Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • claudiuuu29

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare baieti,imi cer scuze daca deranjez pe cineva cu postul meu dar tot ce am gasit despre pompa asta este vechi.am o vectra b 2.0 diesel din 97 60kw si mi-a picat pompa de injectie,cam deodata fara sa-mi dea semne.ideea este ca azi am desfacut pompa si am gasit codul 0470504002 (corectati-ma daca gresesc),si caut una sh sa cumpar,pentru ca am auzit ca reparatiile lor consta foarte mult.Intrebarea mea este daca s-ar potrivi si alta pompa cu alt cod pentru ca din auzite asa am inteles,imi spusese cineva ca 003 se potriveste cu 011,nu stiu cat este de adevarat.Deci daca cineva detine sau are cunostiinta de vreo pompa sau asa,astept oferte.Baietii de la reprezentata Opel mi-au spus ca in Bulgaria undeva intre Dobrich si Varna se afla vreo 4-5 centre de dezmembrari si la ei o pompa ajunge cam 120 euro,insa nu stiu cat de convenabil este.Ce parare aveti?Multumesc anticipat!
Skip ads

  • ionutpim

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2007

  • Mesaj Privat
ai mai rezolvat ceva cu pompa? si eu sunt in aceeasi stare acum
  • olteanu1978

  • Mesaje scrise: 194
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut Claudiu. Din cate am citit pe forum, poti cumpara si alte tipuri de pompe, cu alt cod, dar numai impreuna cu cipul, immo si Ecu, eventual. Sper sa nu ma insel, iar in caz contrar sper sa ne lamureasca cineva mai experimentat ca noi. Succes.
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pompa cu terminatia 002 este total diferita de celelalte si nu se poate pune nimic altceva in locul ei.
Skip ads

  • claudiuuu29

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ionutpim a scris:ai mai rezolvat ceva cu pompa? si eu sunt in aceeasi stare acum


Da,am rezolvat atunci.am schimbat calculatorul de pe pompa pentru ca era ars si din cat m-am interesat eu nu prea se merita reparatia deoarece costa foarte mult.acum am o pompa tot 02 dar fara calculator in rest merge tot si vreau sa o vand.
  • claudiuuu29

  • Mesaje scrise: 21
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2010

  • Mesaj Privat
[editat] a scris:pompa cu terminatia 002 este total diferita de celelalte si nu se poate pune nimic altceva in locul ei.



intradevar,pompa cu terminatia 002 nu se poate inlocui cu nici una,sunt mai rare,deci mai scumpe,eu mi-am rezolvat problemele cu niste baieti din alexandria pe care i-am gasit pe net.pt detalii despre ei lasati mesaj.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR