Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • mirel_sports

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
salut tuturor am un opel asta sw 2005 1.7 cdi si de cand am schimbat bateria nu mai merge sa (inchid,deschid) usile si clapa de la combustibil,nu merge nici din telecomanda si nici din butonul de pe bord, doar aia din spate merge si la telecomanda si de la buton.Mentionez sa zic ca cand am scos bornele de la baterie usile erau inchise imi aduc foarte bine aminte si nustiu ce sa fac am fost la un electricist a puso pe calculator i da erorile de la usi dar nui da de cap.la fuzibili mam uitat totul in regula :
Care a mai avut probleme de genul asta sa explice si mia cum si ce fel a rezolvat problema,un sfat o explicatie nici o data nu strica.
o fi centralina arsa ,amestecate gandurile sau probleme cu vreun motoras de la usa ?
Skip ads

  • rider1

  • Mesaje scrise: 707
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
La tine eu cred ca e treaba de sincronizare. Acum sint mai multe moduri de sincronizare. Da-i o cautare pe aici si vezi care merge la tine.
Poti incerca asa, pui contact sa se aprinda bordul, usi inchise, astepti 15 secunde si apesi amindoua butoanele telecomenzii odata.
  • electronistul21

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2009 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
putin probabil sa fie vorba de sincronizare.omul aspus ca nu merge nici din butonul de pe bord.plus ca zice ca hayonul se inchide deci are semnal RF sincron.aproape sigur este o siguranta la cutia din fata.daca nu problema este destul de delicata.
  • mirel_sports

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
o sa mai trec pe la electricist in cel mai bine caz e sa trec pe la service opel
Skip ads

  • electronistul21

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2009 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2011

  • Mesaj Privat
foarte buna decizie!vezi ca la noi locatia reprezentantei a ramas aceeasi,pe drumul de centura,numele s-a schimbat.
  • anonimboy

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
ai reusit ceva? aceiasi problema o am si eu.
  • mirel_sports

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2012

  • Mesaj Privat
in cazul meu am avut un motoras de la usa spate stanga care nu mergea si din cauza asta nu mergeau toate,practic centralina le blocheaza pe toate:D de unde fraza unu pentru totii si toti pentru unu cam asai cu centralinile astea mai noi Very Happy,am gasit la dezmontari opel,un motoras mil au montat si acuma imi merge ceas centralina multumesc la toti de sfat
  • budara

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2003 Y17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2007

  • Mesaj Privat
electronistul21 a scris:putin probabil sa fie vorba de sincronizare.omul aspus ca nu merge nici din butonul de pe bord.plus ca zice ca hayonul se inchide deci are semnal RF sincron.aproape sigur este o siguranta la cutia din fata.daca nu problema este destul de delicata.

Buna ziua ,imi poate spune si mie cineva unde sunt sigurantele pentru inchiderea centralizata si unde este modulul care comanda acesta inchidere
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR