Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • antidote

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salutare. Am un Opel Astra H 1.3; 160k km. Am schimbat kitul de ambreiaj cu volanta cu tot si am inlocuit si lichidul de la cutia de viteze.
Dupa un drum de aproximativ 1200km, am observat ca la frig nu prea mai cupleaza intr-a doua. Efectiv duc schimbatorul in pozitia vitezei a doua si el se intoarce la punctul mort. Intr-adevar se intampla din ce in ce mai rar dupa ce se incalzeste motorul.

Dupa inca cateva drumuri sesizez un mic joc al schimbatorului in treapta a 4a. S-ar putea sa fie autosugestia, dar eu as zice ca era fixat bine inainte. Ceva idei?
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Du-te inapoi la cei care ti-au schimbat ambreiajul si arunca-le masina in cap, cu sugestia sa ti-o dea inapoi reparata corect.
  • antidote

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Va rog sa-mi explicati daca se poate, pentru ca nu ma pricep. Se poate sa aiba legatura cu reparatia anterioara? Am facut-o la o reprezentanta Opel, m-as fi asteptat sa n-am probleme cu asa ceva. Acum locuiesc si in alta tara...decat sa ma intorc pentru garantie, cred ca mai bine o duc pe aici pe undeva.
  • Teo FFN

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2013 A20dte
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Salut am si eu pe insignia mea aceeași problemã cu a doua dar nu mereu și la fel îi caut explicație și am scris pe aici dar un singur rãspuns de pânã acum nu a reușit decât sã îmi spunãdecat ceva de genul :nu cauta motive ci vinde o . Nu cred cã ãsta este caracter de iubitor de opel ci de șofer și atât dar cu prima ocazie cum aflu ceva te voi anunta. Eu cred cã voi mai rula cu ea multe sute de Km pt ca voi rezolva și aceasta pb. Te rog dacã gãsești rezolvare astept solutia.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR