Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • crespo23

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Am un astra f caravan si m-a lasat sonda lamba si amortizoarele pe spate.Le-am cumparat noi dar nu stiu unde sa merg sa mi le schimbe.Imi puteti recomanda un service in Arad unde sa mi le schimbe?Si cam cat m-ar costa?
Skip ads

  • herby

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Sal...poti incerca la service la Micalaca, ala de la iesire de langa peco Petrom, acolo sunt mai multi mecanici si mergi si te intelegi cu ei la pret, acolo cred ca gasesti cel mai bun pret, iti pot face o recomandare cum intri in stanga a 2 boxa e un mecanic pe nume adi si lucra destul de ok, acum ramane la alegerea ta ca sunt o gramada de service-ri in Arad, eu iti recomandam ceva pret - caliate sa fie rezonabil fata de alte service-uri unde te rup cu manopera., oricum amortizoarele spate nu se schimba foarte greu, daca ai timp le poti schimba si tu, numai sa ai chei si spray pt rugina si eventual un prieten sa te ajute sa tina de piesa cand montezi si demontezi, sunt 2 suruburi de desfacut unul acces prin portbagaj si celalalt e la punte (care e posibil sa fie ruginit si poate se desface mai greu)se observa destul de usor, iar montarea se face la fel, bafta
  • stefan_pn

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2011

  • Mesaj Privat
La caravan nu scoti nici un surub nimic prin portbagaj, tot pe sub masina. Fara elevator plangi acolo.
  • herby

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Are dreptate stefan_pn , imi cer scuze pt raspunsul de mai sus, dar eram la lucru si am oferit un raspuns in graba si nu am citit foarte atent Sad , acum cand am revazut mi-am dat seama de greseala facuta...
Skip ads

  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Telescoapele se schimba foarte usor, iti trebuie o cheie tubulara cu clichet de 17` ca sa nu te chinui sus si jos daca tin minte tot de 17 sau 15! Iar sonda lambda se schimba mai usor cu o cheie tubulara lunga de 22` parca! Pentru operatiunile astea sincer nu se merita sa dai bani la service daca te pricepi cat de cat! Daca nu ai chei poti sa iti cumperi si sigur iesi mult mai ieftin! Stima
  • crespo23

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos pentru ajutor.Am preferat insa, sa o duc la un mecanic si m-am inteles cu el la 100 lei.
Amortizoare 180 lei
Sonda Lambda 150 lei
Manopera 100 lei.
Am iesit scump?
  • Lovrin

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Nu ai iesit scump, ai iesit bine, doar ca daca faceai tu operatiunea aveai 100 de ron in buzunar! Bine, asta daca stiai ce faci, daca nu, ai iesit foarte bine asa! Stima
  • vectracwz

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 2000 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Si unde ai facut-o pana la urma ? acolo la service-ul mare in micalaca?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR