,timp in care molatecul de la Cotroceni nu are timp nici macar sa spuna Buna ziua romani v-am bagat in rahat de tot ...macar atat.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
da astia nu se mai lupta prin Ucraina? Parce e prea multa liniste.
Nici de ISIS nu mai aud nimic.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
tupeisti americanii, mai nou isi duc trupe in Republica Moldova.
Astia cauta razboiul cu tot ce au la indemana.
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Pai n au adus ei ..."libertatea"...unor popoare...? Guma de mestecat, Coca Cola.. si alte "zdranganele" ale noii lumi colonialiste ? Incearca inca un "zvac''... Daca tine, tine...evreii au nostalgii, si incearca sa se intoarca acolo de unde au fost zgorniti...la blegii aia de moldoveni. Oricum rusii sunt mai aproape decat au sperat vreodata...Din Crimeea orice racheta troglodita, poate ajunge in Europa. D aia s ar putea nic sa nu i intereseze Moldova. Mai sunt niste generali p acolo care sunt uitati de "imperiu" ...si latra ca, cinele batran in poarta.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cu Moldova treaba dupa cum o vad eu e incordare de muschi. Rusii au inceput cu Ucraina si ameninta si alte foste state componente URSS. Ucraina a fost o creatie ruseasca, ucrainienii au stat sub polonezi, germani, habsburgi, rusi etc. Cum au venit comunistii la putere au trimis in gulag ucrainieni sau deportati la dracu'n praznic. Au creat pe hartie granite pentru republici, a luat de la unul si a dat la altul, imperialism tipic rusesc.
Sa nu uitam Crimea a fost cucerita de la turci de rusi cand Ucraina nici nu exista.
De la romani au luat Bucovina si au dat Ucrainei, de la ucrainieni au luat Transnistria si au dat moldovenilor si tot asa, malaxor rusesc.
Ca vor sa refaca imperiul este evident dar uita sau au gargauni in cap, NATO este prea puternic si are resurse umane si tehnologice la care ei doar viseaza. De buget sau tari membre ca populatie iar sunt depasiti complet, daca se mai adauga partenerii globali deja sunt nebuni sa creada in vise.
Republica Moldova este partener individual NATO si doar pe planuri comune de actiune. Asta impune si vizite ca de asta au trecut Prutul cu ceva tehnica si oameni, sa faca un exercitiu comun, sa-si arate mandri chistoalele, sa-i mai pregateasca deoarece asa se face cooperarea. Normal ca nostalgicilor nu le convine ca Moldova, Ucraina si altele vor sa fie sub umbrela NATO ulterior sa intre ca membri. Ca rusii mai au resurse gen gaze, petrol, minereuri e cam degeaba, vanzarile, preturile au scazut si ei nu au ce manca.
  • turmol

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Cand rusii au intrat in Cuba (acum cca jumatate de secol) era sa se lase cu macel.
Amerlocii (sau ricanii; asa sunt dezmeierdati cu duiosie pe unele site-uri) au voie sa faca orice si oriunde.
Sa nu mai zic ce ar fi daca rusii ar pune de vreun "maidan" prin Mexic sau Canada.
Adica exact ce au facut USA in Ucraina, Georgia si acum incearca in Moldova prin sustinerea lui Plahotniuc.
Asta dupa ce au adus democratia lor in Irak, Afganistan, Libia (prin intermediari) si in multe alte locuri.
Acum incearca in Siria. Si s-a ales praful de o tara prospera.

Apropo de potential militar: cred ca este mai putin relevant in conditiile in care sunt implicate mari puteri nucleare.
Oricare dintre ele (da, absolut oricare) in conditiile in care ar fi afectata insasi existenta statului ar recurge la armele nucleare. Si de aici incolo chiar nu mai conteaza. Se va alege praful de tot. Echilibrul terorii.
Acum vreo 30 de ani cand americanii erau mai slabi ca rusii in Europa incepusera sa aduca rachete nucleare cu raza medie de actiune pt restabilirea echilibrului. Si amenintau fatis cu folosirea lor in caz de nevoie.
Acum se simt pe cai mari si diabolizeaza eventuala lor folosire.
Niste nesimtiti

PS Nu ca rusii ar fi mai breji (atunci cand isi permit; acum nu).
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR