Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • radudelaradio

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Imi cer scuze, am citit despre probleme similare dar inca nu am gasit niciun raspuns.
Detin un Opel Astra G, Caravan an 1998, X16XEL. Masina o am de anul trecut din decembrie. Am cumparat-o cu un CD-Player Pioneer aftermarket, care citeste doar track-uri. Fiindca nu i-a mers display-ul, am folosit comenzile mai "pe orbeste" asa... iar acum o saptamana i-am pus un Casetofon original Blaupunkt CAR300. Mentionez ca nu stiu ce a avut masina din fabrica ori casetofon ori cd-player. Functioneaza perfect, in afara faptului ca nu imi afiseaza nimic pe TID. Pe TID am doar ora, data si temperatura, asa cum era si cu vechiul CD-Player Pioneer. Mai am un prieten care are tot un Opel Astra ca a mea, fabricata la 3 ani diferenta, adica in 2001. Si are tot CAR300 si lui ii merge TID-ul. L-am desfacut din nou acuma si chiar nu pot sa imi dau seama, cablurile vad ca sunt conectate in regula stiu ca prima mufa, aia mai mare este cea care trimite date catre TID, casetofonul merge perfect, codul l-am bagat pe orbeste. Este destul de jenant sa nu poti sa stii ce post de radio asculti sau daca ai modulator FM sa cauti frecventa aiurea. TID-ul nu este defect, din moment ce imi afiseaza in regula, ceasul nu a ramas niciodata in urma si temperatura imi este afisata foarte bine.

Imi cer scuze daca am lungit povestea. Multumesc frumos in eventualitatea unui raspuns si toate cele bune !
  • nelutzu_

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Trebuia doar sa cauti un pic. https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=97892
  • radudelaradio

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Am aplicat toate variantele posibile, asta fiind una dintre ele.
Multumesc pentru raspuns, dar TID-ul ramane nemiscat. Aud beep-ul de confirmare, dar pe display nu imi arata nimic. Doar data, ora si temperatura.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR