Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
da, dar avand in vedere ca un filtru cpl costa 3$ si un inel adaptor costa 1$ pe ebay eu zic ca investitia nu e foarte mare...
mai ales ca am norocul sa se potriveasca fara improvizatii...
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Si asta e adevarat, depinde de camera, eu nu am gasit pt camera mea asa ca am improvizat pana l-am rupt din greseala dar abia se vede bordul pe camera, conteaza pozitia camerei, sensul de mers, culoarea bordului si alte cele.
Incercati si pe dx, veti ramane uimiti cate au acolo chinezii astia. Eu am cumparat incarcator auto cu 2 porturi usb 3.1A, lipici 3M banda si plasture (toate pentru temperaturi extreme de vara la soare) pentru nici 5 dolari cu transport inclus... bani de un pachet de tigari si o bere la bar de studenti
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am cumparat si eu candva de la dx, dar vin greu produsele...
la niste incarcatoare ca ala de zici tu am stat 2 luni si ceva sa vina, dupa care le-am zis sa le retrimita si am mai asteptat inca o luna si jumatate...
dupa care am ales sa iau de pe ebay ca sunt mult mai multe oferte si ajung mai repede (maxim 1 luna si jumatate am asteptat in perioada anului nou chinezesc)...

chestii chinezesti puteti gasi si pe gearbest, mai ales ca au depozite si in EU.
pentru chestii mai scumpe unde poti plati vama sau TVA eu zic ca e un mare avantaj ca vin din EU (pe langa faptul ca vin in 2-3 saptamani maxim).
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Eu nu am avut treaba cu dx-ul niciodata. Mie mi-a venit acasa in mai putin de 3 saptamani de la preluarea comenzii (3 zile procesare si restul transport). Cea mai mare parte a timpului a stat pe la posta, ca din china pana in romania ajunge undeva la 5-6 zile daca nu e anul nou chinezesc.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
pai ar trebui sa ajunga repede...
mai ales ca au preturi cam duble la unele produse comparativ cu ce se vinde pe ebay...
de exemplu un filtru cpl de 37 mm costa pe dx 5.3 $ iar pe ebay il gasesti la 2,9 $
sau un filtru UV de 37 mm costa 3,4 $ pe dx iar pe ebay e 1,3 $
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Acum depinde si de la ce cine cumperi, sunt n firme care vand articole chinezesti.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mi-a ajuns si mie inelul adaptor (filtrele mi-au venit de mai mult timp).
aparent ce aveau astia din filmele de pe youtube erau inele de plastic pentru ca astea metalice sunt ceva mai subtiri si raman cam 3 mm in jurul carcasei obiectivului...
dar am rezolvat simplu cu banda dublu adeziva, s-a lipit foarte bine,
am facut si o proba si dispar aproape complet reflexiile bordului pe parbriz.
se mai vede o urma foarte slaba si asta in cazul in care ai ceva deschis la culoare pus pe bord...
  • Georgius

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Eu detin un mio mivue 400 pe care am dat 300/350 lei si merita banutii. Filmeaza bine si se descurta de banii platiti. Gasiti pe internet diverse clipuri sau va pot da eu exemple pentru comparatii. E de departea o camera perfecta dar calitatea e buna, clara.
Skip ads

  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu aveam, adica inca mai am, o mini 0805 pe care am ars-o incercand sa vad daca am o problema de contacte cu modulul gps(o problema comuna). Am dat 5v pe intrarea de date de gps si ....gata. Camera este foarte buna pt banii dati 70 dolari, acum 61-63 dolari de la Gearbest. Nu am avut probleme deosebite cu ea, mai umblasem eu prin ea, cu modificari la pozitionarea axiala, baterie mai mica, instalarea unui radiator sau fantele de racire. Filma excelent in 2K.In fine RIP. Acum merg cu vechea dvr 027, la care am instalat lentila de la mini 0805. S-a imbunatatit foarte mult filmarea atat ziua cat si noaptea. Plus ca am scapat de contururile albastre pe care vechea lentila le facea cand soarele era puternic.
  • mariuseek

  • Mesaje scrise: 299
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Am montat un Mio MiVue C320, inregistare full hd, senzor G, fara GPS. A fost achizitionata cu o reducere semnificativa si cred ca inca se mai gaseste la pret bun. Calitatea filmarii e buna atat ziua cat si noaptea, salveaza fisere de dimensiuni mici (5 minute cam 450 mb), dimensiuni reduse (am montat-o in spatele retrovizoarei si abia se vede). Vine cu cablu lung ce permite "ascunderea" usoara a acestuia pana la priza.
M-am ferit de ieftineli chinezesti care nu fac nimic de calitate din cea ce promit, plus ca sunt sanse mari ca dupa o perioada scurta sa nu mai functioneze.
  • Fiu

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2012 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Eu folosesc un Prestigio Roadrunner 585,aparut pe piata in Octombrie.
Momentan foarte multumit ( vedem in timp ).
Daca vreti sa vedeti filmari, cautati pe Youtube dupa model.
  • Georgius

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Ne pui si noua o poza sa vedem cum ai ascuns-o, te rugam frumos Marius?
Skip ads

  • mariuseek

  • Mesaje scrise: 299
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Am revenit cu niste poze


Firul intra sub buza plafonului print dreptul oglinzii si se duce in dreapta. Din stanga spre oglinda vine firul microfonul de la kitului Parrot. Nu am demontan nimic, am tras usor de marginea plafonului si l-am ascuns acolo. Coboara pe stalp, tot asa am tras usor fara demontare. Doar torpedoul a fost dat jos ca sa trec prin spatele acestuia.

Aici e singurul loc unde se vede putin cablul, nu vrut sa intre de tot la colt.

Dupa torpedu l-am bagat pe la imbinarea dintre consola si plasticul lateral de sub ea, tot asa am tras usor si a intrat.

Cablul e destul de lung, mai pot trage de el daca am nevoie, eventual il mut pe tripla de bricheta cand mai conectez mai multe device-uri.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Un sfat de la un patit (eu). Leaga ventuza de oglinda cu un fir de pescuit.
  • mariuseek

  • Mesaje scrise: 299
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc de sfat. Desi pare foarte solida prinderea ventuzei, plus ca e foarte usoara camera, am sa o verific periodic. Ma gandesc sa o asigur cu fir, chiar daca nu se prea observa, nu prea ma incanta inca idea. Vedem in timp daca se va cere legata Very Happy
  • Georgius

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Si mie mi-a cazut de 3 ori intr-un an si e la fel de usoara....noroc cu alimentarea ca a ramas8 atarnata in ea.... din pãcate eu nu am acelasi sistem de prindere pentru spatele oglinzii... Multumesc pentru poze!
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu e mare lucru. un fir de ata de pescuit si ai rezolvat problema. E "invizibil" si e rezistent. Mie mi-a cazut si de pe lipici 3m, de ventuza nu mai zic nimic, cadeau in draci iarna.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
mie imi cadea vechea camera (o chinezarie dual) imediat dupa ce duceam masina la spalatorie...
o fixam la loc si mergea pana la urmatoarea spalare...
cred ca o dadeau jos din parbriz (dar nu vedeam pozitia miscata din loc) sau o loveau cand stergeau parbrizul...
acum pe asta noua o scot inainte sa duc masina la spalatorie...
  • mariuseek

  • Mesaje scrise: 299
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Eu parbrizul pe interior il sterg cu prosoape de hartie si alcool tehnic, degreseaza impecabil si ventuza prinde foarte bine.
Pe la spalatorii cine stie ce solutii mai au pe carpele cu care sterg si ti le intind pe parbriz fara sa vrei.
Dupa prima cadere o voi ancora cu fir. Very Happy
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Ce pret dai pe alcoolul tehnic? Ma intereseaza si pe mine sa degresez geamurile din cauza pipei electronice Very Happy
Eu ma gandeam sa il cumpar pe asta dar nu stiu cat este de "bun"
http://www.emag.ro/alcool-i...S.SIMILAR-02q7qdc
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR