Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mitzu90210

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salutare

Sun nou pe acest site si as dori sa ma ajutati cu un sfat sau o sugestie. In prezent sunt posesorul unui Opel Vectra 1.6 din `92. As dori sa achizitionez un model din 94-95 diesel. Stiu ca acele modele au fost dotate du 2 motorizari de 1.7 ... ( am auzi ca unul dintre ele are "ceva" ceramic si dupa 250.000 - 300.000Km trebuie schimbat).
Daca se poate va rog sa imi spuneti ce trebuie sa urmaresc, cum imi pot da seama de compresie,daca papa ulei, daca a fost "birjarita"....cam tot ce trebuie facut la achizitionarea unei masini SH.
Cam cat ar costa un astfel de model, stiu ca pretul variaza in functie de starea tehnica si "optica" a masinii ... dar asha...un pret aproximativ.

Cu stima
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eun am avut vectra b 2.0 dtl din 98 si am vandut-o cu 5300 euro in urma cu 3 luni. am detinut-o 3 ani si am fost multumit de ea. am avut probleme minore si se repara usor mai ales ca gasesti la dezmembrari destule piese. nu am avut probleme cu motorul .
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pentru informatii legate de verificarile care ar trebui facute la achizitionarea unei masini SH, da un search pe forum. Sunt cateva topice cu informatii foarte bine si frumos sintetizate.
Cu ocazia asta iti recomand sa citesti si regulamentul (sunt sigur ca nu ai facut-o, daca il citeai dadeai search din prima si te lamureai Smile )
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR