Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Narko

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salutare! Vreau sa mai deschid o discutie legata de corectie vopsea...aseara mi.a sarit o piatra in aripa stg fata (atasat foto). Aveti idee de unde pot cumpara un corector (culoarea este argintiu magnetic)?
Skip ads

  • deleted-109714

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Foarte proasta vopseaua la orice atingere se ia am patit in 3 locuri deja.Coretor gasesti in targ la Vitan.Eu unul nu mi bat capu inca.
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Comfirm.....sub orice critica vopseaua Sad din pacate .la cea mai mica atingere imediat dispare.nu ma asteptam la o masina din 2016 ,totusi..nu mai zic de bara fata,care de la lovituiri de piatra e ciuruita,am numarat eu vreo 10 lovituri,apoi m-am lasat pagubas,au lucrat astia de la drumuri pe drumul pe care il frecventez eu,m-am gandit sa pun o folie de pretectie pe ea,dar era deja prea tarziu.noroc,ca este mai mare bara si nu aj pietricelele pe capota motor,e doar bara sacrificata.. Sad
  • danlol

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 b16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2016

  • Mesaj Privat
Mai spuneti va rog ce consum aveti ,daca sunteti multumiti ,care ar fi diferenta de consum intre 1,6 16v si 1,6 diesel 110 cp se merita mai mult diesel? am vazut ca multi propietari de astra 1,6 16v au pus gpl si sunt multumiti .
Skip ads

  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Daca pui gpl pierzi garantia.. Eu dupa 1000km dintre care 800extraurban si 200 oras am un 7.7mixt => 6afara si 9.5 in oras.. Am inteles de la dealer si de la altii de pe forum ca dupa 5-10k oricum mai scade cu aprope 1l... E un consum ok zic eu daca te gandesti ca are aprope 1,5to si 4,7m lungime..
  • geocan

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2016

  • Mesaj Privat
1000km : 9-10 in oras / 6-7 in afara. La un stil de condus mai sportiv. 3.5-4000 ture intre viteze.
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
6900 km .... un consum de 7,6 L mixt.asa mi-au zis si mie cei de la reprezentanta,ca pana la 15 000 km va scadea consumul treptat cu aprox 1 litru.ramane de vazut,desi ca cam indoiesc,e destul de grea masina.consumul dat de BC cu plinul facut tot timpul.
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare, masina voastra unde este fablicata? Cel de la reprezentatnta mi a spus Polonia, dar dupa ce am inscris o cel de acolo mi a spus ca nu e in Polonia facuta ci in Germania. In COC scrie la Company name and adress to manufacturer o adresa de Germania.. Nu inteleg ce la mi ar fi spus cel de la reprezentanta ca e facuta in Polonia daca in acte scrie ca e facuta in Germania?!
Skip ads

  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Habar nu am unde e fabricata.cel de la reprezentanta mi-a zis ca in Polonia.unde anume trebuie sa ma uit sa vad mai exact?
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,831
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Afli dupã seria de sasiu.
  • fulgu

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Vin si eu cu o constatare:am 2500km cu masina si parca s-a schimbat zgomotul la motor,nu mai e silentioasa ca la inceput.
Poate ma insel eu,o fi obisnuinta.
  • Andrei F

  • Mesaje scrise: 263
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2016

  • Mesaj Privat
La mine scrie in COC (nu stiu exact ce insemna), dar este primul certificat primit de la dealer care ti a trebuit la ITP (cartea masinii)
Skip ads

  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@fulgu ti-a trecut zambetul/satisfactia de pe fata si acum auzi orice😊.
  • robertexe

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Salut, imi puteti spune si mie, merita cumparata masina aceasta?

http://autovit.ro/anunt/ope...tra-ID7Gj0vW.html

Multumesc frumos!
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Andrei F a scris:La mine scrie in COC (nu stiu exact ce insemna), dar este primul certificat primit de la dealer care ti a trebuit la ITP (cartea masinii)

COC = Certificate of Conformity
  • andrei111

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2016

  • Mesaj Privat
catalin1985 a scris:Habar nu am unde e fabricata.cel de la reprezentanta mi-a zis ca in Polonia.unde anume trebuie sa ma uit sa vad mai exact?


Salut,
Eu am incercat aici http://www.vindecoderz.com/EN/Opel. Imi arata ca este facuta in Polonia, exact cum a spus si dealer-ul.
  • andrei111

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2016

  • Mesaj Privat
fulgu a scris:Vin si eu cu o constatare:am 2500km cu masina si parca s-a schimbat zgomotul la motor,nu mai e silentioasa ca la inceput.
Poate ma insel eu,o fi obisnuinta.


Si mie mi se pare la fel, dupa 7000km, dar cred ca este de la obisnuinta, Poate sa fie o schimbare si din cauza temperaturii mai scazute de afara, tinand cont ca ma raportez la momentul cand am luat masina, vara.
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Eu am 6950 km cu masina in 3 luni jumatate,schimbare in mersul motorului am observat dupa 5000 de km parcursi,in sensul ca merge mai rotund,trage mai bine,incep toate elementele in miscare sa se mai slabeasca,sa-si faca un pic de joc.de aici si un zgomot al motorului ceva mai crescut.nu foarte mult,dar si eu am observat ca mototul a devenit ceva mai zgomotos.dar de,este motor nou,pana se mai rodeaza si el mai dureaza,plus ca primul ulei este cam de sacrificu,sa zic asa.e uleiul cu care motorul isi face rodajul,aduna toate particulele si impuritatile din motor,si tot odata,motorul fiind mai stans,fiind nou,acest prim ulei poate ca se arde mai repede,isi pierde mai repede din propietatile de ungere.m-am uitat la culoarea lui si e destul de inchis la culoare,fata de atunci cand am luat masina,cand era lacrima. drumuri bune la toti!
  • wud

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 B14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
De ce nu faceti un schimb de ulei pe la 5000 km, dupa ce este incheiata cea mai mare parte a rodajului?
Asa am facut la toate masinile mele noi.
Dupa aceea este ok un schimb de ulei pe an, dar as zice ca e bine ca primul schimb sa fie facut mai repede.
In ceea ce priveste zgomotul motorului, chiar daca am Corsa nu Astra, pot spune ca acum, la peste 15000 km, a scazut semnificativ zgomotul motorului. La inceput, motorul se auzea chiar si la 2000 rpm mers constant la 60 km/h. Acum nu se mai aude absolut nimic la turatia asta. La fel, pe accelerari, diferenta este si ea foarte sesizabila.
  • florin_79

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2016
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2016

  • Mesaj Privat
Salut mã poate ajuta cineva sa pot monta pe cd600 intelliLink camerã pentru marsarier.Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR