Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • Vlad_slatina

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Olt
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
eu de 5 ani am vopsita masina(Opel Calibra) in 2 culori cu plafonul+stapi negre si nu au fost probleme,de 1 an si ceva am colantat c era negru+capota in carbonX si la fel nici o problema nici la itp macar...
Skip ads

  • kamikazee

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 x16xle 1.6 16v 74 Kw
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
ce mai poti sa faci si sa fi sigur ca nu se ia garcea e sa tragi pe capota plafon si capota portbagaj o alta noanta a culorii care o ai in talon. in talon este trecuta culoarea generala deci daca ai un albastru deschis cu albastru inchis n-ai nici cea mai mica problema
  • O-Camila-Nenorocita

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2010

  • Mesaj Privat
valy darie a scris:salut. mar tenta si pe mine ideea cu folie astape capota. de fapt la vectra mea A ar veni frumos doar cat tin nervurile alea de la capota. si un parasolar. aveti idee cat ar costa de pus pe o capota?




Eu nu te`as sfatuie sa`ti spui folie.. o sa dai banii degeaba! Un negru mat cauciucat ar merge de minune si te duce si mai ieftin !
  • kamikazee

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 x16xle 1.6 16v 74 Kw
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2010

  • Mesaj Privat
bucifer85 a scris:eu cu asta ma ocup . Imbrac masini full cu printuri (autocolant printat). Daca vreti sa ma intrebati ceva , cu cea mai mare placere
Daca vreti folie de carbon adevarata ( cu textura care imita perfect fibra de carbon ,3M) va pot ajuta , doar ca este mai scumpa dar va pot spune ca isi merita toti banii

salut spune-mi te rog si mie cam cat m-ar costa doar folia pentru capota fata pe mijloc chiar pe nervuri, oglinzi, plafon si capota spate? imitatie de carbon albastru
Skip ads

  • C0nV1cT3d

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Am reusit intr-un final sa colantez parti interioare si exterioare ale masinii cu folie de carbon 3M negru. iata rezultatul!


  • micky2010

  • Mesaje scrise: 507
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 1998 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2010

  • Mesaj Privat
C0nV1cT3d zi-mi si mie te rog tu ti-ai infoliat sau la o firma? Daca tu, cum s-a comportat 3m?. Stiu ca e mai groasa decat restul foliilor imitatie de carbon, dar poti so intinzi?
  • micky2010

  • Mesaje scrise: 507
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 1998 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2010

  • Mesaj Privat
kamikazee a scris:
bucifer85 a scris:eu cu asta ma ocup . Imbrac masini full cu printuri (autocolant printat). Daca vreti sa ma intrebati ceva , cu cea mai mare placere
Daca vreti folie de carbon adevarata ( cu textura care imita perfect fibra de carbon ,3M) va pot ajuta , doar ca este mai scumpa dar va pot spune ca isi merita toti banii

salut spune-mi te rog si mie cam cat m-ar costa doar folia pentru capota fata pe mijloc chiar pe nervuri, oglinzi, plafon si capota spate? imitatie de carbon albastru


3m sau oracal nu este pe nuanta de albastru. Astea sunt cele mai bune folii pentru colantat, e drept si mai scumpe(calitatea costa). Sunt alte folii imitatie carbon cu nuanta de albastru dar calitatea lasa de dorit si tin si mai putin.
  • micky2010

  • Mesaje scrise: 507
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 1998 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2010

  • Mesaj Privat
@kamikazee la noi in alba carbonul se lipeste cu 45 e/mp cu TVA inclus. Prin cluj undeva la 50-55 E/mp cu TVA inclus
Skip ads

  • C0nV1cT3d

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Salut!
Folia a fost aplicata la un magazin specializat, folia + montajul ... Da, folia se intinde la cald. Chestia este ca am avut mici probleme din cauza asta; pe margini folia a fost intinsa prea mult, iar cat timp a fost cald afara a fost ok, cand s-a racit, folia s-a contractat si a iesit din margine. Garantie am 6 luni, deci o sa le fac o vizita.
  • micky2010

  • Mesaje scrise: 507
  • Locatie: Alba
  • Masina: Corsa 1998 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2010

  • Mesaj Privat
C0nV1cT3d a scris:Salut!
Folia a fost aplicata la un magazin specializat, folia + montajul ... Da, folia se intinde la cald. Chestia este ca am avut mici probleme din cauza asta; pe margini folia a fost intinsa prea mult, iar cat timp a fost cald afara a fost ok, cand s-a racit, folia s-a contractat si a iesit din margine. Garantie am 6 luni, deci o sa le fac o vizita.


How much?
  • robsorluc

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2009

  • Mesaj Privat
la galati 250 -300 ron mp tot 3m
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
robsorluc a scris:la galati 250 -300 ron mp tot 3m


Banuiesc ca acest pret e cu manopera inclusa, nu?
Skip ads

  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Corsafuhrer a scris:Stie cineva cam cat tine o folie d-asta in timp? Rezista la spalat si alte intemperii?


Eu am foliata masina de mai bine de 1 an si jumatate....depinde foarte mult de anotimpul in care o montezi.....ar trebui sa fie cald afara, parerea mea
  • CataTun

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2002 z32ae
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am pus eu folie pe masina dar e negru mat ,am pus pe capota si plafon, pretul e de 300 ron Very Happy !Nu am avut probleme cu papanasi de politai cenzurat, reclama ! Am Accesorii tuning pt opel astra g Very Happy .pa pa lume
  • cristi_ilie

  • Mesaje scrise: 300
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2012 A17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2007

  • Mesaj Privat
De unde gasim sa cumparam si noi folie la metru sau ceva de genu si sa o colantam personal?
  • Monkey_Bz

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Salutare, mi-am colantat si eu (personal) consola centrala, bordul si capacele oglinzilor cu folie de carbon texturata 3M. Tinand cont ca baietii "profii" care se ocupa cu asa ceva mi-au zis ca nu se poate pune pe toata consola de la Astra G, eu zic ca am obtinut un rezultat decent.
Atasez poze cu rezultatele obtinute.


  • Andrey0027

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
cum ai facut in zona midului? ai reusit fara imbinari?
  • VIPER1981

  • Mesaje scrise: 305
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salut...as vrea sa-mi pun si eu pleoape la faruri din folie 3M carbon gri...stie cineva unde pot face acest lucru...si cat costa...
Multumesc...
  • inger_si_demon_xxl

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
SALUT BUCIFER .sunt din bucuresti si ma intereseaza cat mar costa sa colantez o vectra a cu bari si praguri de tuning in colant gri mat, capota fata si plafon negru mat. iar spatele la capota nu mai vine nr si e dreapta capota si as vrea un print cu un inger si un demon ceva de genu ---- si un scris inger&demon.as dori un pret separat la colant si un pret separat la colant print. ca idee as face ceva gen inger si demon si pe capota fata dar ma mai gandesc. ramane sigur primele.astept raspuns.multumesc sper ca nu am deranjat si nu am cerut prea mult
  • Andrey0027

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2010

  • Mesaj Privat
pentru cei care ati infoliat manerele, cum ati procedat? le-ati dat jos sau ati pus folia direct? urmeaza sa le fac si eu si as vrea sa iasa perfect, fara cute si imbinari. multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR