Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • KUCILOR

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1995 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
salut...am nevoie de niste sfaturi...am un opel corsa b din 95...1.4 benzina...folosesc vara cauciucuri 195\45\15 si iarna 145\80\13...la schimbarea lor pentru iarna pe partea dreapta aveai senzatia ca bate de rupe podeaua si zmucea volanul...am schimbat capele de bara si pivotii stanga dreapta...dar acum a iesit la iveala un zgomot nu rau...pe partea stanga atunci cand masina e pe cric si misti roata stanga dreapta...sus jos e ok...s-ar auzi parca din caseta...ajutati-ma si pe mine cu o idee...multumesc frumos...amintesc ca nu am facut geometrie inca
  • VASYLE

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Arad
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2011

  • Mesaj Privat
sau rulmentul de la amortizor(nu stiu denumirea exacta)se afla in capatul de sus a telescopului
  • KUCILOR

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1995 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2012

  • Mesaj Privat
KUCILOR a scris:salut...am nevoie de niste sfaturi...am un opel corsa b din 95...1.4 benzina...folosesc vara cauciucuri 195\45\15 si iarna 145\80\13...la schimbarea lor pentru iarna pe partea dreapta aveai senzatia ca bate de rupe podeaua si zmucea volanul...am schimbat capele de bara si pivotii stanga dreapta...dar acum a iesit la iveala un zgomot nu rau...pe partea stanga atunci cand masina e pe cric si misti roata stanga dreapta...sus jos e ok...s-ar auzi parca din caseta...ajutati-ma si pe mine cu o idee...multumesc frumos...amintesc ca nu am facut geometrie inca

ieri am umblat si am reusit sa schimb si bielete directie stanga dreapta....este fff greu daca nu ai scule...si folosesti fel si fel de unelte improvizate....zgomotul a disparut....urmeaza geometria...dar aia o fac la service...ca nu am facut niciodata
  • rider1

  • Mesaje scrise: 704
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Bun si de la ce era zgomot, de la bielete ?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR