Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
vad ca mai nou astia de la DNA se ocupa si cu manifestatiile, oare vom putea scapa vreodata de monstrul asta ?
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Raspunsul este simplu.....NU !
Am sa motivez si de ce. Pt ca prostia (si lipsa de educatie) este fara margini. Oamenii din tara sunt lipsiti de scoala, de studii, de educatie si vor vota mereu din interes PSD. Pentru ca "le mai da ceva".... In timp ...biologic...or sa dispara(adica or sa moara).... V or ramane tinerii cau urmasi lor carora poate...li se modifica perceptia despre viata. Pentru moment ... NU...
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
naspa, eu nu am incredere in " tinerii frumosi si liberi ".
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Cine are incredere in tinerii frumosi si liberi? Acum fara sa tin partea unei culori politice... Eu lucrez cu statul, 99% din bani vin de la stat. Prestez servicii la stat si va pot spune ca sub basescu a fost moarte curata, a venit ponta au inceput primariile sa aibe banuti si sa mearga binisor (am adunat 2000 de euro in 3 ani ceea ce nu e rau comparativ cu conducerea base-boc cand nu am adunat nici 200 de euro), a picat ponta si toate primariile sunt fara bani... de ce sa am incredere in tinerii frumosi si liberi? Niciunul nu a lucrat sa ajute firmele romanesti ci doar cele straine...
Nu stiu, dna-ul asta nu va pleca atata timp cat frankestein kovesi' este inca prezenta pe acolo.
Skip ads

  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
liberlamare a scris:naspa, eu nu am incredere in " tinerii frumosi si liberi ".

Te referi la aia care erau acum cateva zile in reportajele de la PRO TV? Ca aveau 22 de ani si ziceau, dic de ce sa lucrez? pai is fraier?
horaa a scris:Cine are incredere in tinerii frumosi si liberi? Acum fara sa tin partea unei culori politice... Eu lucrez cu statul, 99% din bani vin de la stat. Prestez servicii la stat si va pot spune ca sub basescu a fost moarte curata, a venit ponta au inceput primariile sa aibe banuti si sa mearga binisor (am adunat 2000 de euro in 3 ani ceea ce nu e rau comparativ cu conducerea base-boc cand nu am adunat nici 200 de euro), a picat ponta si toate primariile sunt fara bani... de ce sa am incredere in tinerii frumosi si liberi? Niciunul nu a lucrat sa ajute firmele romanesti ci doar cele straine...
Nu stiu, dna-ul asta nu va pleca atata timp cat frankestein kovesi' este inca prezenta pe acolo. ".

Eu lucrez in sistemul de sanatate, ceea ce relatezi tu este cat de cat real. Bani foarte multi nu au alocat, insa in sistemul de sanatate au dat ceva. Daca in timpul guvernului numitului Ponta aveam alocat strict pentru medicamente 600.000 lei pt un an, aici nu vorbim de programe nationale ca acolo este o alta mancare cu alte tacamuri, acum in timpul iubitului Ciolos avem alocate medicamente in valoare de 420.000 dar vorbim de eficientizarea sistemului. Sa nu mai zic ca banale medicamente au fost stopate ca sa fie importate doar asa de dragul ca doar o sigura firma trebuie sa aiba. Daca Etamsilat-ul il comercializam de la cine doream din Romania, acum doar o firma il importa, de ce? CN Unifarm nu mai trebuie sa existe pe piata? Antiviperinul deasemenea, CN UNIFARM nu mai produce, trebuie sa cumparam de la Bulgari.
Vorbeai de prestari servicii, stiai ca pentru intretinere aparatura medicala exista doar o singura firma pe fiecare judet? Centrul de Aparatura ....... CJ sa spunem, Spre exemplu eu la ora actuala nu am finante ca sa fac VTP-ul la centralele termice si verificarea prizelor de pamant si continuitatea acestora. Daca anii trecuti nu aveam o datorie la vreun furnizor, anul asta o sa fie grav de tot.
Asta este guvernul actual, investim in sanatate, investim in educatie. Vrei sa termini un popor, trebuie sa-i tai accesul la sanatate si sa-l indobitocesti. Vezi Vax Populi pe youtube
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nici nu are rost.
Vara aceasta am avut marea oportunitate sa cunosc doi verisori ai actualei mandre de 2 ani de zile, nu e vorba de casatorie sau mai stiu eu ce dar am avut de petrecut un uikend la valcea pe banii altora. Cum sunt un oportunist si am ceva in minte fac cam orice pentru a duce misiunea la capat (vizitarea sibiului pregatita de cateva luni fara sa stim de ocazia cu valcea). Sambata sibiu+nunta si duminica plecat la pitesti. Nu zic nimic de drum, nu am prins aglomeratie dar aceeasi idioti ca in bihor doar ca ridicati la patrat. La pitesti ajung sa ii cunosc, comparativ cu lumea din pitesti-bucuresti cei doi nu prea pareau a fi de acolo. Calmi, buni la vorba, suflet alea alea (eu le-am dus palinca ei mi-au dat un vin strain la plecare). Din vorba in vorba ajungem la capitolul sanatate (mandra studenta la medicina si cei 2 in sistemul medical), hexipharm si alte balarii... banii nu sunt destui sau uneori fara bani. Cand a fost scandalul cu hexipharm s-au retras de pe piata toate produsele cu betadina... s-a ajuns sa se curete operatiile cu apa si atat... daca produsul era diluat era mai prost decat nimic?
In fine, sarim peste. Acum 3 saptamani am iesit cu cainele la plimbare. Eu am o javra corcitura de vreo 25 de kile caruia nu ii plac alti caini. NIciodata nu i-am pus botnita dar nu ies cu el la plimbare fara lesa... toate bune si frumoase. La plimbarea de seara il scot afara de pe teresa sa isi faca treburile. Il pun in lesa, iesim din curte, mergem frumos pe camp, isi face o parte din treburi mai mergem 20-30 de metri si intr-un petec de umbra stateau 2 caini al unui ungur din sat. 2 caini: labradori. Nu stiu ce labdradori erau dar stiu ca aveau vreo 40-50 de kile ca popa. Din cei doi caini unul era femela care alapta si celalalt mascul amandoi fara lesa si botnita... normal, a sarit masculul pe al meu ca vezi doamne, dupa ce s-au rafuit bine de tot si am incercat sa ii despart (totusi eu imi apar cainele...) tragand-ul pe cel nesupravegheat de urechi, picioare, oo, dat cu pumnii si picioarele. Toate astea fara efect, intr-un final de disperare il trag de gat si vad ca are zgarda, ii iau zgarda in pumn, ii strang zgarda cat pot de tare pana i-a dat drumul la al meu (se inclestase de gat) si intr-un final a ramas fara aer... in timpul acesta eu am fost muscat de vreo 2-3 ori de mana. Toate bune si frumoase, vine ungurul ca vai criminal de caini, ma durea fix in 14 in acel moment. Ajung acasa, ma duc la baie, eram plin de mocirla si capsat de maini (nu rau dar destul cat sa mi se umfle o mana si sa nu pot lucra 3 zile)... A doua zi, ma duc in judet unde aveam treaba si apoi la spital. La spital mi s-au spalat ranile, dezinfectat, pansat si la final un ante tetanos. Fara internare de o zi trebuia sa platesc pentru tetanos 30 de lei... deci: cotizez de peste 9 ani la sanatate, m-am folosit cat se poate de putin de sistem (2 extractii de alunite la 14 ani si una anul acesta, o internare de hepatita A in 2010 si o internare pentru arsura de gr 3 pe glezne la 3-4 ani) si totusi de ce ar fi trebuit sa platesc cand toti tiganii se duc la spital si stau ca la hotel bine mersi nemuncind o zi? Ce se intampla la sistemul medical dracu stie dar nu miroase a bine.
  • rhydin

  • Mesaje scrise: 1,369
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Nu trebuia sa platesti pentru a t p a. Interesant lucru. Chestis ca atpa ul facut de cantacuzino costa la vreo 7 lei, noi cumparam atpa tot bulgaresc cu 34 de lei, preturi fara tva. Din curiozitatte, ti au dat chitanta?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Na, nu as fi dat 30 de lei pentru nimic in lume sa imi faca un ante tetanos atata timp cat nu a fost din vina mea. Nu e ca si cum as fi mers in padure si am calcat intr-un ciob sau cui ca nu am vazut... Am facut internare de o zi asa ca 30 de lei au ramas in buzunar
Skip ads

  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Ma fratilor...oricum o dam, noi ne racim gura degeaba, ne intindem nervii si mai abitir daca nu sntem de acord unul cu altul ne ma uitam si sasiu la interloctoul nostru, in timp ce unii fosti lucratori DIE, SIE...si ai altr strcturi...devin lideri. Conduc partide, castga functii supreme. Multi sunt infiltrati in partide si creeaza retele "mafiote''. Nu conteaza partidul ... Toate au ''smecherii'' lor. A inceput sa se faca curat, ca de vro 2-3ani. Si ei, au inceput sa lucreze dn ce in ce ma subtil. Cred ca daca americaii nu aveau interese economice in Romania, nu empatizau cu poporul roman, si nu se implicau in creerea DNA ului, si in curatenie. I am disperat pe toti. Ghinionul unora e ca s au ca prins ce fauna e prn partide si ne dau de inteles ce trebuie sa face. Doar ca nu ne zice Obama ..."scapati dracu de PSD ul si PNL ul ala ca e ca o caracatita''...''aaa si inca ceva ...ati vazut la America partidul maghiarilor, polonezlor, portoricanilor sa al mexicanilor''...? Nuuu...!
Caa ce a facut unul si altul.... E CIRC...nu mod de conducere si administrare a unei situatii. Dar uite ca noi astia marunti ne gandim la avantaje personale... Gen Horaa....(care, maaaare noroc c au veit PSD isti si i au mai dat si lui niste bani s a reusit sa stranga in 2-3 ani 2000Euro.) ...sa a lu' cumnatu' meu( jandam)... Ca i a marit saariul taiat. Paaaiii pana nu strangem dn dinti, ii da draku pe toti si gasim oamei potrviti, pentru locurile potrivite, Pana nu daramam si nu mai ramane "piatra pe piatra''...si apoi sa ne apucam sa reconstruim, n o sa facem ''nici o branza''. Orcum Romaia e cea mai poasta tara de guvernat. Cine se baga, isi face belea capului. Aste e ...
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Stai linistit, romania este colonie din 90 incoace iar din 2007 suntem groapa de gunoi a europei si un camp de batalie economic intre UE si amurica'
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ce cretina
cine naiba promoveaza asemenea nulitati ?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nimeni in afara de televiziunile abonate la o culoare politica. Dar sunt destule epave de genul, cel mai bun exemplu udrea. De la dama de companie a ajuns unde a ajuns si acum cica face si teologia sa se spele de pacate. Pacat ca savarina nu se poate spala Mr. Green
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
aia macar e muiere desteapta, asta in schimb e vai mama ei.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Stai linistit. Poate pe cand noi om fi batrani asta va fi presedintele tarii... femei destepte care au stiu cand sa isi desface picioarele ca nu e ca si cum ar descoperi E=MC2 . Au descoperit si ele ca barbatii pot fi corupti cu prajitura.
Si totusi. De ce nu scrie nimeni de RCA pe aici? Adica na, vine rca-ul in martie sa presim 200 de euro aruncati pe fereastra
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
nu voteaza rumanii muieri, desi cred ca nu conteaza oricum ce voteaza .
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
concluzia, cu cine votam maine?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Eu zic cu cine deoarece nu imi e frica sa imi expun votul.
Nu agreez niciun politic, nu apartin de niciun partid, nu am lucrari mai multe la primarul de vreo anumita culoare. Am lucrari la primarii pesediste sau peneliste pana si udemeriste...
Eu ma duc cu psd, m-am saturat de ciolos in acest an in care nu a facut nimic, ciolos va merge cu pnl si pe langa acest argument la consiliul local oradea e PNL, la cel judetean e tot PNL, nu mai lipseste decat sus la bucuresti sa fie PNL si judetul va fi condus doar de o singura culoare (adica ei centreaza, ei dau cu capul, ei scriu pe tabela de scor).
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
de ce nu mergi cu Bolojan, vad ca a facut multe in Oradie.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
A facut multe si multe oradea nu avea nevoie, nu cred ca avem nevoie de o datorie a 60% din venitul orasului.
Si pe langa asta la tata i-a pus o directoare noua fara concurs care e o scarba... avem cel mai mare impozit pe imobile, 2% la srl...
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
aha, gata am votat, am pus cate doi pe fiecare formular, sa fie mai multi in parlament, as fi pus cate trei dar tusul e putin.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR