Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • deltaic

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Frontera 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2013

  • Mesaj Privat
As vrea sa stiu cum pot avea acces la motorasul de la aeroterma fronterei b, pentru a-l putea verifica, deoarece nu mai functioneaza. Multumesc celor ce mi-ar putea da un sfat !
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
La aeroterma ai acces usor,pe sub torpedou,pe la picioarele pasagerului.E fixate in 4 surubele,le desfaci foarte usor cu o surubelnita in cruce.O oglinda micuta ti-ar fi de foarte mare ajutor.
Si ce inseamna nu mai functioneaza-nu mai merge pe nici o treapta?
  • deltaic

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Frontera 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Da, nu mai functioneaza in nici o treapta, ma gandesc ca ar putea fi ars sau doar periile uzate. Mersi de informatii @superdragos, cam naspa accesul la motorasul asta si tinand cont de gabaritul meu ,cred ca ar fi o solutie sa " externalizez " interventia...
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
N-ai sa vezi asa ceva..Lasa capacul de la torpedo,apasa-l in st/dr,are niste cleme.Se va deschide mai mult,ai acces la o piesa care intra in aeroterma cu o mufa mare,alba.Scoti mufa si desfaci respectiva piesa din cele 2 suruburi. Ai de refacut cateva lipituri acolo,dar cu grija,ca e si un plastic mai subtirel in zona.Presupun ca inainte ai verificat siguranta au releul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR