Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • maryusmax

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Kadett 1989 e18nv
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
recent am achizitionat pt kadett-ul meu un motor E18NV cu carburator PIERBURG 2-EE si delcou comandate printr-un calculator (pe care scrie "ECOTRONIC PIERBURG" si "BOSCH 0 285 007 016"). Problema e ca au fost taiate firele de la calculator la carburator plus ca imi lipseste modulul ala pentru aprindere.
Ce imi recomandati sa fac? As putea achizitiona o instalatie completa? Sau as putea pune carburator pierburg 2e2 (tot cu 2 camere dar mai simplu) ... scz daca am gresit cu ceva ... sunt nou pe aici MULTUMESC ANTICIPAT
Skip ads

  • Fumanchu

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1987 1.6i C16LZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2005

  • Mesaj Privat
x

era un comentariu dar l-am sters pt ca era incorect
  • dj05fmx

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 1990 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
modulul pentru aprindere nu iti trebuie la modelul asta, nu iti lipseste ite nu a avut din fabrica.
Te pot ajuta cu motor plus instalatie plus calculator undeva la 400 roni cam in 2 luni cand il voi schimba cu altceva. merge impecabil
  • CJ04MNJ

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Ascona 1988 E18NV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Intradevar, un e18nv cu pierburg 2ee merge impecabil, asa ca merita sa incerci sa refaci electrica.
Skip ads

  • romeoro

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Kadett 1987 E18NV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
am un motor identic, daca te pot ajuta cu ceva sa-mi zici si eventual iti fac si poze.
  • maff_cmp

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1992 C2.0NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2009

  • Mesaj Privat
maryusmax a scris:recent am achizitionat pt kadett-ul meu un motor E18NV cu carburator PIERBURG 2-EE si delcou comandate printr-un calculator (pe care scrie "ECOTRONIC PIERBURG" si "BOSCH 0 285 007 016"). Problema e ca au fost taiate firele de la calculator la carburator plus ca imi lipseste modulul ala pentru aprindere.
Ce imi recomandati sa fac? As putea achizitiona o instalatie completa? Sau as putea pune carburator pierburg 2e2 (tot cu 2 camere dar mai simplu) ... scz daca am gresit cu ceva ... sunt nou pe aici MULTUMESC ANTICIPAT




Am dezmembrat un kadett cu acelasi motor si am o gramada de piese daca iti trebuie ceva contacteaza-ma am si instalatia electrica+calculatorul si 2 carbuaratoare unul simplu fara ecotronic si unul cu ecotronic dar asta e dereglat rau
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR