Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
este cineva care a cumparat huse pt insignia originale sau daca se gasesc ast un rsp multumesc...
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
bai omule, nu te supara ca iti spun; cum sa pui frate huse pe insignia? fie ele si originale
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
..."bai borsy"..., ti-a venit randul sa dai si tu in oameni? Para mai acum cateva zile nu ti-a picat bine cand ai fost luat peste picior cu topicul "odorizant auto"! Omul vrea huse...ce e rau in asta, e dorinta si placerea lui. Daca mie sau tie nu ne place, nu trebuie sa aruncam cu pietre in el pentru ca, poate mai sunt oameni care si-au pus huse pe masina si pot sa-i ofere un raspuns la intrebare.
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu am pus huse pe Mondeo chiar din a doua saptamana de cand am luat-o. N-are rost sa facem comentarii despre preferintele fiecaruia de a utiliza sau nu huse.
Le-am achizitionat de la www.huse.ro, avantajul este ca husele se fac pe tipul de masina, nu sunt universale. Materialul din care sunt confectionate este de calitate buna, sunt groase, pe partea interioara avand un strat subtire de burete. Pe scaune se aseaza bine, sistemul de prindere totusi este cam primitiv, daca nu le legi bine si strans sezutul de la scaunele fata cam "fuge". Materialul nu se scamoseste, nu se labarteaza, nu intra la apa, nu s-a decolorat.
Primul set de huse l-am luat de la ei in 2008, folosit pana in primavara, le-am schimbat cu alt set cumparat tot de la ei. De schimbat le-am schimbat ca nu imi mai placeau, am vrut o schimbare. M-au surprins cand am constatat ca la al doilea set cumparat, calitatea materialului este mai buna. Cam rar sa vezi in ziua de azi pe cineva crescand in calitate, au demonstrat ca se poate.
Daca ar fi sa dau un calificativ pe o scara de la 1 - 10, le-as da un 8.
O alta optiune ar fi husele de la http://www.husa-auto.ro/ . Nu am folosit personal asa ceva, in schimb am vazut la un prieten huse facute la ei din piele ecologica. Calificativ cred ca bate intre 9 si 10. Daca nu as fi stiut masina prietenului as fi zis ca nici nu are huse. Preturile la ei sunt mult mai mari decat la primii, se cunoaste calitatea. Nu am avut ocazia sa vad huse din material textil de la ei dar banuiesc ca sunt peste cele de la primii. Variante de materiale, culori si modele mult mai mare la acestia din urma.
Skip ads

  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Si deschiderile (sau cum se numesc), pentru airbag-uri cum se rezolva. La Modeo, poate ca nu are, sau nu are importanta, dar la Insignia da. Atunci la ce am mai ales tapiteria la cumparare?
A nu se intelege ca am ceva impotriva, fiecare e liber sa faca ce vrea, poti pune si linoleum jos, ca se curata mai bine...
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Are si Mondeo airbaguri, sa stii, chiar are unul in plus fata de Insignia dar nu are importanta asta. Important este ca ambii producatori amintiti de mine au luat asta in calcul.
La primii au niste decupaje pe lateralele scaunelor, materialul nu este cusut in zona airbagului, este prins cu arici.
La ceilalti, cusaturile in dreptul airbagurilor sunt realizate cu o ata subtire si cedeaza in cazul declansarii acestora. Oricum, daca citeai un pic pe site gaseai asta:
"Siguranta clientilor nostri reprezinta o prioritate pentru noi. Astfel in momentul conceperii huselor acestea sunt cusute cu o ata speciala care se rupe usor in cazul declansarii airbagului. Pentru aceasta caracteristica de siguranta am obtinut si certificatul de calitate TUV Prufung Sud din Germania, precum si stantardul ISO 9001."
Huse am ales deoarece fumez in masina, beau si vars cafea in masina, mai fac concedii cu finii care au copii mici, asa ca incerc sa protejez tapiteria cat pot de mult.
Nu sunt genul care se inchina la masina, nu dorm cu si nici in ea, pentru mine reprezinta doar un mijloc de deplasare si atat.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
si husele nu se pateaza? mergi odata pe an la o spalatorie profi si it face interiorul 'luna'
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Husele se pateaza, de-aia le-am si pus. Si nu trebuie sa merg un an sau o luna cu tapiteria jegoasa, vars ceva, vomita un copil, o bag imediat in potrbagaj si cand ajung acasa, direct in masina de spalat.
Skip ads

  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
deci a fost pur si simplu o intrebare atat si la urma urmei insignia este o masina frate nu este un avion
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
si mai interesanta ar fi o discutie despre huse decat despre ce odorizant sa folosesc pt masina eu unu folosesc Winston rosu
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
normal ca e mult mai interesant ce odorizant folosim in masina decat ce huse sa punem. ideea e in felul urmator, ultimul post in legatura cu asta; pt cei ce nu stiu masinile vin din fabrica TAPITATE, nu vin imbracate in burete si sa le punem noi carpe pe ele. mai sunt unii care isi iau tapiterie crem si isi pun huse nu stiu ce culoare, ca de, se pateaza domne'. daca vomita copilu in masina iti trece si prin huse si sa nu mai vb ce miros ramane impregnat in tapiterie. deci o sa ai nevoie de un odorizant bun Razz Razz Razz
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:Husele se pateaza, de-aia le-am si pus. Si nu trebuie sa merg un an sau o luna cu tapiteria jegoasa, vars ceva, vomita un copil, o bag imediat in potrbagaj si cand ajung acasa, direct in masina de spalat.



asta inseamna ca mai una de rezerva in portbagaj ca pana acasa poate mai vomita odata bebe Nu!
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Mai nene, nimeni nu are dreptul sa te judece ce faci cu lucrul personal. Tu nu vrei huse, nu-ti pune tata si gata. Eu si altii ca mine avem nebuneala asta in cap si le vrem puse pe scaune. Si le punem indiferent cat o sa latri tu aici, e clar?
As dori doar sa imi raspunzi la o intrebare simpla: cine mama naibii te crezi tu ca sa ma judeci pe mine sau pe altul? N-ar fi mai bine si mai civilizat sa taci tu din gura si sa iti vezi de treaba ta? Ca s-ar putea sa iti spun ca esti nesimtit si mai mult ca sigur ca o sa te superi, pentru ca tu consideri ca nu esti, nu-i asa?
  • Protektor

  • Mesaje scrise: 497
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Iata cum se ajunge de la un topic nevinovat, la invective ca pe malul Ialomitei. E un foum de opinii domnilor, dar limbajul si comportamentul ne arata ca traim in Romania si nu avem cum sa ne comparam cu WEU.
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Domnu' ne scuzati dar noi astia de pe malul Ialomitei in nesimtirea noastra consideram ca nu este nimeni in masura sa te judece de ce pui huse pe masina. Este intr-adevar un topic nevinovat, colegul nostru a intrebat daca cineva a pus asa ceva pe Insignia si raspunsurile ar trebui sa fie la obiect, nu sa faceti comentarii de doi lei daca este etic, moral si ce mai vrei tu sa pui asa ceva pe masina.
Daca te-ai uita putin pe cele doua site-uri postate de mine ai vedea ca ambele produc huse si pentru masini din gama lux. A doua firma chiar este franciza a unei firme din WEU-ul tau mult-laudat. Chiar vrei sa iti pun poze cu masini din WEU cu huse pe scaune? Chiar vrei sa pun linkuri cu producatori de huse din WEU?
Omule, lasa-ne sa facem ce vrem noi cu masinile noastre. Mai spun inca o data, masina e propietatea mea si daca vreau pun si parchet laminat pe podea, nu doar linoleu.
Te-as intreba asa de curiozitate, ce parere ai avea daca as intra si eu pe topicul tau de calatorii si mi-as da aiurea cu parerea ca din punctul meu de vedere calatoria cu rulota o consider ca migratia unor natiuni cu cortul sau o consider o optiune a unora care nu au bani sa plateasca o camera la hotel sau la o pensiune?
Caracterul meu infect de pe malul Ialomitei nu ma lasa sa fac comentarii aiurea despre asa ceva, chiar daca eu nu as opta in vecii vecilor pentru modalitatea asta de petrecere a concediilor. Stiu ca pentru unii ca tine este un hobby, stiu ca va place si mai stiu ca eu niciodata nu as face comentarii nelalocul lor pe subiecte care nu ma privesc si nu ma intereseaza.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
nu am judecat pe nimeni, pur si simplu mi se pare de 'porc' sa pui huse la o masina ce tinde spre clasa premium (fie ele si de lux), eu nu am vazut si nu am auzit pe nimeni, care sa vrea sau sa aiba huse pe o masina din clasa premium (asta bineinteles te exclude pe tine). da, e foarte corect, fiecare face ce vrea cu masina lui, eu mi-am spus parerea, nu am aruncat cu pietre sau altceva cum a postat cineva mai sus. postul meu a fost super ok, nu am jignit si nu am vb urat, ci pur si simplu am spus 'cum sa pui frate huse la insignia?' . aici e un forum cu intrebari, opinii, sfaturi etc..., e dreptul meu sa imi spun parerea intr-un limbaj adecvat, civilizat si de bun simt, nu cum ai postat tu (forbbideu27). cat despre cat de nesimtit sunt, sa ii lasam pe ceilalti forumisti sa citesca posturile noastre si sa vedem atunci realitatea. INCA ODATA SPUN; NU VA PUNETI HUSE IN INSIGNIA! E PAREREA MEA, indiferent daca le convine sau nu la altii. scuze pt postul asa lung, dar a trbuit sa dau un raspun unui om care nu are pic de decenta.
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
si inca ceva, e forum de insignia nu de mondeo. nu ne intereseaza ce faci tu cu mondeo tau
  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@borsy...nu te supara! Mai citeste o data, de 2, 3, 4,...."n" ori postul omului care a deschis subiectul. Din cate inteleg eu, a intrebat clar: "a cumparat cineva huse de Insignia?"

Tu ai cumparat? Inteleg ca nu....atunci de ce te bagi? Ce ar insemna ca sutele de mii de useri ai acestui forum sa-si dea cu parerea la subiecte cu care nu au tangente ci doar de dragul rating-ului sa se faca afirmati.

Sfat prietenesc: lasa-i pe cei care au pus huse sa-si exprime opiniile, noi, care credem ca nu se merita sa punem huse, ar trebui sa stam in banca noastra cuminti.

Bafta!
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
am citit f bine topicul, am vrut sa ii dau de inteles omului ca nu are rost sa se gandeasca sa isi puna ca nu arata bine. ASTA E PAREREA MEA SI MI-O EXPUN DE FIECARE DATA CAND VREAU.
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
bine hai ca sa incetem cu certurile gata am gresit eu ca am pus intrebarea asta asta e am gresit ... mai repet inca o data ca opel insignia este o masina nu este un avion
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR