Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • puyu

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
buna ziua,am un opel astra g, motor 1,7 y17 dt ;pierde ulei pe la caseta de directie(putin),mai precis la burduf partea stinga,cum se poate remedia
Skip ads

  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Eu am remediat in Targoviste, gasesti la Publicitate pe forum, adresa, la Trami. Sunt multumit, faci programare, mergi cu masina si in cateva ore este gata, garantie 2 ani. Pentru Astra H, caseta TRW 2, m-a costat 1200 sau 1300 ron, cu toate piesele lor ( burdufe, ulei de servo schimbat nou, reparat caseta) + geometrie dupa inlocuirea casetei.
  • puyu

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
in bucuresti chiar nu repara nimeni;multumesc pt raspuns
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Binenteles ca sunt care repara si in Bucuresti, nu e greu sa dai o cautare pe google, "reparatii caseta de directie", si sa vezi rezultatele, insa, mai greu va fii sa afli si daca aceia repara intradevar bine caseta sau doar iti iau banii. Acest risc exista peste tot, eu ti-am povestit unde am fost eu, cat ma costat aprox. si daca am fost multumit. Pe langa asta, Targoviste se afla la o ora de mers cu masina fata de Bucuresti, deci, nu e chiar asa departe. ca fapt divers, eu cand am reparat caseta m-am interesat ceva pana sa ma decid si din ce am gasit eu si apoi am discutat cu oamenii de pe la diverse firme, oscilam intre a merge la unii in jud. Covasna sau Harghita, nu mai tin minte exact, pretul era mai mic pentru reparatie decat la Targoviste dar, trebuiau cumparate burdufe si ulei servo plus ca, caseta era gata de pe o zi pe alta, deci, cazare, plus drumul dus/intors de la Bucuresti, fa si tu calculele. Mai exista si varianta, sa o demontezi singur si sa o trimiti prin posta la reparat, variante sunt cate vrei...
Skip ads

  • avram1987

  • Mesaje scrise: 139
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2000 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2012

  • Mesaj Privat
eu am schimbat caseta cu totu am luat una reconditionata de producator complet echipata cu garantie 12 luni fara limita de km si m-a ajuns 1.000 lei. gasisem una si mai ieftina dar era in ungaria la 600 lei si trebuia sa astept cateva zile sa ajunga la service dar nu am mai putut astepta foarte multumi pana acu de ea am 3 luni de cand am schimbato si 5000km parcusi se prezinta impecabil plus ca am si garantia oferita prin service autorizat opel
  • vasilii242

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2012

  • Mesaj Privat
va potajuta cu reparatia casetei de directie 0767 411 580
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR