Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Din cate stiu eu, TP activeaza Traffic Program, adica vesti din trafic, nu stiu daca exista asa ceva in ro.
Skip ads

  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Cele spuse de mine sunt valabile daca se tine apasat mai mult pe butonul TP (5-10 secunde)
Nu stiu daca merge numai la CDC 40 Opera poate mai incearca cineva si pe alt aparat sa vedem daca face tot asa.
  • CrissX

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Am intalnit o problema la receptia semnalului radio. Am CDC 40 Opera ( Blaupunkt), dar si in trecut cand aveam CD 40 (Blaupunkt) , se intampla aceeasi chestie. Pe radio, in stationare, merge bine, semnal bun, stereo, nici o problema. Odata ce se pune masina in miscare, si calitatea semnalului scade, nu-si mai revine, ramane pe mono, si sunet distorsionat. Este necesara reapasarea butonului pe care e memorat postul radio, si revine la normal, dar apoi, dupa cateva secunde, se intampla la fel. Am incercat pe auto, pe manual, cu si fara RDS,REG, TP, acelasi comportament. Este rezolvare, sau e defect de lot/fabricatie. CD 40 mi l-au schimbat pe garantie acum cativa ani, a fost inlocuit cu un cd 30 mp3, care pe partea radio receptiona impecabil, insa calitatea sunetului a fost de kko.
A mai intanit cineva problema asta ?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Cam toate CDC40 Opera (Blaupunkt) fac asa. Din experienta proprie pot sa banuiesc ca toti cei care folosesc CDC40 Opera si intampina problema aceasta NU il au din fabricatie pus pe masina si banuiesc ca acesta foloseste o antena mai speciala nu cea de CD30 sau cea de CD70 ! Se mai poate incerca schimbarea cod index-ului si incercat pentru diferite masini / regiuni, devine ceva mai stabil asa dar nu 100%.

CristianTM.
Skip ads

  • CrissX

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Am avut un CD 30 (blaupunkt) din fabricatie (0 km) cu acceasi problema. Cred ca de la "Blaupunkt" se trage.
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
La mine chiar daca a fost pus de la inceput pe masina am aceeasi problema la FM dar nu pe toate posturile de radio. Dance FM face cele mai multe probleme si ma deranjeaza pentru ca inainte il ascultam cel mai mult. Acum sunt nevoit sa ascult Radio 21 care nu face asa multe probleme. Daca trec pe DAB se aude ok dar aici problema e ca sunt numai 4 posturi de radio Smile
  • CrissX

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
DAB-urile trebuie sa fie si ele desperecheate de display si head unit ? Ma gandeam sa cumpar unul.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Binenteles, DAB-urile trebuies puse in "Delivery State" inainte de vanzare sau vandute cu cod cunoscut.

CristianTM.
Skip ads

  • ct92mlu

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2013

  • Mesaj Privat
salut am si eu o intrebare un cd70 navi plus un gid imperecheate se pot monta pe un vectra c 2003 tin sa mentionez ca am deja modulul de clima fullcan bus cim comenzi scrol airbag cu 2 fire posibilitate programare tech2 ideea e daca pot pune gid-ul pe masina atat cd70 navi cat si gid-ul sunt luate dupa un combo
  • CrissX

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
M-am gandit sa cumpar un amplificator semnal auto. Am observat ca stand pe loc, radio nu pierde semnalul, insa in mers, odata pierdut, nu mai revine. Ma gandesc ca un plus de 16dB, ar rezolva partial problema. Ce fel de amplif. semnal antena recomandati ?
  • CrissX

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Are cineva poze cu interiorul unui CDC 40 Blaupunkt ? Ma intereseaza daca are un modul de tuner, care poate fi inlocuit.
  • doggfatther

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2012

  • Mesaj Privat
puteti sa-mi spuneti daca cel din poze are functia auxiliar ?
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu are. Nu exista CDC40 opera facut de Blaupunkt cu auxiliar. Poate cel facut de Delphi-Grundig. Zic poate pentru ca DVD100 navi facut tot de Delphi-Grundig este cu auxiliar sau fara.

CristianTM.
  • doggfatther

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Caut ceva cu mp3 sau auxiliar din fabricã și sã se audã bine, nu știu ce sã iau, nu mã intereseazã cu navigație nu folosesc.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Sunt o groaza de cd30 mp3 cu aux din fabrica...
Daca nu te interseaza navi cred ca e bun si un cd30 mp3...
  • doggfatther

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Am cumparat pana la urma un cdc40 opera , intra.adevar se aude foarte bine insa imi apare display safe , acum imi trimite tipu codul , imi puteti spune cum il imperechez cu GID.ul ? am op.com clona daca ajuta , ms
  • doggfatther

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2012

  • Mesaj Privat
A reusit cineva sa rezolve problema cu semnalul radio ?
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,662
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Acesta este Blaupunkt sau Grundig ? Nu sunt familiarizat cu ele si nu stiu care sunt diferentele. Pare ca e cu AUX IN...
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu apare AUX pe ecran. Poate fi Blaupunkt cu DAB si pe intrarea de DAB sa fi bagat semnalul audio.

CriatianTM
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ahappyuser a scris:Acesta este Blaupunkt sau Grundig ? Nu sunt familiarizat cu ele si nu stiu care sunt diferentele. Pare ca e cu AUX IN...
ala a facut o mizerie.
dupa iesirea din circuitul care se ocupa de radio si inainte de intrarea de radio din circuitul care schimba intre diversele intrari, a taiat traseele, a intercalat o mufa jack acolo cu 5 pini.
daca te uiti atent, el nu e pe aux, e pe radio si cand baga mufa jack de la mp3 player se opreste sunetul de la radio si incepe ce baga el pe mp3...
nu e aux
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR