Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • adinag

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
masina e corsa c 1.7. la roata stanga am observat ca, colierul mare al burdufului dinspre roata e rupt. am pus alt colier dar nu tine si sare burduful din capul de planetara la viraje maxime. deci trebuie sa schimb burduful. am luat unul nou si am o nedumerire. pe capul de planetera acolo unde ar trebui sa faca contactul cu burduful sunt niste santuri, ca un fel de catare in care sa se aseze burduful strans(poze nu am putut sa fac ca e plin de vaselina). la burduful nou pe interior nu se gasesc acele catari, e neted. cei care au schimbat burduful cu pricina ma pot ajuta cu niste pareri? cum a fost la voi? mi-e frica sa nu patesc acelasi lucru si sa sara burduful din capul de planetara.
pun 2 poxe cu burduful
  • rider1

  • Mesaje scrise: 704
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Probabil burduful nou nu e original.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
daca este strans bine cu colier special de planetare se aseaza bine si e ok. Din poza reiese ca este cam plasticos burduful pe care vrei sa il pui. Cauta de la firma Topran ca sunt de cauciuc si sunt mai bune in timp fiind mai maleabile si elastice in acelasi timp.
  • adinag

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
si burduful original era din termoplast si se face in continuare la fel . am zis burduful original pt ca era prins cu niste coliere capsate nu stranse. burduful pe care l-am luat este cautat in program dupa seria masinii, dar ma indoiesc ca si cel facut de topran este din cauciuc. o sa intreb.
  • adinag

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
nici cel facut de topran nu e din cauciuc, tot din termoplast. tu ai luat burduf partea spre roata din cauciuc? sau doar ai auzit? poate cel spre cutia de viteze. ala sigur e din cauciuc.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR